vrf sistemi

  1
  vrfklima 8.3.2017 14:52
  gelişen teknoloji ile birlikte hayatlarımızı kolaylaştırmak adına iklimlendirme sistemlerinde de birtakım değişiklikler meydana gelmiştir. bunlardan birisi de hiç kuşkusuz merkezi klima sistemleri veya vrf sistemi ve kurulumu üzerine olmaktadır. tek bir dış kaynaktan, tüm iç kaynaklara ulaştırılacak olan ısının veya soğuk havanın dağılımında önemli avantajlar elde edilmektedir. buna göre iç ortamları ısıtmak veya soğutmak için kullandığınız klimaları vrf sistemi barındıracak şekilde merkezi olarak kurmakta olan firmalarımızla hemen görüşmelere başlayabilirsiniz.
  vrf sistemler sayesinde bina içerisinde sürekli değişen soğutkan akış kontrol edilmektedir. bu da vrf sistemi için yoğun bir çaba harcayan firmalarımızın önemini ortaya çıkacaktır.
  merkezi klima sistemleri için bizleri arayarak çeşitli imkanlardan faydalanmaya başladığınız da, çok büyük avantajlarıgörebileceksiniz.Merkezi klima sistemleri tek bir dış noktadan kontrol sağlamakta olduğu için daha düşük maliyetliolacaktır.Dx bataryalı dış ünite sisteminin kurulmasında ve tüm iç ortamların sıcak ve soğuk hava değişiminin kontrolünde etkili olan bu klimaların kurumunda hem fiyat, hem de işçilik bakımından sizleri memnun etmeyi başaracak olan adreslerimizi hemen ziyaret etmeye başlayabilirsiniz. böylelikle vereceğiniz kararların size hızlı bir şekilde konfor kazandıracağını da göreceksiniz.vrf sistemidaha çok insanın, daha geniş alanlarda bu sıcak ya da soğuk havayı verimli kullanabilmelerinde etkili olan merkezi klima sistemleri nde arayabileceğiniz en kaliteli adreslerden birisi olarak yılların tecrübesiyle sizlere de hizmet vermeye devam ediyoruz.www.alyatek.com.tr
 • 0
  vrfklima 18.2.2018 19:54
  vrf klima sistemi
  vrf klima sistemi, birçok iç ünitenin tek bir dış üniteden beslenebilmesi ve oldukça iyi enerjinin elde edildiği klima sistemidir. klasik klimalarda düşük kapasite sıkıntısından dolayı, birçok dış ünitenin kurulumu gerekebilir. ancak, vrf klima sistemlerinde tek bir dış ünite ile birçok iç ünite yönetilebildiğinden, büyük ölçüde alan tasarrufu sağlar.

  vrf klima sistemi
  hem yüksek performansı hem de daha az malzeme ile fazla iş yükünün ele alınabilmesi oldukça önemli kullanım rahatlığı sağlamaktadır.vrf klima sisteminin tasarımını incelediğimizde, son derece üzerinde çalışıldığını ve gelişigüzel tasarlanmadığını görmekteyiz.

  vrf klima projesi
  vrf klima sistemi tasarımı sayesinde, yüksek binalarda da kat farkı problemi ortaya çıkarmaz. inşa edilen yeni binalarda sağlamlığın yanı sıra görsellik de oldukça ön plana çıkmıştır.

  hatta görselliği bozmaması adına, yeni binalara birçok kural getirilerek daire sahiplerine bildirilmiştir. vrf klima tasarımı sayesinde binaların dekorasyonuna zarar verilmeden kolay şekilde kurulum gerçekleştirilebilmektedir.

  en uygun vrf klima


  vrf klima tasarımı yapılmadan önce birtakım incelemeler yapılarak tespitler elde edilir. elde edilen bu tespitler ile birlikte tasarım konusunda karar verilir. mühendisler tarafından gerekli veriler elde edilerek tasarım planlanır. mühendislerin vrfklima tasarımı için dinleyecekleri durumun en başında, binanın mimari projesini incelemek gelir. bu hususta kat planlarına bakılır, cephe görünümünün nasıl olduğu incelenir.

  vrf klima maliyeti
  vaziyet planlarına bakılır. bu doğrultuda yapılan inceleme oldukça önemlidir. ikinci olarak, binanın yapısal özellikleri dikkate alınır. vrf klima sistemi tasarımı için oldukça önem arz eden bir özelliktir. mühendisler, binanın yapısal özelliklerini incelerken, duvar yapısına, tavan kalınlığına ve bu yapılarda kullanılan malzemelere, pencere yapısında kullanılan çerçevelere, camın sızdırmazlık özelliğine, çatı yapısına, izolasyonun olup olmadığına ve izolasyonun ne kadar sağlam olduğuna bakarlar.

  vrf dış ünite fiyatları
  bu tespitler ile birçok veri elde eden mühendisler vrf klima sistemi tasarımını da ona göre yaparlar. binanın fiziksel özelliklerinin yanı sıra, binanın bulunduğu konum da dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. bulunduğu şehre ve yere göre binanın sıcak ve soğuğu ne derece alabileceği ve bunun yanında rüzgârın esme yönü, binanın korunma durumu gibi özellikler iyi şekilde incelenir. vrf klima sistemleri tasarımı yapılırken, hangi amaca hizmet edeceğinin de büyük önemi vardır. çünkü vrf klima sistemi, amacına uygun kullanıldığında oldukça yarar sağlar ve sağlıklı bir alan elde etmenize yardımcı olur.

  bunun için mühendisler, fluo vrf klima sistemi tasarımı yapacağı zaman, binanın hangi amaçla kullanılacağını da bilmelidirler. bina, okul, hasta hane, fabrika gibi kullanım alanlarından hangisine hizmet edecekse, fluo vrf klima sistem tasarımı da buna göre yapılacaktır. mühendislerin tespit edeceği bir diğer nokta da kapasite ve kullanılacak cihazın türüdür.

  bu da vrf klimanın uygulanacağı alanın tavan yapısına göre değişim gösterebilmektedir.fluo vrf klima sisteminin tasarımı en başta ince elenip sık dokunarak yapılması gereken önemli bir işlemdir. çünkü daha sonra yer değişimi ya da kapasite artırımı gibi özellikler eklenemeyeceğinden, yapılacak doğru tespitler büyük önem arz eder. vrf klima sistemi tasarımı tespitleri yapılırken, binanın kapasitesinin belirlenmesi yapılacak tasarım ile ilgili son derece kolaylık sağlar. kapasite hususunda, binanın yapısı ve kullanıcının ihtiyaçları dikkate alınır. ısı yükünün yanı sıra, güvenlik faktörü de dikkate alınır.

  vrf klima sistem tasarımında çevresel etkenlerin incelenmesi de oldukça önemlidir. binanın ısınma ve soğuması, iç dış sıcaklık hesaplanarak tasarım yapılır. genel sistem tasarımı da incelenerek vrf klima sistemi tasarım yapısı ortaya çıkarılabilir. bu hususta da dış ünite kapasitesine, yükseklik farklarına ve boru uzunluklarının nasıl olacağına bakılarak gerekli incelemeler yapilabilmektedir.