2. dünya savaşı ve gobbelsten bir

  4
  cptsobel 1.3.2018 12:43
  1-
  ss birlikleri arasındaki einsatzgruppen isimli birliğin diğerlerinden çok farklı bir görevi vardı. bu özel birlik işgal edilen ülkelerde alman ordusunu takip ediyor ve yakaladıkları yahudilere kendi mezarlarını kazdırdıktan sonra onları öldürüp kazılan mezarlara gömüyorlardı. einsatzgruppen’in yaklaşık 1.4 milyon yahudi’yi öldürdüğü tahmin edilmektedir.

  2-
  sonderkommando olarak anılan bazı mahkûm ve esirlere cesetleri fırınlarda yakma ya da gömme görevi veriliyordu. savaş sonunda binlerce sonderkommando’dan yalnızca 20 tanesi hayatta kalmış ve bu esirlere ilişkin bilgiler kamplarda yakılmak ya da gömülmek suretiyle yok edilmeye çalışılsa da ortaya çıkmıştır.

  3-
  pek çok ünlü aktör ve sanatçı savaş boyunca madalya ve takdirname kazanmıştır. örneğin, henry fonda, pasifik’teki başarılarından dolayı bronz yıldız, walter matthau b-17 model uçakta gösterdiği cesaretten dolayı 6 adet madalya, david niven, liyakat madalyası ve son olarak christopher lee, ingiliz hava kuvvetleri’ndeki hizmetlerinden dolayı pek çok madalya ile onurlandırılmıştır.

  4-
  john wayne (marion robert morrison) ikinci dünya savaşı ile ilgili 14 adet filmde oynamasına karşı futbol oynarken yaşadığı sakatlıktan dolayı orduda görev alamamıştır.

  5-
  tıpkı hitler’in çalışma masasında ford motor şirketi’nin sahibi henry ford’un çerçeveli bir fotoğrafını olması gibi, henry ford’un da dearborn, michigan’daki ofisinde hitler’in fotoğrafı bulunuyordu. nazi lideri aynı zamanda kavgam isimli kitabında ford’a ait yahudi aleyhtarı fikirlere de yer vermiştir.
  ********************************
  önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. çünkü kitleleri kandırmak her zaman çok daha kolaydır. bana sadece vicdansız bir medya ve karizma sahibi bir lider verin, size bilinçsiz bir halk ve girdiği her seçimi kazanan yıkılmaz bir parti sunayım. j.gobbels