6
algıda seçicilik
en başında bir psikolojik terimdir. genellikle akıl hastalarına olmak üzere, psikologların gerekli duydukları hastalarına da gösterdikleri mürekkep izleri de aslında bir algı sınavıdır. kişinin aslında orada olmayan şeyleri gördüklerini ya da orada bariz olanları görmemesini test eder. daha sonrasında da olumlu ya da olumsuz damgasını alırlar.

olmayan cisimler görmek, lsd ya da kafa yapan maddeler kullanımı sonucu oluşan görüntüler de birer algıda seçicilik bozukluğudur. biraz daha basite indirgeyecek olursak da dilinizin damağınızın kurduğunu düşünün ve büyük bir sofrada yemekler var. gözleriniz ilk olarak sıvı gıdaları arayacaktır. bu da bir algıda seçiciliktir.

gözümle görmeden inanmam mı diyorsunuz?
en bilineni ise budur. titriyor gibi değil mi?

bunun gibi daha milyonlarca örnek bulabiliriz. gözümüzün bile bize oyun oynayabileceğini düşünecek olursak tanrı - insan ilişkisinde sadece görme duyusunun gerekliliğinden nasıl bahsedebiliriz ki? yok tanrı var mı? aklın var mı? tarzında sadece görme duyusuna yüklenen türlü sorular... bazı şeyleri aşmak gerek. vay be nereye bağladın gibisinden aklınızda soru varsa ekleyeyim. zaten amacım buydu. algı oyunu ;)

okuduğunuz için teşekkür ederim, hoşça kalın :)

  • altkültür

    BILINMEYENLER TOPLULUGU

    6 takipçi

  • abone ol

  • moderatörler

    darkier


  • çok fazla popüler olmayan paylaşımlar olmalıdır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...