8

joker filmi //spoiler vermeden anlattım rahat olabilirsiniz

todd phillips'in yönetmenliğini yaptığı joaquin phoenix'in de bence joker rolünde efsaneler yarattığı bir film. joker karakterinin origin hikayesi. sorunları olan adamın toplum tarafından ve o doğrultuda doğru karar verememesi üzerine katil oluşunu izliyoruz. sinematografiye zaten sözüm yok çok iyi. bunu destekleyen joaquin phoenix'in o muhteşem oyunculuğu da beni benden aldı. o garip kahkahasının hem gülerken hem de ağlarken attığında iki duyguyu da bize hissettirmesi, dans edişindeki kendine haslığı, deliyi bu kadar iyi oynaması gerçekten muazzam. göndermeler de keza yerinde, the dark knight ile de örtüşüyor. gotham'ın "bu adam tam bir pislik rıza baba" durumuna düşmesinin nedeni, bruce wayne hikayesine bağlanması falan gerçekten hikayeye hakim olanlar için orgazm gibi bir şeydi. çok beğendim 10 üzerinden 8 var abi net.

not: jared leto gitsin joaquin phoenix joker olarak gelsin abi bu bariz yani. jared leto da çok iyi oyuncu ama joaquin phoenix'in jokerini geçebileceğini düşünmüyorum.

not2: bu arada jokerin net bir origini yok belki bu diyebiliriz ama the dark knight başka gerçi yalan dolan anlatıyor orada joker geçmişi hakkında ama. üstüne düşününce bu filmi tek bir film olarak almalıyız. joker'in origin hikayesi bilemiyorum bu mu. bir sürü şey var hakkında ve hiçbiri net değil.
 • 1
  magic 10 gün önce
  izlemedim de izlenir böyleyse
  1
  filozofunsakali 10 gün önce
  puvom gerçekten beğendim filmi, gidip sinemada parası verip izlenir bence.
  1
  magic 10 gün önce
  cinemaximuma vermem de bence de izlenir
 • 0
  banabubade 9 gün önce
  film bence bir nimet son zamanlarda izlediğimiz dc filmlerine göre, hatta dcyi kurtarıcaksa böyle filmler kurtarıcak justice l. veya bvs gibi saçma şeylerden sonra bu kadar güzel bir film ortaya konması halen sektöre bir geri dönüş olabilir demek bence.

  filmi zaten uzun zamandır bekliyorum beklentim cok yüksekti ve beklentimi karşıladı acıkcası gitmeden önce korkuyodum tatmin olmam diye ama oyunculuklar olsun işleniş şekli olsun kamera cekimleri olsun her şey yerindeydi.

 • 1
  deliduman 8 gün önce
  filmi izledim kesinlikle kült olacak bir film uzun yıllar adından söz ettirir cinsten, marvel filmleriyle yada diğer superkahraman filmleriyle kıyaslayamacaksınız bile çünkü değil, ağır bir dram içeriyor ve filmin sonunda joker diye bağırasınız geliyor. batman'a çok güzel atıflarda bulunulmuş ve mükemmel ara bağlantılarda kara şövalyeye göndermeler yapılmış. joker'i oynayan joaquin phoenix oynamamışta resmen yaşamış. joker'den sonra muhteşem bir batman vs joker filmi izleyebiliriz beni beklentiye soktu açıkçası. show yeni başlıyor.
  1
  filozofunsakali 8 gün önce
  joaquin phoenix büyük ihtimal sadece bu filmde joker olacak. hala jared leto joker dc universe'de. bu atıflarda bulunan sinema evreninin joker origin filmi olarak sayılabilir. batman filmlerinden bir beklentin olmasın bence :d bu film dc evreninin son yıllardaki en iyi filmi olacak ve öyle devam edecek :d
  0
  deliduman 8 gün önce
  son sahnesini batman'e bağlayarak sanki açık kapı bırakmışlar gibi geldi bana :)
 • sinema

  Sinema hakkında her şey!

  218 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  sineboy

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.

 • Ana Kurallar dışına çıkmayınız.