joker filmi //spoiler vermeden anlattım rahat olabilirsiniz

  8
  filozofunsakali 4.10.2019 23:09 ~ 5.10.2019 00:34
  todd phillips'in yönetmenliğini yaptığı joaquin phoenix'in de bence joker rolünde efsaneler yarattığı bir film. joker karakterinin origin hikayesi. sorunları olan adamın toplum tarafından ve o doğrultuda doğru karar verememesi üzerine katil oluşunu izliyoruz. sinematografiye zaten sözüm yok çok iyi. bunu destekleyen joaquin phoenix'in o muhteşem oyunculuğu da beni benden aldı. o garip kahkahasının hem gülerken hem de ağlarken attığında iki duyguyu da bize hissettirmesi, dans edişindeki kendine haslığı, deliyi bu kadar iyi oynaması gerçekten muazzam. göndermeler de keza yerinde, the dark knight ile de örtüşüyor. gotham'ın "bu adam tam bir pislik rıza baba" durumuna düşmesinin nedeni, bruce wayne hikayesine bağlanması falan gerçekten hikayeye hakim olanlar için orgazm gibi bir şeydi. çok beğendim 10 üzerinden 8 var abi net.

  not: jared leto gitsin joaquin phoenix joker olarak gelsin abi bu bariz yani. jared leto da çok iyi oyuncu ama joaquin phoenix'in jokerini geçebileceğini düşünmüyorum.

  not2: bu arada jokerin net bir origini yok belki bu diyebiliriz ama the dark knight başka gerçi yalan dolan anlatıyor orada joker geçmişi hakkında ama. üstüne düşününce bu filmi tek bir film olarak almalıyız. joker'in origin hikayesi bilemiyorum bu mu. bir sürü şey var hakkında ve hiçbiri net değil.
 • 1
  magic 4.10.2019 23:56
  izlemedim de izlenir böyleyse
  1
  filozofunsakali 5.10.2019 00:32
  puvom gerçekten beğendim filmi, gidip sinemada parası verip izlenir bence.
  1
  magic 5.10.2019 00:43
  cinemaximuma vermem de bence de izlenir
 • 0
  banabubade 5.10.2019 07:48
  film bence bir nimet son zamanlarda izlediğimiz dc filmlerine göre, hatta dcyi kurtarıcaksa böyle filmler kurtarıcak justice l. veya bvs gibi saçma şeylerden sonra bu kadar güzel bir film ortaya konması halen sektöre bir geri dönüş olabilir demek bence.

  filmi zaten uzun zamandır bekliyorum beklentim cok yüksekti ve beklentimi karşıladı acıkcası gitmeden önce korkuyodum tatmin olmam diye ama oyunculuklar olsun işleniş şekli olsun kamera cekimleri olsun her şey yerindeydi.

 • 1
  deliduman 6.10.2019 12:41
  filmi izledim kesinlikle kült olacak bir film uzun yıllar adından söz ettirir cinsten, marvel filmleriyle yada diğer superkahraman filmleriyle kıyaslayamacaksınız bile çünkü değil, ağır bir dram içeriyor ve filmin sonunda joker diye bağırasınız geliyor. batman'a çok güzel atıflarda bulunulmuş ve mükemmel ara bağlantılarda kara şövalyeye göndermeler yapılmış. joker'i oynayan joaquin phoenix oynamamışta resmen yaşamış. joker'den sonra muhteşem bir batman vs joker filmi izleyebiliriz beni beklentiye soktu açıkçası. show yeni başlıyor.
  1
  filozofunsakali 6.10.2019 13:29
  joaquin phoenix büyük ihtimal sadece bu filmde joker olacak. hala jared leto joker dc universe'de. bu atıflarda bulunan sinema evreninin joker origin filmi olarak sayılabilir. batman filmlerinden bir beklentin olmasın bence :d bu film dc evreninin son yıllardaki en iyi filmi olacak ve öyle devam edecek :d
  0
  deliduman 6.10.2019 22:44
  son sahnesini batman'e bağlayarak sanki açık kapı bırakmışlar gibi geldi bana :)