müthiş haklı
 • 2
  sewo 14 gün önce
  gözünde silivri hasreti görüyorum.
  not: havalar sıcak ama silivri hala soğuk.
  1
  aydakigunes 14 gün önce
  şeytan kulağına kurşun
 • -1
  altiniser 14 gün önce
  yoo
  5
  meqt 14 gün önce
  ne yoo lan neye yoo sikik
  -4
  altiniser 14 gün önce
  jdjxjskdkkdjd

  çalışın gençler çalışın. yoksa böyle ağlarsınız.
  kendi firsatlarinizi kendiniz oluşturmadikca böyle başkalarının üzerine yıkar yerinizde oturursunuz.
  5
  ofsaytsizburak 14 gün önce ~ 14 gün önce
  yapma lütfen ya. daha dün yeni note 10 çıktı ne heveslerle izledim.
  adamlar haftalık 9 saat mesai 5 gün çalışma ile 2.970 dolar alıyor aylık asgari ücret.
  note 10 yeni telefon çıkardı 1000 dolar. oradaki bir adam bunu rahatlıkla alabilir böyle lüks bir telefonu. bizde çıkan fiyat ne? 10bin tl. dolar kuruna göre hesapla,fiyatın neredeyse yarısı vergi, ötv zart zurt. üstelik dolar kuru neden bu kadar yüksek?

  dünya şartlarında çalışmıyoruz,maaş almıyoruz. gittikçe fakirleşiyoruz.

  edit: hem okuyorum bi yandan çalışıyorum,para da biriktiriyorum. bunun onla alakası yok. o yukarıda verdiğim fiyat türkiye'de önemli bir mertebeye gelmiş savcının aylık maaşı. burslu özel okul masrafı. bil diye söylüyorum.
  2
  kun 14 gün önce
  beyni yok ki pezevengin açlıktan karni gurulduyo gelmis firsattan bahsediyo amin oglu
  1
  yavuzsultanmehmet 14 gün önce
  kjsdbgkjb süper
  0
  altiniser 14 gün önce
  hshsjsj
  sayende bir insan ne kadar seviyesiz olabilir'i görüyorum. dhdjsjks
  1
  kun 14 gün önce
  normal gündelik hayatımda gayet nazik ve saygili biriyim çünku sosyal cevremde senin gibi öküzleri bulundurmuyorum medyanın azizligi iste gormezden gelemiyorum siz kufru sonuna kadar hakediyorsunuz
  -1
  altiniser 12 gün önce
  haklısın reis diyecek bir şeyim yok buna.
  insanlar kaziklanmak istiyor.
  madem fiyatlardan memnun değiliz, gelin almayalım
  benzine zam mı geldi? hep birlikte 1 hafta araç kullanmayalım, boykot edelim.
  bu millette ne boykot kafası var ne de "kemer sıkma".
  insanları görüyorum, hem param yok diyorlar hem de lüksten vazgeçmiyorlar. paran yoksa alma deyince de " sanane istediğimi yaparım" tribine giriyorlar. madem istediğini yaparsın böyle çakarlar işte.
  2
  magic 12 gün önce ~ 12 gün önce
  sen de esas boykot etmen gerekeni göremiyorsun. telefonu neden boykot edeceğiz ki, fiyatı yüksekse dolar neden 5.5 lira, telefonun vergisi neden bu kadar yüksek diye sormamız gerekiyor. firmalar zararına satış yapacak mı sanıyorsun boykot edince. kaldı ki aracıların işi falan değil bu fiyatlar istersen euro cinsinden hesaplayabilirsin türkiye fiyatları dünyaya kıyasla o döviz cinsinden normal. düpedüz tamamen devletin sorumluluğunda olan bir şey için neden firmaları boykot edelim? hayat standartlarımız niye düşük, neden suriyeliler ülkeye dolduruluyor, neden çalışma standartlarında avrupa örnek alınmazken, vergilendirmede avrupa standartlarının da üstündeyiz. şunu bil ki bu devlet gelişse de halka bir faydası olmayacak, suriyeliler doldu, tl değer kaybetti, ucuz iş gücü oluştu. avrupalıların kölesi olmamız için uygun ortam var şu anda. sorarsan devlet gelişiyor, gelişiyor ama devlet büyüklerimize gelişiyor sana bana gelişmiyor. sen yine o yapılan yollardan parayla geçeceksin. bunun mantığını anlat bize. telefon konusunda da, işçi sınıfının kendisini şımartabileceği tek alan telefon, kimsenin bu konuda konuşmaya hakkı yok. bu adamların ne tatili var ne standartları düzgün, köle gibi çalışıyorlar asgari ücrete, sadece tvde görüp kendisinin de edinebileceği tek şeyi edindi diye, ne o adamı zengin ne de bu ülkeyi gelişmiş sayabilirsin.
  10
  alicoyum 14 gün önce
  ileride bu ülke yıkılırsa, tek sebebi senin gibi kör cahillerdir. çok şey denir de, ağzımı bozmak istemiyorum.
  1
  kun 14 gün önce
  sen kimsin be ibne sen kendine ne firsati yarattın amina kodumu açı gel firsatlardan konuşalım anasini siktigim tarim bakanı tam kanola hasadi yapilacagi zaman gitti aycicek ithalatini acti biz malımızı gecen seneki fiyattan sattik merhaba 300 bin kardan zarar. yine ayni pezevenk senin gibi badem bıyıklı orospu çocuğu gecen sene ayni hareketi bugdayda yapti gitti toprak mahsulleri ofisi bugday fiyatını aciklamadi anasini siktigim oglunun sanli başka isi varmis gibi milletin garibanin elindeki buğdayı fabrikatorlere 85 90 kurustan sattirdilar 1 ay sonra 1100 tl olarak fiyat açıkladi bu
  1
  kun 14 gün önce
  firsatsa firsatin allahina sahibim ama senin gibi orospu cocuklari yuzunden onumu göremiyorum bir daha kendi fırsatlarınızı olustirmadolca başkalarının uzerine yıkar mikar diue konusma senin o makarna yemekten ufalmis beynini sikerim siktir git 2kya sürün şükret pezevenk
  6
  bizanskurdu 14 gün önce
  kriz fakire vurmaz zaten, alışmış öyle yaşamaya. yolda 100 lira falan bulmuştur, fırsat dediği odur :d
  0
  kun 14 gün önce
  bana kriz de vurmuyo orospu cocugu tarim bakani fabrikatorlere domalmasa bana hakkimi verse yine sorun degil
  7
  ghostrider 14 gün önce
  çalışıyoruz zaten; günlüğü 60 lira işlerde köle gibi. 60 lira gözüne çok gelmesin, yalnızca bir teneke yağ alıyorsun, bitiyor. yanında bir şey kızartıp yiyesi geliyor insanın; ama elde yok avuçta yok. tabii, bazıları ekmek elden su gölden olunca, bunlara çok takılmıyorlar. böyle durumlarda da, aklı sıra, kendilerinde empati gücü denen bir şeylere rastlayıp, yorum yapma hakkı buluyorlar. insanoğlu ilginç, gerçekten ilginç!
  -2
  altiniser 12 gün önce
  reis herşeyin güllük gülistanlik olduğu söylemiyorum zaten de. 60 liraya ne iş yapıyorsun allah aşkına?
  ev temizliği yapanlar bile 140-150den aşağı yapmıyor artık.
  benim deme şu, kendinizi geliştirim ve donanımlı insan olun zaten para sizi bulacak.
  1
  kun 12 gün önce ~ 12 gün önce
  asgari ucret kac para olum bu devirde guhluk 65 liraya falan geliyor meczup musun kistasimiz ev temizliği yapanlar mi? tarlada traktor kullananlarin yevmiyesi de 250 lira napalim simdi salak salak konusuyorsun yemin ederim tipini o kadar merak ediyorum ki etrafimda hic böylesini görmedim senin gibiler neye benziyor acaba amk
  0
  altiniser 12 gün önce
  kendini geliştir asgari ücrete çalışma birader.
  0
  kun 12 gün önce
  ne iş yapiyosun canim sen?
  -1
  altiniser 12 gün önce
  turizm rehberliği
  0
  kun 12 gün önce
  cok donanimliymissin kardeşim kac para kazanıyorsun
  1
  imperium 12 gün önce ~ 12 gün önce
  asgari ücretle çalışma diye bir şey olmaz. her ülkede asgari ücret vardır, adı üstünde 'asgari' ücrettir. türkiye'de 6 milyon asgari ücretli çalışan var. bir üniversite mezununun bu cümleyi kurabilmesi, çok acınası bir durum.

