11 yaşında yaşadığım kasiyer travması

  4
  pentaigo 8.11.2019 23:32
  sabah ışıklarında saat 10 civarı annemin beni zorla bim'e(?) göndermesi, güzelim cumartesinin mahvoluşunun ilk sebebiydi. yapmam gereken tek şey ise her zaman aldığımız kaşardan almaktı.

  üstüme bir hırka ve yeni moda snickerlarımı giyerek, karşı komşumuz elif'e(10) hava atabilirdim. sonuçta kısa mesafe de olsa tarzını korumalısın.

  bim'e girip hemen dolapların olduğu yere gittim. aldığımız kaşarların 4,95 olduğunu gördüm ve cebimde 5 tl vardı. mükemmel, hemen almalı ve kahvaltımı yapıp sokağa yu-gi-oh kapışmasına inmeliydim.

  kaşarı alıp kasaya gittim ve kasiyer ablanın işini yapmasını bekledim. ürünü aldı, barkodu okuttu ve o muhteşem sesi çıkarttı. "dıt" sesi nedense o zamanlar benim çok hoşuma giderdi. ama bir sıkıntı vardı ki, bu hoş durumu bozabilecek, hayatımı mahvedebilecek...

  kasiyer 7,90 dedi ve kasayı açıp elini bana uzattı. şok olmuştum. etiket fiyatından daha yüksek olan bu kaşarı ödeyecek param yoktu. hemen dolandırıldığımı sanarak "şeyy, pardon ben yanlış görmüşüm fiyatı, geri vermek istiyorum bu kaşarı" dedim. o sırada kadının yüzü birden asıldı ve "yalnız iade işlemi 6 ay sürüyor" dedi. bana tepemden bakması, böyle konuşması ve daha küçük, utangaç bir çocuk olmamdan dolayı çok korkmuştum.

  hemen kekelemeye başlamıştım. nasıl yani 6 ay sürebilir? ben artık bu pis insanlarla suç ortağı olmuştum. 6 ay zindanlarda çürüyebilirdim. ya da artık kaçak olarak yaşamalıydım. bu yaştan illegal olaylara girmek sonuçta benim kanımda olmalı çünkü bunun yaşanmasının ana sebebi bendim.

  kadın önce telefonun tuşlarına hızlıca basarak birini aradı ve başka bir kasiyer geldi. o kasiyer de durumu ilginç buldu ve bir şey yapamadı. galiba artık bitmişti, mükemmel hayatım gözlerimin önünden geçiyordu. artık yeni bir ben oluşuyordu. bir kaç dakika ecel terleri döktükten sonra bir abi geldi. ama böyle bir geliş yok. o kurtarıcımızdı. o isaydı! beni bu sefil hayattan kurtaracak olan kişiydi. eğer bunu başarabilirse ona bağlılık yemini bile edebilirdim. kasanın başına geçti anahtarı soktu ve bir kaç tuşa bastı. kaşarı tekrar barkoddan geçirdi. "tamamdır kardeşim" dedi. bu kadar mıydı yani?

  çok kızmıştım. küçük ellerimi yumruk haline getirdim ve ince sesimi olabildiğince yükselterek ve keskin vurgularla "teşekkürler" diyip hızlı adımlarla eve kaçtım. işte legal hayata böyle koşar adımlarla geri döndüm.

  o günden beri hiçbir kasiyere kolay gelsin demedim. kasiyer olduğunu öğrendiğim flörtümü hayatımdan sildim. ve kazıklansam, tarihi geçmiş ürünü yesem, açılmış paket olduğunu farketmiş olsam bile bir daha hiçbir şeyimi iade etmedim.
 • 0
  caytiryakisi 8.11.2019 23:59
  kasiyer kaşarlık yapmış, güzel travma bro devamını bekliyoruz travmaların
 • 1
  mein_diana 9.11.2019 04:39
  okurken çok eğleniyorum böyle yazıları daha öncede böyle bişi okumuştum sanırım o da senindi şu lunaparklı olan :)
 • 0
  diyosun 10.11.2019 20:13 ~ 20:14
  iyi atlatmışsın, yerinde olsam şuan paraya dokunamıyor olurdum. 😁