8

konut satışları ekim ayında %19.2 arttı

ilgili haber: www.paraanaliz.com/.../

milletimizdeki beton sevgisi devam mı ediyor?
 • 1
  gerekvarmi 19 gün önce
  artışın sebebi vatandaşlık için gereken 1 milyon dolarlık konut alma şartının 250 bin dolara çekilmesi ve yabancıların konut edinmesindeki prosedürlerde sağlanan kolaylıklardır. özellikle arap yatırımcıların yoğun ilgisini çekmiştir.
 • 0
  ademak 18 gün önce
  araplar alıyor kardeşim
  0
  furis 18 gün önce
  araplarda almaz bir süre sonra. doydular artık.
  1
  bizanskurdu 18 gün önce
  bu amına koduğumunun araplarının tek sevdiği şey rezidanstır bro. doymazlar çünkü bok gibi paraları var. ya götlerine sokacaklar ya bina alacaklar.
 • 2
  helianthus 18 gün önce
  millette artık o betonu alabilecek para yok. hiç unutmam bundan 4-5 yıl evvel bir ekonomist televizyona çıkıp yapılmakta olan konut projelerinin alt ve orta sınıfa değil üst orta ve üst sınıfa hitap ettiğini ve mevcut konutları alan insanların birden fazla evi mevcutken alt sınıftaki insanların konut sıkıntısı yaşadığından bahsetmiş böyle giderse tıpkı amerika'daki gibi bir emlak balonu olabileceğini söylemişti. şimdi konut satışı yapılan internet sitelerine bakıyorsun bütün bankalar konut kredisi verdikleri evlerin kredilerini tahsil edemedikleri için kendileri satmaya kasıyorlar. istanbul izmir ankara gibi büyük şehirlerde 1 milyon liranın altına eli yüzü düzgün yeni konut neredeyse satılmıyor. eskiden insanlar emekli ikramiyeleri ya da maaşlarından biriktirdikleri paralarla ev hatta apartman satın alabilirken şimdi yapılan konutların segmentleri sabit gelirli insanların konut almasını neredeyse imkansız kılmış durumda. bu ciddi bir balon. türkiye'deki bir büyükşehirde şehir merkezine 1 saat mesafede konut alınan paraya avrupa'da amerika'da insanlar koca koca müstakil evler satın alıyorlar. hatta bunun televizyon programları bile var. doları, euroyu tl'ye çevirince bile adamın aldığı kocaman cennet lokasyonlu ev istanbul'da bir rezidans'tan daha ucuza geliyor. bu evleri cidden ortalama bir yurdum insanının aldığına inanmak zor. umarım o çirkin betonlar ileride bir tarafımıza girmez.
  0
  furis 18 gün önce
  haklısın heli. beylikdüzü hariç istanbul'da ucuza daire satılan yer yok. esenler, bağcılar mahalle aralarındaki daireler de hariç.
  emlak balonu patlar mı patlamaz mı bilmiyorum ama patlayacağı bir zaman sonra kesin.
  hepimize geçmiş olsun.
 • 0
  meqt 18 gün önce
  alan millet değil işte yabancı işin komik kısmı o