4
3 kişi oyun yazıcaz önerileriniz ?
merhaba.

biz 3 arkadaş oyun yazmak istiyoruz nereden başlamalıyız önerileriniz var mı ?

oyun hem singleplayer olup hikayesi olucak hemde multiplayer olucak.

nereden başlamamızı önerirsiniz ?
 • 0
  asosyaly 5 gün önce
  önce senaryoyu hikayeyi kararlaştırın. daha sonra karakterlerin yüzünü yeteneklerini falan belirleyin sonra geçicek mekanı çizin yapın.
 • 0
  illedeo 5 gün önce
  hikaye nasıl anlatsana tutar mı tutmaz mı söyleyelim?
  0
  rondel 5 gün önce
  şuan hikayeyi tam kararlaştırmadık ama oyun tarihsel bir biçimde olucak mesela grafikler ve yapılar v.b şeyler mount and blade gibi tahtadan veya taştan evler falan olucak. tür olarakta survival şeklinde yapmayı düşünüyoruz mesela multiplayer'de kendin gelişiceksin başka bölgeleride alıcaksın toplu olarak savaşma falan olucak.
 • 0
  mryoda 5 gün önce
  modelleme, senaryo, backend için nodejs(sadece kişisel tercih, hangi backend dilini biliyorsanız onunla geliştirin), oyun motoru olarak unity (aslında unity kullanırsanız backendi de c# ile geliştirmeniz mantıklı olabilir), tasarım vs vs...
  0
  rondel 5 gün önce
  3 arkadaş olarak 0'dan başlayacağız kendimizi geliştirerek yavaş yavaş bir oyun yapmayı düşünüyoruz şuan herhangi bir dil bilmiyoruz ama oyunun sitesi lazım olacak multiplayer için benim biraz html bilgim var daha'da kendim birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

  benim merak ettiğim hangi programlama dillerini falan öğrenipte başlayacağız ?
  0
  mryoda 5 gün önce
  sizin yolunuz çook uzun, herhangi bir altyapınız yokmuş..

  hangi dil : okuyun

  unity oyun motoru ve c# kullanarak hem oyunu hemde backendi geliştirebilirsiniz, sizin durumunuzda en kolayı ve uygunu bu olur.
  0
  erkansivas35 4 gün önce ~ 4 gün önce
  unreal engine 4'u de ben tavsiye edeyim hangisini seversen artık :) blueprint yada c++ kullabiliyorsun bu motorda
 • 0
  eysidiysi 5 gün önce
  unity ile oyun yazabilirsiniz fakat sadece objelerin nasıl davranacaklarını ve belirli animasyonları yapabilirsiniz.istediğiniz büyüklükte bir oyun için kesinlike en az 2 grafikeriniz olması gerekir ve projeye en az 6 ayınızı heba etmeniz gerekir.bu denli büyük bi proje içinde ana hatların önceden kesinlikle belirlenmiş olması lazım.unity'de singleplayer oyun yapmak farklı ,multiplayer oyun yapmak farklıdır.networking apayrı bir daldır.öğrenmeniz çok uzun sürebilir.daha basit bir projeyle ve hazır asset kullanarak başlamanızı tavsiye ederim.
 • 0
  hikayeci 4 gün önce
  senaryoya ben destek verebilirim isterseniz. konuyu bana söylerseniz yardımcı olmak isterim.
 • 0
  delikcorap 3 gün önce
  şu an oyun programlamayla ilgileniyorum kodlama bilgim belli bir seviyede var 2 hafta önce başladım ilk defa oyun yazmaya ancak bi yapboz oyunu yapabildim ki hala eksikleri çok. bunun yanında sizin düşündüğünüz oyun ciddi anlamda çok geniş çaplı o oyuna başlamadan evvel gereken grafiker senarist coder gibi elemanları seçip eğitime girişebilirsiniz basit çaplı bi kaç oyunla


 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  117 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...