1

one piece

şu anda güncel olduğum, ama dressrosa arc' da çok sıkıldığım anime. gidin mangasını okuyun, ilerlemiyor böyle.

eh, tanımıda yaptığıma göre birazcık konusundan bahsedeyim. hikayemizin geçtiği fantastik evrende belli bir yüzyıla benziyor diyemeyeceğim. çünkü bir yerde 1600-1700'lü yılların silahları kullanılırken bir yerde cyborg lar var. o yüzden kendi teknolojik gelişmeleri diyip geçiyorum. bu evrende sihir,büyü gibi şeyler yok; onun yerine şeytan meyvesi isimli yenildiğinde yiyen kişiye acayip harika yetenekler veren meyveler var. bu meyvelerde tabii kendi içinde ayrılıyor. ama bundan bahsetmeme gerek yok şimdilik. hikayeyi kaba taslak anlatacağım.

ana karakterimiz olan luffy, gomu gomu, yani lastik meyvesini yemiş bir çocuktur. bedeni tamamen lastik olmuştur, ve istediği yerini lastik gibi gerip fırlatabiliyordur. evet... benimde aklıma o geldi. büyük ihtimalle orasınıda kafasına göre şekillendiriyordur. iyi yetenek vallahi. her neyse, bu elemanın bir hayali var. bu da korsanlar kralı olmak. bu doğrultuda denize açılıyor ve tayfasını toparlamaya başlıyor.

--- spoiler ---

tabi bu tayfanın da üyeleri hakkında bilgi vereceğim, ama sanırsam spoilera girecek. o yüzden tek tek anlatıyım.

ilk üyemiz zoro: bu arkadaş 3 kılıç kullanan bir kılıç ustası ve amacı dünyadaki en iyi kılıç ustası olmak. bunun geliş nedeni ise küçük yaşta sevdiği bir arkadaşını kaybetmesi. kendisi uykucu ve yön duygusu 0 olan biridir.

ikinci üyemiz: nami. tayfanın rotacısıdır.bu arkadaş fazlasıyla sinsi ve paragözdür. zaten hikayede kendisini hırsız olarak tanıyoruz. tabi sonrasında acılı bir hikayeyle neden hırsızlık yaptığını falan filan öğreniyoruz ve tam olarak tayfaya katılıyor. amacı dünya haritasını çizmek.

üçüncü üyemiz, usopp. kendisi grubun keskin nişancısı ve yalancısıdır. kendisinin söylediği 10 şeyden 9 u yalandır. ve büyük bir korkaktır. amacı denizlerin cesur savaşçısı olmaktır.

dördüncü üyemiz: sanji, kendisi bir sapıktır. aslında sapık biraz yanlış oldu, çünkü hayatınızda görebileceğiniz en centilmen karakter ve tayfanın aşçısıdır. amacı ''all blue''yu bulmaktır.

beşinci üyemiz; robin. kendisi tayfada ki ikinci meyve kullanıcısıdır. meyvesinin ismini hatırlamıyorum ama olayı şu. bu hanım abla kafasına göre kol bacak gibi uzluvlarını istediği yerden çıkarıyor. pek doğru bir tanım olmadı ama temelinde bu. kendisinin amacı ''yeni dünya'' daki son adaya gidip saklı tarihi öğrenmektir.

tayfanın altıncı üyesi, tony tony chopper. bu bir ren geyiğidir ve tayfanın doktorudur. tayfanın 3. meyve kullanıcısı olan chopper ''insan,insan'' yemiştir ve bu sayede form değiştirebilen bir rengeyiği olmuştur. amacı hakkında pek bir şey hatırlamasam da aşırı hüzünlü bir hikayesi vardır. ağlayacaksınız yani, kasmayın çok.

tayfanın yedinci üyesi, franky. kendisi tayfanın mühendisidir ve bir cyborgdur. kola bağımlıdır, hani cidden bağımlıdır. çoğu makinesi kola ile çalışmaktadır. genelde kendisini ''super'' narasıyla hatırlarız. amacı bütün denizleri gezecek bir gemi inşa etmektir. ki etmiştir de, şu an o gemide bulunmakta ^^

tayfamızın son üyesi , brook. kendisi bir iskelettir. bunun nedeni daha önce '' yeniden dirilme '' meyvesi yemiş olmasıdır ve bunun sonucunda iskelet olarak kalmasıdır. kendisi de bir kılıç ustasıdır. amacı... amacını hatırlamıyorum. hah hatırladım. bunun bir balinası vardı. onu tekrar ziyaret etmek.

--- spoiler ---

 • 0
  rubinus 2 yıl önce
  hayatınızın bir parçası olacak anime içinde ne ararsan var dedikleri şeyler var ya bu da o tarz işte tek sıkıntısı anime de gereksiz fazla uzatma oluyor bazen o da çekilebilir tarzdan yani izlenir be izleyin.

 • anime

  Japon çizgi romanı mangaların televizyon, sinema vb. için filmleştirilmiş biçimi.

  31 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  plumerion

 • - spoiler vermeden önce belirtilmelidir.

  -küfür, hakaret, saldırı, spam, flood, flame yasaktır.