6

türkiye'ye dair 3

toplum yavaş yavaş ayrılmaya başlıyor. bir taraf laiklik bir taraf ise ümmetçilik olarak. zaman ilerledikçe bu ayrım daha da kesin olacak ve daha da saldırgan. gezi olayları sırasında gençlere saldıran ümmetçileri görmeyen kalmadı fakat basın köreldi bi tek onlar görmedi . 2023'ü başkanlık sistemi olarak derecelendirerek olayı örttüklerini düşünüyorum. önemli olan başkanlık değil yanında getirdikleri.

bu ülkede öyle ya da böyle iç savaş çıkacak. tarafları ise kesinlikle laikler ve ümmetçiler olacaktır. güncel hükümet ve polis ümmetçilere destek verip laiklik düşmanlığı sergileyecektir tıpkı hümeyninin yaptığı gibi. çünkü din ile yönetilen toplum her yöntici için daha avantajlıdır. düşünmez,sorgulamaz,her şeyi kabul eder ve köreltilmiş cehalet ortaya çıkar. bir de halka sorsan kaç kişi şeriat istiyor diye çoğu kişi evet der ama avrupa standartlarında bi şeriat istiyor.
şeriat içerik olarak çoğu dindarın isteyeceği türden fakat 21. yüzyılda hiçbir devlet şeriat hükümlerini uygulamaz. halka şeriat olarak kendi hükümlerini dağıtır. zaten ükede müslüman olup da kuranı türkçesi ile birlikte okuyan kişi %10'u geçmez. anlamadan kuru kuru okuyup geçip sonra dindarız diyorlar.
allahın hz muhammet'e ilk emri neydi ? oku.
kuranda herşeyi yorumlayan iyilik güzellik gören pembe su muminleri bi tek bunu yorumlayamamış.
"okuyup anlayasın ki dini buna göre tanıtasın"
ortadoğu insanı;
"sadece okuyoruz millet anlam çıkartmaya çalışan olursa kellesini alın" zihniyeti ile devam ediyor.
 • 2
  rockefeller 2 yıl önce
  mükemmel özetlemişsin. teşekkürler👍
 • 1
  quentra 2 yıl önce
  ellerine sağlık tarafsız bir yazı olmuş
 • 2
  bircocukabisi 2 yıl önce
  laiklerin ümmetçilerle derdi yok yalnız, ümmetçiler ülke çıkarlarını siktir edip müslüman kardeslerini daha fazla düsününce ve diğer kesimleri ülkeden kovup ülkeyi islam devleti haline cevirmeye calistiklarinda is karisiyor..
  1
  cemal_abi 2 yıl önce
  ya zaten esas konu arap milliyetçiliği yapmalarından kaynaklanıyor. laikilk için herhangi bir sözde bulunmadım. daha bi kaç yazı daha yazarım.
 • 1
  oncugenclik 2 yıl önce
  gerekirse silahlanir bu kalem , kitap tutan eller.
  0
  cemal_abi 2 yıl önce
  silahlanip kimle savasacaksin ? askere siksan terörist cubelilere sıksan bölücü teröriste sıksan din düşmanısın....
  0
  oncugenclik 2 yıl önce
  bir şey yapınca insan muhakkak bir kalıba sokulur , gerekenide budur ne yapalım razı olursun zaten o silahı eline alınca sokulacagin tüm kalıplara .
  0
  cemal_abi 2 yıl önce
  her şekilde suriye benzeri bir zaman yaşanacak,
  pkk,
  sarık cübbeliler,
  laikler,

  işid
  devlet
  muhalifler
 • 0
  canki 2 yıl önce
  sabah sabah iyi geldi
 • 0
  kevinyost 2 yıl önce
  bakın beyler tartışmaya geç dahil oldum ancak şunu açık net ve emin bir şekilde söylüyorum ki iç savaş falan çıkmayacak çıkmaz bakın beyler ummetcilerin de laikler ile işi yok bakın türkiye de ki dernek vakıf ve cemaatlerin çoğu şeriat taraftarı değil bunun olmayacağını biliyorlar şeriat isteyen tarikatların en ünlüleri menzil nakşibendi halfeti usakki ısmail aga vs. bunlarin topunu toplasan %10luk keşim anca ederler geriye kalan muhafazakar insanlar hem alkol içer zina yapar kafasını yaşar cumadan cumaya namazını kılar kurbanıni keser ve bunlarin çoğu bi cemaate maddi yardım yapsa da hiç bir zaman şeriatı desteklemez kendimden biliyorum ;)
  0
  cemal_abi 2 yıl önce
  türkiye'de 7 büyük cemaat var.
  fethullahin pesindekilerin oluşturduğu topluluk siyasette %2ilk bi yer tutuyordu ve 7 cemaatten en küçük olaniydi.
  menzil cemaati dediğin cemaat lideri kendinin peygamber kanı tasidışını iddia ettigi için insanlar onları putlastirdi. ciddi anlamda taparcasına giden var bizin ülkemizdeki bı kaç bakan dahil.
  daha doğru düzgün kendini iler sürmeyen gizliden çalışan 5 büyük cemaat daha var. düşün en düşük cemaat olan fetonun ülkede darbe girişimi yaptı. diğer 5 cemaatin bir araya gelmesiyle neler olur.
 • 0
  mavi_var 6 ay önce
  ılgiinç . devamı gelsin .
 • 0
  mavi_var 6 ay önce
  ben bunun olacağina inanmıyorum .
  evet iyi değil durum ama o kadar da değil . şu an ki kafayla olmaz bence .
  ama az evvel 2023 hakkındaki yazından şüpheliyim .
  yani var bir 2023 ama senin tahmin ettiğin gibi mi ?
5 saat önce 22 saat önce dün dün dün
 • burası türkiye

  Türkiye'de olan her türlü güncel olayın paylaşımı; *başka ülkede yaşayamam *yurdum insanı *sıradan bir güm Diye başlayan cümlelerin başlığı

  4 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ilteris
  rick

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.