8

onur belgesi

bugün karne günü olduğundan dolayı 7. sınıf'ta kalan bir anı'mı sizinle paylaşacağım, ozamanlar okulun en yaramaz üçlüsü ben diyar birde rahmetli arkadaşım fırat'dık mekanı cennet olsun. müdür üçümüzü sınıflarımızdan çağırttı yine ne yaptık diye mırıldanarak odasına gittik o gün okula kaymakam gelecekti ve bize eğer bugün bir olay yapmazsanız ve akıllı durursanız size onur belgesi vereceğim diye teklifte bulundu tabi biz affedermiyiz hayatım boyunca bir belge bile almamışım disiplin cezaları haricinde. her neyse o gün bizde çıt yok diğer öğrenciler gibi okulda geziniyoruz herkez bahçeye toplandı karneler dağıtılıyor müdür takdir alanları sahneden açıklıyor kendi elleriyle vermesi için sahneye çağırıyor bizde sınıf öğretmenine soruyoruz nerde belgemiz nerde diye yakınıyoruz sonra sahneden bir ses geldi bugün bana verdikleri sözü tuttukları için onları onur belgesi ile şereflendirmek istiyorum diyerek ismimizi söyledi tüm okul şok'ta kimileri ıslıklar eşliğinde bizi alkışlıyor eve zıplaya, zıplaya gittim annem.kapıyı açtığı gibi çerçeveletip duvara asın bunu dedim annem de doğu da kendi zamanında okul olmadığından dolayı bu işlerden pek anlamıyor ama okul okusaydı başarılı olabileceğine inanıyorum. asıl meseleye geldik babam içerde gazete okuyor baba dedim oğlun sana bu belgeyi takdim etmek istiyor diyerek uzattım babam dedi boşver onu sen karneyi ver bakıyım karneye bir baktı 6 tane 1 var sınıf öğretmenimin benim için yazdığı cümleyi okuyup suratıma baktı sonrasını anlatmaya gerek yok tahmin edilebilir. :) şimdiki nesile derslerinize çalışın okulu bitirin biz süründük sizde sürünmeyin diyeceğimde artık onlar bizden daha fazla sürünüyor biz en azından tecrübe sahibi olduk :)..
 • 1
  msaid08 6 ay önce
  onur belgesi kurtarmamış jsjdjsjha
  1
  umutbaygeldi 6 ay önce
  malesef :)
 • 1
  gaddarus 6 ay önce
  ben de ilkokul, ortaokul ve lisede hep başarısız olmuşumdur ama lise sonda zorla taktir vermişlerdi :)

  tabi üniversite de sevdiğim bölümü okuyunca ayrı oluyor okul ve bölüm üçüncüsü ve de yüksek onur belgesi ile mezun olmuştum :)
  1
  umutbaygeldi 6 ay önce
  demekki 8. sınıf 2. dönem müdür beni eve bırakıp gelmesin tasdikname sını kendim getircem demeseymiş bende bir yerlerde bir veya ikinci olabilirmişim :))
  1
  gaddarus 6 ay önce
  son virajda böyle bir darbeyi ben de yesem ben de toparlanamazdım herhalde :)
  1
  umutbaygeldi 6 ay önce
  kendim ettim kendim buldum diyeceğim de allah'a şükür şuan da iyi bir noktada sayılırım :)
  1
  gaddarus 6 ay önce
  buna sevindim :)
  1
  umutbaygeldi 6 ay önce
  allah razı olsun :) rabbim gönlü güzel olan herkesin gönlüne göre versin.
  1
  gaddarus 6 ay önce
  amin
  1
  umutbaygeldi 6 ay önce ~ 6 ay önce
  bu arada tebrik ediyorum yazmayı unutmuşum :)
  1
  gaddarus 6 ay önce
  teşekkür ederim puvo
 • anılar

  Herkes dikkat ilginç anılardan bahsetsin

  0 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  yoy

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
27. @hedap | netflix