  burada önemli olan, asgari ücret ile insani sınırlarda yaşayabilmektedir. gelişmiş ülkeler bunu halkına sağlıyor, bizim gibi gelişmekte olan! veya gelişmemiş ülkelerde ise asgari ücret = kölelik olarak görülüyor.
  0
  altiniser 12 gün önce
  haklısın kardeşim. orada yanlış söylemde bulunmuşum. asgari ücretliler için hayat gerçekten zor. alım gücü maalesef insanı zor hallere düşürüyor bilhassa düşük gelirliysen
  2
  ghostrider 12 gün önce
  iş olmadığı için günlük 30 - 40 liraya çalışan arkadaşım var.
  0
  sami77 12 gün önce
  gelecekte bir gün hayatın tokatını çok pis yiyecekmişsin gibi bir his oluştu içimde. donanımlı insan böyle sığ bir yorum yapmaz. cebin biraz para görmüş maşallah acun ılıcalı'dan daha çok egoya ulaşmışsın.
 • 2
  dream_ofdawn 14 gün önce
  korkaklığa, bencilliğe, ötekileştirmeye alışkın bir milllet bunları çook hak ediyor. bir halk nasılsa yöneticisi de öyledir, çünkü insan kendine en çok benzeyeni seçer her zaman.
 • -3
  selimakif 14 gün önce
  bsg ya : )
 • 1
  hitus 14 gün önce
  bence bop eşbaşkanın küçük bir helikopter gezintisine ihtiyacı var belki okyanusta yüzmeyi seviyordur :)
 • 0
  tesla52 10 gün önce
  bu ülkede iktidar sıkıntısı yok. ülkede seçmen sıkıntısı var. bu kadar cahili nasıl bir araya toplamışlar aklım almıyor. kaçın kurtulun, bu halk uğruna bırak şehit olmayı parmağımın kanamasını bile kıyamam. şu 100 de 52 lik kısım bizim bi bok bildiğimiz yok biz şu kenarda uslu uslu oturacağız dese varya canım kurban. olabildiğince hızlı bir şekilde ingilizce öğrenin, abd veya avrupa bilgiye değer veriyor size kapısını her türlü açarlar. bak yine durduk yere sinirlendim, bıktım valla bıktım.
 • twitter kullanıcıları

  Mantıklı bulduğum/bulmadığım, hoşuma giden/gitmeyen, kendileriyle çelişen twitter kullanıcılarına ait tweetleri ekleyeceğim bölüm.

  10 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  meqt

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.
 • paylaşımlarınızın görüntü formatında olmasını rica edeceğim