3
buranın olayı nedir ?
sözlük müdür? blog mudur? forum mudur? ortaya karışık mıdır?
 • 3
  rockefeller 1 yıl önce
  aslında "ortaya karışık mıdır?"
  burada tüm detaylar mevcut gibi
  (pi: #puiv hakkında)
 • 0
  gardian 1 yıl önce
  bence ortaya karışık hacı
 • 3
  ylmzcqn 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kesinlikle sözlük değildir.sözlükler insanların bir başlığın altına başlık hakkında bildiklerini yazdıkları,başlık hakkında hiçbirşey bilmiyen cahil bir insanı bilgilendirme amaçlı yapılmış sitelerdir.

  bloglar ise günlüğe benzer sitelerdir.yazar istediği şeyi,istediği biçimde yazarak paylaşır.teknik bilgi gerektirmez ve üslup yazara göre değişkendir.fakat genelde bloglar tek bir kişi veya belli bir yazar grubu tarafından yazılır.üye olan herkes belirli bloga sadece yorum yaparak katkıda bulunabilir.genellikle blog barındırma sitelerinde bloglar arası etkileşim neredeyse yoktur.fakat tumblr bu konuyu çözmüş çok nadir sitelerdendir.kullanıcılar kendi bloglarını oluşturup diğer bloglardan da haberdar olmak üzere devasa bir blog ağına katılırlar.bloglar arası etkileşim yüksek olduğu için canınız sıkılmadan saatlerce takılabilirsiniz.

  puiv'e gelirsek..
  reddit mantığının örnek alındığını düşününce puiv'e multi forum diyebiliriz.çeşitli konularda açılmış forumları bir arada barındırıyor.forumu açan kişi kuralları belirliyor.bununla yetinmeyip up down sistemi sayesinde demokrasi çok iyi işlenip en iyi paylaşımları her zaman kullanıcıların büyük bir kısmı belirlemiş oluyor.zaten bu sistem uzun süredir redditde var.baktığın zaman tasarımı değiştirme özelliği dışında burası tamamiyle reddit.sadece üstüne eklenmeler yapılmış.
  gerçi sözlük dediğimiz çoğu site zaten reddit benzeri olma yolunda ilerlemiş durumda.incisozluk subreddit ve buradaki (bölümler) gibi altinciler barındırıyor.buradan farkı altincileri yönetecek kişiler yönetim tarafından belirleniyo.isteyen istediği altinciyi oluşturup insanları toplıyamıyor malesef.

  değişim konusunda eksisozluk biraz sabit kaldı aslında.o'da:kutsal bilgi kaynağı sloganlarını kutsal çöplük olarak değiştirmek istemedikleri için olsa gerek.

  bu arada buraya ortaya karışık diyen insanların bilgilerinden şüphe ederim.burası bir imleme sitesi olan reddit'in türkiye şubesidir.  0
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  aga ne yaptın sen
 • -1
  pcghost 1 yıl önce
  d hepsi
 • 0
  filozofunsakali 1 yıl önce
  ortaya karışık bir site ama hangisine yakın dersen sözlük daha uygundur çünkü blog ya da forum dendiğinde bir konuyu belli oluyor. sözlükte herkes kendi konusunu yarattığından sözlüğe daha yakın ama sözlük değil ortaya karışığın tam anlamı işte puiv.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...