5
eto'o için 10.5 yıl hapis istemi
ispanyol yargısının, vergi kaçırdığı iddialarından dolayı antalyaspor'da forma giyen kamerunlu futbolcu samuel eto'o'nun peşine düştüğü iddia edildi.

ispanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden el pais'in ayrıntılarıyla birlikte tam sayfa verdiği haberde, savcılığın eto'o hakkında hazırladığı iddianame yayımlandı. buna göre savcılığın, eto'o için toplamda 10,5 yıl hapis (2006 için 1,5 yıl, 2007, 2008 ve 2009 yılları için üçer yıl) ve 14 milyon euro para cezası talep ettiği bilgisi verildi.

2006-2009 yılları arasında maliyeden toplamda 3,4 milyon euro vergi kaçırmakla suçlanan eto'o'nun, imaj reklam haklarıyla ilgili elde ettiği geliri beyan etmediği ve yüzde 45 oranında olan gelir vergisi ödemesini yapmadığı ileri sürüldü. iddianameye göre, kamerunlu futbolcunun imaj haklarını ispanya'da "bulte 2002" ile macaristan'da "tradesport" adlı iki firmaya devretmiş gibi gösterdiği ancak soruşturmada gerçek hak sahibinin eto'o olduğunun anlaşıldığı paylaşıldı.

ispanyol savcının iddianamesinde eto'o ile birlikte kamerunlu futbolcunun uzun dönem menajerliğini yapan ve sağ kolu olarak gösterilen josep maria mesalles'in de aynı suçlamalara maruz kaldığı da ifade edildi.

kaynak

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • futbol

  futbolla ilgili her şey

  85 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  oxygen

  rockefeller
  ofsaytsizburak
  meqt


 • maç başlığı açarsanız maç hakkında gerekli bilgileri içerikte bulundurun. (kadrolar, goller vs.)

  kaynak vermeyi unutmayın.
  ilgili bölümler;

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...