etiketleme makinası çeşitleri

  -3
  renasmakina 21.3.2017 13:14
  etiketleme makinası[k]köşeli, düz, silindirik ve yuvarlak yapıdaki çeşitli ambalajların üzerine etiket yapıştırılabilmesi için üretilmiş olan makina çeşididir. etiketleme makinaları ile cam şişe, pet şişe, kavanoz, teneke, tırtıklı teneke, pe ve pp malzemeden üretilmiş olan ambalajlar gibi çok farklı çeşitte ambalaj üzerine etiketleme işlemi yapılabilmektedir. etiketleme makinaları içerisinde köşeli ve düz etiketleme makinaları ve silindirik etiketleme makinaları olmak üzere iki ana makina çeşidi bulunmaktadır. bu makine modelleri kendi içerisinde yarı otomatik etiketleme makinası, tam otomatik etiketleme makinası olmak üzere çalışma mantığına göre ikiye ayrılmaktadır. ürün çeşitliliği olarak ise şişe etiketleme makinaları, ambalaj etiketleme makinaları, kutu etiketleme makinaları, koli etiketleme makinaları ve benzeri olarak çok farklı modellerde etiketleme makinası bulunmaktadır.

  etiketleme makinaları üzerinde etiket değişimleri ve gerekli ayarlamalar kolayca yapılabilmektedir. birkaç dakika içerisinde farklı etiket çeşitleri arasında değişiklik yapıp, çalışma yapabilirsiniz. etiketleme makinaları gıda, tarım, kimya, kozmetik, deterjan, ilaç ve benzeri oldukça farklı ve fazla sayıda sektör içerisinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. etiketleme makinaları bulundurduğu özellik itibariyle etiketlemeye başlama noktasında hatalar yapmaz ve kaydırma, yamuk yapıştırma gibi problemler çıkartmaz. bu özelliği itibariyle özellikle tam sarım etiketleme çalışmalarında bu makinalar ile sorunsuz bir şekilde çalışmanız mümkündür. etiketleme makinalarında akıllı tanıtma özelliğine sahip sensör bulunmaktadır. bu sensör sayesinde etiketiniz durma noktasına kolaylıkla tanıtılarak çalışmalarınızda fire vermeden etiketleme işlemlerini yapmanızı sağlamaktadır. ayrıca etiketleme makinalarındaki akıllı pozisyonlama özelliği sayesinde etiketleme işlemine başlamadan önce yapılan etiket sarım işlemlerinde etiketin başlangıç kuyruğunun ölçüsü istenildiği şekilde belirlenebilmektedir. böylelikle etiketleme işlemleri her zaman aynı noktada durup, aynı noktada başlamaktadır.

  ambalaj etiketleme makinası

  ambalaj etiketleme makinası ile düz ve köşeli yapıdaki tüm ambalajlar etiketlenebilmektedir. ambalaj etiketleme makinaları yassı ve tam köşeli ambalajları, çift taraflı etiketleme ihtiyaçlarınız doğrultusunda ön ve arka etiketleri peş peşe basarak işlem yapabilmektedir. ambalaj etiketleme makinası ortalama dakikada 28 adet etiket yapıştırabilmektedir. tek taraflı etiketleme işlemlerinde ise ortalama 35-40 adet etiket yapıştırılmaktadır.

  şişe etiketleme makinası

  şişe etiketleme makinaları ile cam, plastik ve pet kavanozlar, cam şişeler, plastik şişeler, teneke kutular, silikon kartuşları ve benzeri ürünler etiketlenebilmektedir. şişe etiketleme makinası ile 10 – 140 mm genişliğindeki etiket boyutlarında rahatlıkla çalışma gerçekleştirilebilmektedir. ayrıca 245 mm çapına kadar tüm silindirik şekilde cisimlerde kolaylık etiketlenebilmektedir. şişe etiketleme makinası ile tam sarım etiketleme işlemleri de çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

  tarih kodlamalı etiketleme makinası

  tarih kodlamalı etiketleme makinası sayesinde köşeli, düz, yuvarlak, silindirik cisimlerin üzerine etiket yapıştırma işlemleri sırasında son kullanma tarihi, üretim tarihi, parti no gibi bilgileri de ekleyebilirsiniz. tarih kodlamalı etiketleme makinaları ile 3 satır ve toplamda 36 karakter olacak şekilde kodlamalar yapılabilmektedir. tarih kodlamalı etiketleme makinaları ile ortalama olarak 20 – 240 mm aralığındaki etiket boyutlarında çalışılabilmektedir.

  çeşitli hacim ve formlardaki ambalaj ve kapların kolay ve hızlı bir şekilde etiketlenmesini sağlayacak olan etiketleme makinası modellerini uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile renas makina’dan satın alabilirsiniz.