-3
torku ürünlerinin büyük marketlere sokulmaması

öncelikle ülkede genel anlamda şikayet konusu açıldığı vakit açılan konu da kaos ortamı yaşanmasına sebebiyet veren bu konuya değinmek istiyorum.

Torku yerli ve milli ürünümüz ve büyük marketlere dökülmüyor! Peki ama neden? Nedir bu işin gerçeği? 


Resmin büyük kısmına bakacak olursak, büyük marketlerin öncelikli seçim sebebi satılan ürünün kar getirisidir. Torku nun bu konuda pekte kar bıraktırdigi söylenemez binanelaleyh Torku nun kendisi de bu ürünlerden çok düşük kar getirisi ile piyasaya girmektedir. Yani ürünü satacak büyük marketlerin istediği fiyatlar zaten ürünlerden çok az kar alan Torku nun zarar edecek derecede fiyatlarini düşürmesi anlamına gelmesidir ki bu da kabulu makbul bir durum değildir.  

Devam;

İkinci bir sebep ise torkunun dağıtım alanından kaynaklanan bir sıkıntı. Büyük firmalar bi ürünü rafa koyduğu o zaman o rafı sadece o ürüne ayırır ve o ürünün de bittikçe yerine konması gerekir ki bu da bazen dağıtım firmasından kaynaklanan sebeplerden dolayı temin edilemediği için ürün yeri boş kalır ve büyük firmalar boş kalan yerleri boş duracağına ürün koyayım ki satılsın mantığıyla hareket ettiği için o boşalan yere tekrardan geç gelen torku ürününü yerleştirmek aşırı derecede müşteri isteği yok ise zordur. Bu yüzden zaman zaman girdikleri yerden bile bu gibi sebeplerden dolayı çıkabilmektedir torku ürünleri.


Bir diğer sebep ise marketlerin gerçekten torkuya karşı işbirliksiz bir tavır almasıdır ki bu da pek görülen birşey değildir. Yani aslında büyük marketlere torku sokulmuyor şikayetinin sebebini yüzde 90 oranında işin arka planındaki olaylar sebebiyle ortaya çıktığı aşikar olan bir nedenden veya nedenlerden kaynaklanan sorunlar ortaya çıkarır.

 • 0
  udik 1 yıl önce
  torku ne ara milli oldu kardeş ? hükümetin desteklediği bir grup işte. kimse torku üzerinden milliyetçilik oynamasın. telekom satılırken neredeydiniz şimdi milliyetçilik damarınız kabardı.
  1
  yusufir 1 yıl önce
  Torku çiftçilerin bir araya gelerek oluşturduğu Konya Şekerin tüm ürünlerinin piyasaya sürülürken kullandığı bir markadır. Milli derken kastettiğimiz şey tüm ürün yelpazesinin tamamen Anadolu çiftçisinin ürettiği ürünlerden oluşması olayıdır. Hükümetin çiftçiyi desteklemesi kötü ve yadırganacak bir durum değildir. Bunun yadırganacak hale gelmesi kötü bir durumdur. Torku markası adı altında üretim yapan panagro et entegre tesisi ve çumra şeker fabrikası tamamen yerli ve milidir. Eğer bu söylediklerimin aksini iddia edip kanıtlarsanız cevabınıza haklılık payı verebilirim. Ülkede üretilen ve ülke insanına fayda sağlayan her türlü kurum bizim için millidir. Tabiki konuyu buraya bağlamak istemezdim ama cevabınıza binaen saptırmak zorunda kaldım bilgi paylaşımlarım devam edecektir.
 • -1
  brazzers 1 yıl önce
  adamlar yurtdışı kaynaklı birçok ürünü ülkemizde helaliyle üretiyor ve bizim ülkedeki mendeburlarda tabiki beğenmiyicek mesela alttaki dallama gibi... SİYASİ DEĞİL MİLLİ TORKU:::


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...