5

fd: anayasayı çocuklar yapabilir

çocuk dedim çünkü 18'den bahsetmiyorum. 15 ve 16 yaşındaki çocuklardan bahsediyorum. türkiye'nin en zeki 1000 çocuğu bu görevi başarıyla yapabilir.

sonuçta yapılacak ana yasa en çok onları etkileyecek ve anayasayı da kanunları da çocuklar tasarlayabilir. hem çıkarları olmayacağı için ortaya harika bir şey çıkarabilirler.
 • 4
  vaktisiir 10 ay önce
  zeka tek başına yeterli değildir zekanin yanı sıra tecrube ve onceki nesillerden kalan bilgi birikimi şartdır tarihin tekerür etmesinin sebepi ders alınmayışıdır ve bir cocuk ne kadar zeki olursa olsun eğer yeterli bilgi birikimine sahip değilse sadece aklında kurguladıklarını gercek hayatta uygulayabilecegini duşunur.
  cıkar güdme konusunda insanlar halen şu yanılgının içinde korku,sinsilik,cesaret v.b gibi duyguların sonradan oğrenildiğini duşunmekteler ki bunlar genetik yollarla aktarılabilen ve nesilden nesile gecen sadece üstü paslı duygular yani en ufak dusuncede yine yuzeye geri cıkarılır
  bu yüzden ana yasayı kimin yaptığı değil veya ana yasayı kimin uyguladığı değil halkın yani uygulanan toplumun onemi vardır
  egitim yapısı v.b...
  -1
  enon 10 ay önce
  tecrübelilerin ne yaptığını gördük, muhteşem iş çıkarmışlar :)
  0
  vaktisiir 10 ay önce
  dogrudur :)

 • fikrimi değiştirin

  Doğru olduğuna inandığınız fakat toplum tarafından da kabul görmediğini düşündüğünüz fikirleri tartışmaya sunabileceğiniz puiv bölümü.

  9 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  papaya

  romica