terminatör'ün gittikçe inen bir balon olması

  8
  pentaigo 27.2.2018 23:16 ~ 23:17
  hepimiz küçükken en az 1 kere izlemiştir. (2000'liler ve üstü doğanlar için dahil olmayabilir) küçükken bunu izleyip de hayran kalmayan aramızda yoktur diye düşünüyorum.

  fakat asıl sorun bu değil. bazı filmler vardır ki 80-90'larda ünlüyken hala o havasını söndürmeyip günümüzde bile tahtını kimseye kaptırmıyor. peki terminatör?

  terminatör filmi ağır yada ayrıntılı senaryodan çok; aksiyon, efekt ve o zamanlarda farklı birşeyler yaratma isteğiyle yapılmış bir film. o zamanlar gerçekten bu farklı fikir bir hayal gücü sınırı olarak görülürken günümüzde çıkan filmlerle, bu balonun havası gittikçe inmektedir.

  peki neden zamanında efsane olan bu film günümüze kadar bu ünvanını taşıyamadı. bence filmde aksiyon ve teknolojik görüntüler dışında hiçbir şey eklenmediği için bu duruma düştü. eğer film ayrı bir mesaj, öngörü yada twistlerle süslenseydi belki günümüzde bile izlenebilen bir film olabilirdi.

  haa ama şöyle birşey de var; ne kadar çözüm üretirsek üretelim filmin içindeki mantık hataları bizi bizden alıyor.

  maalesef artık kült kategorisine alamadığımız bu film'i ölmeden önce izleyin ama benim baktığım gözle izlemeyin, öylesine izleyin ;). sonuçta kahramanlar da bir gün ölür.
 • 0
  pentaigo 28.2.2018 15:54
  illa ki birisi karşıma çıkar ve hayır yanılıyorsun der diye düşündüm ama herkes kuzu gibi sessiz kaldı ve bana katıldı galiba