5
çalışan 1 hafta gelmezse vs patron 1 hafta gelmezse
sizce patronların en çok payı alması doğru mu ?
 • 0
  mkll 8 ay önce
  gelmezse derken ne demek istediğini anlamadım
 • 2
  bcaa 8 ay önce
  bütün risk patronlarda, sen en baba işten atılır maaşından olursun, 2 gün sonra gider başka bir yerde işe başlarsın. patron battığı zaman maaşı bırak deli borca girer. o nedenle pay oranlarına vs çok takılma bence. tabi cebine aylık 100 bin lira para sokup işçisine 1400 den 1500 e çıkaramam lafını yapan patronlara bi ayrı ayar oluyorum orası ayrı.
  -1
  yepyeni 8 ay önce
  risk alan kazanacaksa şans oyunlarına yönelsinler. emek verenin kazanması daha adaletli olmaz mı ?
  1
  lafleur 8 ay önce
  emekçi emeğinin karşılığını alır. daha fazlasını değil.
  oysa parayı döndürmesini bilen adamlar kazanırlar. yer yer risk almadan sadece maaş biriktirerek zengin olunmuyor malesef.
  1
  bcaa 8 ay önce
  loto da neyin riski var kardeşim hayatını sermayeni mi koyuyorsun. ticarete girecek olan babadan zengin değilse varını yoğunu ortaya koyuyor,hipotek veriyor gerekirse. onca kredi borcunun altına giriyor. zaten patron olmak kolay olsaydı, loto kadar riski olsaydı herkes işveren olurdu.
  -1
  yepyeni 8 ay önce
  şans oyunu demişim. kumar olacak.
  benim anlatmak istediğim başlıktanda anlaşılacağı gibi çalışan olmazsa patronda kazanamaz. ama 10 çalışanın kazancı ve çalışma şartları 1 patron etmiyor.
 • 0
  ademak 8 ay önce
  doğru kardeşim, patron olmak çok büyük riskleri getiriyor. fakat çalışanına değer verirse doğru. çalışanı köle gibi görüp onun insan olduğunu bile unutan patronlar cehennemin yedi dibinde yansın.
 • 0
  oschemat 8 ay önce
  patronlar küçük pay alacaksa fabrika açayım diyen olmaz ki.
  girerim bir yere işçilik yaparım mantığı olur ve fabrikalar da devlet tarafından açılmak zorunda kalır.

  ayrıca çalışan 1 hafta gelmezse işten atılması muhtemeldir. o başka iş bulacağı gibi patron da başka işçi bulur.

  patron 1 hafta gelmezse de genel müdür , müdür , müdür yardımcıları ve de işçilerin arasında dolanan şefler görevin devam etmesini sağlar. yani tamamen başıboş kalmıyor fabrika.

  bir de 1 hafta gelmeyen işçi derken anlatmak istediğin ülke çapında , herkesin katıldığı bir eylemse mümkün değil diyebilirim. en azından türkiye'de.
 • 2
  flow 8 ay önce
  patron olmak herkesin işi değildir.
  yönetici ruhunun olması lazım.herkes beceremez ve batar.illaki yüksek maaş alması gerekir.nede olsa sermaye onun.
 • 2
  serhatcakmak 8 ay önce
  her şey düşündüğünüz gibi işlemiyor bunu belirtmek istiyorum ; patron-lider-yönetici artık ne olarak adlandırıyorsak büyük risk gerektiren şeylerdir çok ince detaylar ile uğraşırlar her çalışan çalışan değildir her yöneticide yönetici değil. bir yönetici bence o işin ehli olmalı her şeyi bilmeli kavramalı hatanın üzerinden direk kıvrılmalı diye düşünüyorum bu sefer her şey daha iyi yoluna girer fakat işi bilmez ise bu büyük bir sıkıntıdır.

  her zaman personellerine değer vereceksinki onlarda yapılan üretime, işe değer versinler tabiki bu seviyeyi korumak yanlış anlamayın önemli bazı yerlerde çünkü yönetici ile olmaması gereken samimiyet vs kuruluyor. her şeyin ortasını bulmak bence çok önemli patron gereğini yaparsa personel çalışanda gereğini yaparsa ortada problem kalmayacaktır. patronların işi gerçekten fazlası ile zor kolay değil onca sorumluluk personelin işide ayrı bir zor. zaten her işte bir zorluk vardır ve güzel olanda budur "kolay olsa herkes yapardı" ;)
 • 0
  ibonunbiyigi 8 ay önce
  ikisi de çok zor, ikisini de hakkıyla yapan çok az.
 • 0
  deleted 8 ay önce
  iş kurmak türkiye'de çok zor. büyük patron olmadıkça çalışandan daha çok sikiyor devlet seni.
 • 0
  edige 8 ay önce
  benim yanımda çalışan adam iki haftayı geç 2 gün gelmesin siktir çekerim
  0
  deleted 8 ay önce
  zaten öyle bir dünya mı varmış amk :d devlet bile 1 gün gelmezsen uyarı çekiyor eğer 1 hafta gelmezsen atıyor.

 • kara delik

  çekim alanı her türlü içeriğin ve görselin kendisinden kaçmasına izin vermeyecek derecede güçlü olan, kütlesi büyük bir puiv bölümüdür.

  62 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  yepyeni

 • başlığı düzgün yaz yeter.