1
programlama neden bu kadar zor ya?

C++ dilini öğrenmeye başladım 5-6 ders çok güzel gidiyordu sonradan zorlaştı pes etmeye yakınım varmı önerisi olan destek ya da moral verecek biri?Aslında merağım var ama  ifadeler falan çok karışık geliyor örnek programlara baktığımda acaba bilmediğinden mi yoksa gerçekten zorlayıcı mı? Siz nasıl öğrendiniz vazgeçme durumu olmadı mı?

 • 2
  astrophysicgeek 1 yıl önce
  Neyi ögrenirken zor gelmediki :)
  0
  big6320 1 yıl önce
  Bu ayrı bi zor
 • 1
  palayemre 1 yıl önce
  bahsettiğin şeyi zamanında ben de yaşamıştım syntaxın'ın kafanı karıştırması çok doğal ancak biraz alıştıktan sonra yaptığın işten çok zevk alabilirsin.
  tavsiyem bol bol örneklerle sorularla uğraşman olacaktır
  hackerrank projecteuler gibi sitelerdekş örnek soruları çözerek hem kendini geliştirebilir hem de programlamadan zevk alabilirsin.
  1
  big6320 1 yıl önce
  Bir kalıbı yazmak gerektiğinde mesala küçük bir şeyi unuyorsun program çalışmıyor yani beyin alışırmı bizamandan sonra kalıplara
  0
  palayemre 1 yıl önce
  alışırsın tabii bir süre sonra klavyeye bakmadan kod yazar olursun.Ancak bol bol kod yazmalısın bu işi sevmelisin
 • 3
  ismetsezer 1 yıl önce
  Eğer yaptığın şeyi seversen ve onun için uğraşırsan gerçekten güzel şeyler olacaktır.Gelecek kodların elinde diyebildiğimiz günlerdeyiz.Zaman hızla akmakta peki sen geriye ne bırakacak ve geleceği nasıl şekillendireceksin
  İnan,sabret ve başar.Gözlerini açtığında kendini o en harika olduğun anda hisset.Dostum kodu yada kodlamayı sakın bırakma kendini onlara bırak
 • 4
  mayavuzcan 1 yıl önce
  Kardeşim inanarak yapılan bir iş şüpheyle yapılan on tane işten daha etkileyicidir.Hiç sorun yaşamadan gideceğini sanıyorsan yanılıyorsun.Şüphesiz ilk başta hiç bir şey bilmediğin için her şeyi kabul ettin bir süre sonrada bildiklerinle sorgulamaya başladın ki iyice öğrenebilesin..Kafan karışıyorsa demekki öğreniyorsun bunun bir tık ötesi başarıdır vazgeçme!
 • 1
  omerkusaya 1 yıl önce
  Hangi kısımda takıldığını merak ettim?

  Ayrıca aşağıda "bir şeyi unutunca program çalışmıyor, hatırlayamıyorum" gibi bir şey söylemişsin. Bu pratik eksikliğinden kaynaklanıyor. Sanırım dersleri izleyip/okuyup geçiyorsun. Her dersten en az 4 benzer örneği kendin yazmadıkça geçme o dersi. Zamanla kafana oturacaktır. Sabret biraz daha. İnan bana buna deyecek. Programlama gerçekten çok zevkli bir iş.
  0
  big6320 1 yıl önce
  while döngüsünden itibaren bir karışıklık oldu kafamda
  big6320 tarafından 1 yıl önce düzenlenmiştir.
 • 1
  kisacaed 1 yıl önce
  Valla ben hoca anlatırken aynı zamanda deftere not tutup bi yandan da bilgisayar dan uygulamasını yapıyordım uygılama önemli
 • -1
  enaz3karakter 1 yıl önce
  zor değil...
  zor değill
  derliyorum seni derken
  debuggingi yapmak
  zor değil zoor değill dırırıdıın
  dünyada en zor şey
  buglu bir kodu düzeltmektir
  codere yakışan
  codunda bol bol comment yazmaktır.
 • 1
  webdrivertorso 9 ay önce
  cunku bilgisayarlarin muhakeme, tahmin, tecrube, yorum gibi yetenekleri yoktur. sadece islem yaparlar. bu islemlerin de bilgisayar icin tamamen anlasilir olmasi, acik bir nokta birakilmamasi gerekir. bir insana balkondaki cicegi sulamasini basitce anlatabilirsiniz. gider bir kap bulur, balkona cikar, orada gordugu ciceklere suyu verir. ama bilgisayara herseyi sifirdan anlatmaniz gerekir.
 • 0
  egrimo dün
  aslında yabancı diller gibidir. başında mantığını kavrayana kadar bol bol çalışman gerekir. hakkında yazılar okuman, örnek uygulamalar bulup incelemen gerekir. bir noktadan sonra öğrenmiş olursun ve gerçekten de klavyeye bakmadan yazmaya başlarsın. bu her dil için geçerli. benim tavsiyem c++'ta iyi ol, halledebil, geri kalan kodlama dillerini rahat kavrayıp onlara geçiş yapabilirsin. çünkü öğrenmen gereken olayları çözebilme becerin. sadece o kodlama dili değil.


 • programlama

  Programlama ile bir şekilde ilgilenenlerin bölümü.

  62 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sosabey

  kaangulhan
 • programlama bölümü kuralları.

  --konu ile alakasız paylaşımların yapılmaması.

  --siyaset , küfür içerikli mesajlar silinecektir.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...