15

evrime inanıyorum ama kafamda soru işaretleri var puvolar

evet bilimsel olarak evrimde bircok şey mantıkli ama kafamda ki şu sorudan kurtulamıyorum;

eğer evrim var ise gerçekten günümüzde yaşayan koyktun mu diyen kız ve ailesi, her konu da bir fikri olan ve fikrinin her koşulda doğru olduğunu düşünen insanlar, bir fikir belirttiğiniz de 1000 yıldır kimse düşünemedi bi sen doğrusun amk diyen insanlar ve buna benzer tavır sergileyen insanlar ve aileleri evrimin o zor, kanlı, hayatta kalma mücadelesi gerektiren zamanlarında hangi olmayan beyinlerini kullanarak hayatta kalıp günümüze kadar yasayabilmisler?

evet bu soruya cevap bulamıyorum

edit:beyler soru evrim var mı olarak algılanmaş sanırım ama öyle değil 😂
 • 0
  aquilus 1 yıl önce
  "tesadüfen"
  1
  siwoli 1 yıl önce
  şimdilik içimi rahatlatıyor ama yetmiyor
 • 1
  atesch 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  şimdi bildiğin üzere hayatta kalmak beyine bağlı değil. "koytun mu diyen kız" mesela, bir deniz süngeriyle aynı stratejiyi izliyor olabilir. bu konuda önermek istediğim bir youtube kanalı var: m.youtube.com/.../UCHsRtomD4twRf5WVHHk-cMw
 • 0
  papaz_mazhar 1 yıl önce
  evrime "inanılmaz", ya kabul edilir ya da edilmez. nitekim evrim bir inanç, değildir. insan bilmediği şeylere inanır, bildiği şeyleri kabul eder (ya da etmez). he tabii evrime "inanmazsanız" bilim yapamazsınız. gerçi en son müfredattan da kaldırılmıştı evrim de neyse, normaldir. he kabul etsen de etmesen de hayatında aşırı bir değişim olmaz.
 • 0
  bizanskurdu 1 yıl önce
  evrim yok darwin yalan
 • 0
  zeyneppe 1 yıl önce
  evrim diye birşey yok sadece bir teori
 • 0
  kappa 1 yıl önce
  öncelikle evrim kanıtlanamaz bir teori çünkü oluşması için uzun yıllar geçmesi gerekmektedir. her neyse biyologlar konuşup evrime dair bir çok araştırma yaptım ve evrimin başlamasının imkansız olduğunu anladım. yani basit bir ortamda kompleksli bir canlı oluşamaz bu yüzden evrim başlayamıyor.
  0
  pentaigo 1 yıl önce
  başlangıçta "kompleksli" bir canlı oluştuğunu hangi araştırman sonucu öğrendin çok merak ediyorum.
  0
  banabubade 1 yıl önce
  kompleksli canlılar zaten ilk aşamalarda oluşmuyor basit canlıların adaptasyon ve gelişim sürecinden sonra oluşuyor teoriye göre amma ve lakin basit canlıların oluşumunu kabul etsek bile büyük bir eksiklik araformların bulunmayışı yani a canlısı c canlısına dönüşürken direk mükemmel olmıcagını göre bize bir bozuk b canlısı serisi lazım, ama yok. ileriye sürülen 1 2 ara form iskeleti var deniyor (ki bu muammadır) eğer böyle bozuk canlılar olsa iyi olanlardan cok daha fazla olması gerekiyordu.
  böyle bişeyler işte.
 • 0
  speace 1 yıl önce
  öğrenmeyi öğrenmek ne kadar sürerdi ?

  -another from earth