7
kayıp kıta mu
Büyük Okyanus’ta yer alan ve 14 bin yıl önce batan efsanevi kıta “MU”. Binlerce yıl öncesine dayanan mitlere göre, kıta üzerinde yaşayan 64 milyon insan esrarengiz bir şekilde sulara gömülmüştü.

O kıta batmasaydı insanlık belki de bugün olduğu yerden çok ileri olacaktı. Peki neydi bu kıtanın esrarı?

Efsanevi ada üzerinde dört ayrı ırk, tek tanrılı bir din, sembolizme dayalı bir öğretim sistemi ve gelişmiş bir uygarlık yaşadığına dair ilk iddianın sahibi James Churchward.Ne mi diyordu James Churchward? Churchward’ın adayla ilgili en önemli iddiası yeryüzünde insanın ilk ortaya çıktığı yer olmasıydı.Yine bu iddiaya göre, Yeni Zelanda ve Hawaii de birdenbire ortadan kaybolan bu esrarengiz kıtanın parçaları. Peki neden yok oldu bu koca kıta?Varsayımlara göre, kıtanın altında yer alan gaz odacıklarının patlamalara yol açması nedeniyle, kıta milyonlarca kişiyle birlikte sulara gömüldü.Şimdiye kadar ortaya atılan tüm bu iddialar ve Pasifik Okyanusu’nda bir kıtanın varlığı konusundaki görüş, çeşitli belge ve bulgular mevcut olmakla birlikte, henüz arkeologlar arasında yaygınlık kazanmamış bir görüş veya bir varsayım olmaktan öteye gidememiştir.Çin’e ve çevre adalara kaçanların kitabelerinde kıtamız battı, biz de buraya kaçtık yazmaktadır. Bu yazılı kayalar 14 bin yıllıktır, c14 karbon testleriyle sabittir. Türkler’in de Mu Kıtasından geldiği söylentileri de varsayım olarak eklenmiştir.Mu Kıtası, Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanı M. Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan bir ekip tarafından araştırılmıştır.Deniz dibinde bulunan kalıntılara Karbon testleri yapılmıştır.Yaklaşık 50 yıl boyunca 20’den fazla ülkeye giderek mu uygarlığı hakkında veri toplayan James Churchward’un ve mu varsayımını destekleyenlerin mu uygarlığı hakkındaki görüşleri kısaca şöyle özetlenebilir:Yeryüzünde insanın ilk ortaya çıktığı kıta Mu kıtasıdır.Mu kıtası kuzeyden güneye 3000 mil, doğudan batıya 5000 mil kadar uzanan, üç kara parçasından oluşan büyük bir kıtaydı.Günümüzde Polinezya, Mikronezya ve Melanezya takımadalarını oluşturan adalar, muhtemelen bu kıtadan arta kalan kara parçalarıdır.Bu kıta, kıtanın altında yer alan gaz odacıklarının patlamalara yol açması nedeniyle, yaklaşık 12.000 yıl önce 64 milyon nüfusuyla birlikte sulara gömülmüştür.Bu kıtada 70.000 yıl önce tek tanrılı bir din bulunuyordu. Aynı tarihlerde Mu’lular diğer kıtalarda koloniler oluşturmaya başlamışlardı ki, anavatan dışındaki en büyük imparatorluk, başkenti günümüzde Gobi Çölü’nün uzandığı bölgede bulunan Uygur İmparatorluğu’ydu.(bahsi geçen Uygur imp. gölcüklerden sonra kurulan devlet değildir)

 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Mu online diyede bu efsane uzerine bi oyun vardi eskiden guzel oyundur
  0
  hukuk582 1 yıl önce
  aklin fikrin oyun + verme puvo ya oyunde sende
  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Sağol hukuk reis
  0
  hukuk582 1 yıl önce
  ne demek
  0
  hukuk582 1 yıl önce
  crysis oynadinmi hiç puvo
 • 0
  tswayne 1 yıl önce
  Bence inandırıcılık sıfır.
  Tamam dünyadaki kara parçalarının bir şekilde hareket edip günümüzde bu hali aldığını biliyoruz. Ama özellikle Mu kıtası adı altında hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. O kadar tarih, siyaset, roman kitapları okumama rağmen....

  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Bilim çevrelerinde levha tektoniği konusundaki bilgi birikimine dayanarak Mu'nun da Atlantis gibi bir efsane olduğu konusunda görüş birliği vardır.[4] Levha tektoniğine göre kıtaları oluşturan SiAl (silisyum/alüminyum) kayalar, okyanus diplerini oluşturan SiMg (silisyum/magnezyum) kayalar üzerinde "yüzerler". Büyük Okyanus dibinde Mu kıtasını kanıtlayacak herhangi bir SiAl kayaya rastlanmamıştır.
  Yanı duymaman dogal
  0
  tswayne 1 yıl önce
  Sen anlamadin gal'ba ben'//
  Ben bu isimde bir ada duymadım.
  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Anladım puvo merak etme
  0
  tswayne 1 yıl önce
  :D neyse bari pekiştireyim.
  Dediğin doğru ama ismen bilmiyorum.
  Örneğin dünya ilk oluştuğunda Türkiye'nin bulunduğu bölge daha önce denizmiş. Sonradan tektonik hareketler. Kırılmalar ve parçalanmalarla kıtalara ayrılmış ve bugünkü haline gelmiş.
 • 0
  potheadsmoker 1 yıl önce
  Bla bla bla hatta yildiz turk teoremine gore biz turkler mu kitasindan geliyoruz ve atlantisin soyundan gelen emperyalist guclere karsi savasmak kaderimiz falan filan
 • 0
  mondragon 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  1 yıl önce kendi sitemde paylaştığım makale konusu :D
 • 0
  urghc 1 yıl önce
  bu bilgileri okuyunca insnanın aklında birkaç soru işareti kalıyor ama derin bir araştırma ile bu pürüzler de giderilebilir. Bence gayet inandırıcı ama dediğim gibi çoğu insan bu pürüzlere takılıp ''böyle saçma şey mi olur birader'' diyip geçer.
  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Puro arastirmanin hepsini buraya yazsam kimse okumaz ama hepsini yazsaydim birkac puruz giderilebilirdi
  0
  urghc 1 yıl önce
  Ben de bu konu hakkında biraz arastırma yapmayı planlıyorum. Kaynak olarak ne kullandığını öğrenebilir miyim?
  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Konuyu googleye yazıp önüme çıkan bütün sitelerden okuyup kafamda taşları yerine yerleştiriyorum puvo
  0
  urghc 1 yıl önce
  Eyvallah dostum.


 • karışık

  Karışık

  51 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...