-1
boraltan köprüsü
1944 yılında yaşanan en utanç verici hadise. milli şef denen şerefsizin kendi kardeşlerimizi bile bile ölüme terk ettiği kara gün. neyse ki bugün hükümet ve millet olarak kardeş ülkenin yanındayiz. adamların sınırdan geçemeyince, bizi düşmana teslim etmeyin, siz öldürün dediği geçmiş kayıtlara. resmen insanin dusundukce içi sızliyor. allah bir daha bu ülkenin başına, şerefsizin birini milli şef yaptırmasin.
 • 0
  bahaeddin 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  evet, reha oğuz türkkan'dan dinlediğiniz takdirde demokrasi tarihimizde önemli domino taşlarını dikmiş, dikebilmiş hatta bunun üstüne katlar atarak ilerletebilmiş ve sadece siyasi başarıları değil askeri alanda da gösterdiği başarıları bilinen bir paşaya karşı üslubunuzu bozmanıza sebep olabilir. ki bozulması da gayet doğaldır. boraltan köprüsü meselesinin bir benzeri bugün dikta rejimi ile ülkeyi yöneten akp hükümetinde de tecelli etmektedir. sınır kapılarından ne idüğü belirsiz suriyeli insanları alıp, türkmen kardeşlerimizi çöllerde susuzluğa mahkum etmek tıpkı eleştirilen milli şef dönemine benzer. belki 1944 uluslararası hukukta farklı hengameler yaşandı, farklı olaylar döndü ve sonucunda bu kara hadise yaşandı, allah hepsine gani gani rahmet eylesin. fakat burada sorulması gereken şu soru vardır: neden boraltan meselesi üzerinden 7-8 yıl geçtikten sonra mecliste konuşuldu? sebep milli şef dönemi mi, yoksa sebep yine dönemin şerefsiz siyasetçileri mi? azerbaycan ile kardeş olduğumuz noktasına katılmıyorum. uluslararası çıkarlar doğrultusunda bana göre ülkemizin sonsuza dek dostu da sonsuza dek düşmanı da olmamalıdır. bugün iran nasıl batı ile kaynaşmak için çıkar yolları arıyorsa, rusya da aynı şekilde çıkar yollarını aramıştır. ingilizler nasıl irishlerle çıkar yolları kesiştiğinde işbirliğine gittiyse, biz de bu stratejiyi uygulamalıyız. bugün öldürülenler türk olur, bugün boraltan köprüsü değil roboski olur, suruç olur, farketmez. hepimizin ortak noktası insan olmalıdır. merkeze insanı koyduğumuz takdirde, eminim türkiye daha muasır ve yaşanılabilir bir devlet haline gelecektir.


 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  63 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ofsaytsizburak

  hellomyfriend
  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...