1
programlama neden bu kadar zor ya?

C++ dilini öğrenmeye başladım 5-6 ders çok güzel gidiyordu sonradan zorlaştı pes etmeye yakınım varmı önerisi olan destek ya da moral verecek biri?Aslında merağım var ama  ifadeler falan çok karışık geliyor örnek programlara baktığımda acaba bilmediğinden mi yoksa gerçekten zorlayıcı mı? Siz nasıl öğrendiniz vazgeçme durumu olmadı mı?

 • 2
  astrophysicgeek 1 yıl önce
  Neyi ögrenirken zor gelmediki :)
  0
  big6320 1 yıl önce
  Bu ayrı bi zor
 • 1
  palayemre 1 yıl önce
  bahsettiğin şeyi zamanında ben de yaşamıştım syntaxın'ın kafanı karıştırması çok doğal ancak biraz alıştıktan sonra yaptığın işten çok zevk alabilirsin.
  tavsiyem bol bol örneklerle sorularla uğraşman olacaktır
  hackerrank projecteuler gibi sitelerdekş örnek soruları çözerek hem kendini geliştirebilir hem de programlamadan zevk alabilirsin.
  1
  big6320 1 yıl önce
  Bir kalıbı yazmak gerektiğinde mesala küçük bir şeyi unuyorsun program çalışmıyor yani beyin alışırmı bizamandan sonra kalıplara
  0
  palayemre 1 yıl önce
  alışırsın tabii bir süre sonra klavyeye bakmadan kod yazar olursun.Ancak bol bol kod yazmalısın bu işi sevmelisin
 • 3
  ismetsezer 1 yıl önce
  Eğer yaptığın şeyi seversen ve onun için uğraşırsan gerçekten güzel şeyler olacaktır.Gelecek kodların elinde diyebildiğimiz günlerdeyiz.Zaman hızla akmakta peki sen geriye ne bırakacak ve geleceği nasıl şekillendireceksin
  İnan,sabret ve başar.Gözlerini açtığında kendini o en harika olduğun anda hisset.Dostum kodu yada kodlamayı sakın bırakma kendini onlara bırak
 • 4
  mayavuzcan 1 yıl önce
  Kardeşim inanarak yapılan bir iş şüpheyle yapılan on tane işten daha etkileyicidir.Hiç sorun yaşamadan gideceğini sanıyorsan yanılıyorsun.Şüphesiz ilk başta hiç bir şey bilmediğin için her şeyi kabul ettin bir süre sonrada bildiklerinle sorgulamaya başladın ki iyice öğrenebilesin..Kafan karışıyorsa demekki öğreniyorsun bunun bir tık ötesi başarıdır vazgeçme!
 • 1
  omerkusaya 1 yıl önce
  Hangi kısımda takıldığını merak ettim?

  Ayrıca aşağıda "bir şeyi unutunca program çalışmıyor, hatırlayamıyorum" gibi bir şey söylemişsin. Bu pratik eksikliğinden kaynaklanıyor. Sanırım dersleri izleyip/okuyup geçiyorsun. Her dersten en az 4 benzer örneği kendin yazmadıkça geçme o dersi. Zamanla kafana oturacaktır. Sabret biraz daha. İnan bana buna deyecek. Programlama gerçekten çok zevkli bir iş.
  0
  big6320 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  while döngüsünden itibaren bir karışıklık oldu kafamda
 • 1
  kisacaed 1 yıl önce
  Valla ben hoca anlatırken aynı zamanda deftere not tutup bi yandan da bilgisayar dan uygulamasını yapıyordım uygılama önemli
 • -1
  enaz3karakter 1 yıl önce
  zor değil...
  zor değill
  derliyorum seni derken
  debuggingi yapmak
  zor değil zoor değill dırırıdıın
  dünyada en zor şey
  buglu bir kodu düzeltmektir
  codere yakışan
  codunda bol bol comment yazmaktır.
 • 1
  webdrivertorso 1 yıl önce
  cunku bilgisayarlarin muhakeme, tahmin, tecrube, yorum gibi yetenekleri yoktur. sadece islem yaparlar. bu islemlerin de bilgisayar icin tamamen anlasilir olmasi, acik bir nokta birakilmamasi gerekir. bir insana balkondaki cicegi sulamasini basitce anlatabilirsiniz. gider bir kap bulur, balkona cikar, orada gordugu ciceklere suyu verir. ama bilgisayara herseyi sifirdan anlatmaniz gerekir.
 • 0
  egrimo 8 ay önce
  aslında yabancı diller gibidir. başında mantığını kavrayana kadar bol bol çalışman gerekir. hakkında yazılar okuman, örnek uygulamalar bulup incelemen gerekir. bir noktadan sonra öğrenmiş olursun ve gerçekten de klavyeye bakmadan yazmaya başlarsın. bu her dil için geçerli. benim tavsiyem c++'ta iyi ol, halledebil, geri kalan kodlama dillerini rahat kavrayıp onlara geçiş yapabilirsin. çünkü öğrenmen gereken olayları çözebilme becerin. sadece o kodlama dili değil.
 • 0
  uguraaydmr 7 ay önce
  asla pes. etme yavaş yavaş devam et. kolay hiçbir şey yoktur...


 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  128 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...