yeşil yol seks tarikatı

  2
  yuceltanay 14.6.2018 23:16
  adı `yeşil yol`, lideri sabetayist bir türk vatandaşı ama kutsal kitabı ingilizce. 1984`te 64 gün boyunca kozmik sağanağa tutulduğunu öne süren giray atatür`ün kurduğu yeşil yol tarikatında ne ararsan var: uzaylılar, seks özgürlüğü, reenkarnasyon, kıyamet teorisi….
  1984`te 64 gün boyunca kozmik sağanağa tutulduğunu öne süren giray atatür`ün kurduğu yeşil yol tarikatında uzaylılardan seks özgürlüğüne, reenkarnasyondan kıyamet teorisine kadar akla ne gelirse var… atatür, kıyamet teorisini matematiksel bir formülle belirlemiş bile: formülü y=tanx. formülünü bir grafikle de kendince güçlendirmiş. kıyametin de 2400 yılına kadar geleceğini öne sürüyor. dünyayı kötü sondan kurtuluşunun kendi kurduğu tarikat olduğuna inanıyor. atatür`ün, y=tan x şeklindeki kıyamet formülünde y, teknolojik gelişmeyi, x zamanı gösterip, tan da tanjant anlamına geliyormuş. atatür`ün tarikatının felsefesi özü itibariyle ekolojik çöküntüden insanlığı kurtarma mantığına dayandığını savunuyor.
 • 0
  yuceltanay 14.6.2018 23:17
  yeşil yol tarikatı lideri atatür, sabetay sevi`nin kurduğu sabetayizm tarikatının bir devamı olduğunu öne sürüyor. `ben sabetay sevi`den de daha ileri gittim` diyen atatür, sevi`den 300 yıl sonra doğduğu için kendisinin gerçek anlamda bir `tamamlayıcı` olduğunu savunuyor. tüm dinlerin ötesinde kendi tarikatının birleştirici olacağını iddia ediyor. atatür`ün garip bir iddiası daha var. o da musa`nın 10 emri dışında 11. bir emri daha olduğu ve bunu da kendisinin çözdüğü. 11. emir türk toplumunun ahlak yapısına uymayan aykırı bir tarikat kuralı aslında. atatür, `komşularınızla her şeyi paylaşın` şeklindeki musa`nın 11. emrinin, tarikat içinde dul kadınların seks ihtiyaçlarının giderilmesi anlamına geldiğini söylüyor. seksle ilgili sabetayizm`e dayandırdığı tarikat ilkesinde atatür, dul kadınların seks ihtiyaçlarının karşılanmasının olumlu sonuçlar yarattığını şöyle ifade ediyor: `bu uygulama 300 sene evvelki bir tarikatı bugünkü batı`nın modern toplumlarının dahi varamamış oldukları bir seviyeye çıkarıyor. seks sorunu, hıristiyanların işgüzarlığı ile bir temel içgüdünün baskı altına alınması neticesi, toplumlara mutsuzluk getiren bir sorundur.` atatür, bu sorunu çözme görevini de imamlara veriyor.
 • 0
  yuceltanay 14.6.2018 23:18
  imamlar, böylece kocasının ölmesi ile yalnız kalan kadınının seks ihtiyacını karşılayarak, hem kadını psikolojik yönden bir din adamının kontrolü altında tutacak, hem de seks dürtüsü ile cemaat dışı bir erkekle ilişki kurmasına mani olacak. bu sayede yeni bir erkek arayışı içine girecek olan dul kadının tarikat mensubu evli erkekleri ayartmasının önüne geçilecek. yeşil yol tarikatının bir de ibadeti var. lideri müritlerine bu ibadeti yapmaları bir kurtuluş reçetesi olarak sunuyor. o da yılda 16 ağacı üyelerin elleriyle dikmeleri
 • 0
  hilaldost 14.6.2018 23:40
  canı sıkılan tarikat kuruyor arkadaşlar. bu tip olaylar kolpaçino filmindeki ruh çağırma sahnesinden sonra "abi öyle bir tarikata denk geldim ki, içeride işemeli sıçmalı ayin vardı." tarzındaki repliği akllara getirmiyor değil. denk gelmeyiz inşallah. değişikmiş bu yeşil yol falan da ya...
  0
  yuceltanay 15.6.2018 07:35 ~ 16.6.2018 18:01
  o tarikatın ismi neydi bana özelden mesaj atar mısın?
  0
  hilaldost 15.6.2018 09:33
  öyle bir tarikat yok, sakin ol 😄😄