10

fransa barikatlarından duyuru!

3 haftadır süren protesto ve ayaklanmaların sonucunda 4 insan öldü, yüzlerce kişi yaralandı ve 600'den fazla insan gözaltına alındı! fransa hükümeti ve macron, zamların ve yaptırımların 6 ay süreyle askıya alınacağını kabul ettiler! ana akım medya alelacele "fransız protestocuların zaferi" başlıkları ile ayaklanmayı kırmayı denedi; fakat,

fransa barikatlarının cevabı gecikmedi:

"dalga mı geçiyorsunuz?"

barikatlar tüm avrupa'yı ve dünyayı, tüm her şeyi ellerinde bulunduran ve dünyanın %1'inden azını oluşturan haydutlara karşı ayaklanmaya çağırıyor!

mesele zam değil, küresel sistemdir! hedef kapitalizmin ta kendisidir!
 • 1
  filozofunsakali 4 ay önce
  adamlar öttürüyor, devletin halkına yaptığı sömürgeyi ödetiyor. bizde nerede bu bilinç. koyun sürüsü gibi otlanıyorlar çobanın etrafında.
  -1
  ofsaytsizburak 4 ay önce
  olay keşke sisteme ayaklanmadan ibaret olsa.
  bu olaylar gerçekten fransız hükümetin istifasına kadar giderse yerine kim gelecek sanıyorsunuz melenchon mu? tabi ki geçen seçimleri kıl payı kaybeden le pen geçecek. fransız asgari ücretlilerinin çoğunun sağa kayması da buna kanıt.
  ve fransa'da sağ başa geçerse olacakları sen tahmin edebilirsin özellikle dünya'da aşırı sağın bu kadar arttığı dönemde.
  0
  filozofunsakali 4 ay önce
  dünyada aşırı dağın artmasının sebebi fazla göç ve mülteciler. insanlar iç güdüsel olaral toplumlarını ve kültürlerinin savunmaya aldı. kimse 2 milyon suriyeliyi ülkesinde istemez sonuçta. o yüzden sağ artarak ırkçılığa kadar ilerleyecek ta ki tekrar avrupa’nın vatandaşlarının ekonomik durumu daha da artana kadar.
 • 1
  ofsaytsizburak 4 ay önce
  samimiyetlerini olaylar bittikten sonra göreceğiz. zaman gösterecek.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  596 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.