16

size en yakın kitabı alıp, 41. sayfasının ilk paragrafını yazın

 • 0
  sewo 26 gün önce
  gözlerim,
  gözlerim nerede?
  0
  siyaasiyabend 26 gün önce
  orhan veli ??
  1
  sewo 26 gün önce
  çok severim.
 • 2
  darkier 26 gün önce
  "... bu sefer hiçbir şeyi eğlenceli bulmadılar ve neşeyle cıyaklamayı kestiler ve büyük iskender'in acayip fantezilerine maruz kaldılar ki dokuzuncu'nun ve enjeksiyonun etkisiyle acayip ve felaket azmıştım ve çok talepkârdım ey kardeşlerim. ama ikisi de zil zurna sarhoş olduklarından pek bir şey hissetmediler."

  kitabın adını da sizler yazarsınız artık :)
  1
  bizanskurdu 26 gün önce
  otomatik portakallll
  0
  darkier 25 gün önce
  aynen öyle. @siyaasiyabend de tam yerini sormuş. okumayan arkadaşlar, bu paragrafa aldanmasınlar; öyle değil mi @bizanskurdu? :)
  0
  bizanskurdu 25 gün önce
  haha aynen :d
 • -2
  roxic7 26 gün önce
  glutamatın bir diğer işlevi de bilişsel fonksiyonları kuvvetlendirmesi ve muhakeme kabiliyetini yükseltmesidir. peki bu nasıl olur? beyinde glutamat...

  amaan üşendim yazmaya
  0
  siyaasiyabend 26 gün önce
  siktir et roxic, zaten tam okumayı bırakacak yerde bırakmışsın yazmayı. glutamat nedir aminiyümmmm
  0
  roxic7 26 gün önce
  bende senin nickinde aynı şeyi yaşıyorum
  0
  siyaasiyabend 25 gün önce
  ayıp ettin roxic, müzik grubu yahu. hem ayrıca sen bazı yorumlarda eksi yiyorsun neden ??
  0
  roxic7 25 gün önce
  eksileyene sormak lazım
 • 0
  pandababy 26 gün önce
  " '...gözlerimle gördüm!' diye bağırıyor ansızın yanı başında bitmiş, katılarak gülen kadın. tam o sırada kocası bıçağı havaya kaldırıyor. 'imdat!' diye bağırıyor ırene. 'imdat!' "
 • 0
  susuzsusamuru 26 gün önce
  padişah, sadrazam ve mebuslar meclisi ateşkesin şartlarını ağır bulmakla beraber ateşkesi onayladılar. ateşkes imzalandığı sırada yıldırım orduları grup komutanı olan mustafa kemal bu ateşkes maddelerine itiraz edip iskenderun'da savunma oluşturunca yıldırım orduları grubu kaldırılarak mustafa kemal harbiye nezareti'nin emrine verildi. mustafa kemal 13 kasım 1918'de istanbul'a geldi.
 • 0
  armymylife 26 gün önce
  '... bir hafta sonu selanik'li mustafa'yı da salacaktaki evlerine götürdü.babası ismail fazıl paşa , oğlunun arkadaşı sarışın delikanlıyı sevmişti...'
 • 1
  bizanskurdu 26 gün önce
  saadetin uçları bir çivi gibi sertleşmiş diri memelerinden akan şarabı emmeye başladı, o ne güzel şaraptı o ne güzel memeydi. (pi: @magic) (pi: @kalcasever)
 • 1
  mavi_var 26 gün önce
  temelli mi yok oldu? emin değilim. ama şu kadarını söyleyebilirim ki , yaşaması güzel bir dünyaydı . ait olduğum yer orası. sizin de ait olduğunuz yer orası .
  (çocukluktan bahsediyor)
  george orwel - boğulmamak için
 • 2
  mrr 26 gün önce
  bir flütün anahtarları altında ses nasıl perde perde yayılırsa,hecelerin kıvrımlarında ruhu öyle görünüyordu.
 • 0
  oyleolsun 25 gün önce
  geçmişten bahsetmenin bir anlamı yok.
  (pi: kinyas ve kayra)
 • 1
  bozkurtz_ 25 gün önce
  "ulusun durumunu ve davranışını göz önünde tutmak ve haklarını dünyaya duyurmak için her türlü etki ve denetimden kurtulmuş ulusal bir varlığı çok önemlidir."

  nutuk, mustafa kemal atatürk
 • 1
  aslyagmur 25 gün önce
  her şeye rağmen kızının babası onu etkilemişti. jon, evini kendisi inşa etmişti ve deniz feneri restoran'da baş aşçı olarak çalışıyordu. bu arada fotoğraf sanatçısı olarak şöhreti kuzeybatı pasifik'te giderek yayılıyordu.
 • 1
  gecegibigecekadar 25 gün önce
  artık kaçamayacağının da farkındaydı. misinenin ucundaki bir balık gibi hissetti kendini, bir adım atsa sanki yakalandığı anlaşılacak ve usta balıkçı bi arnda oltanın misinesini hızla çekecek gibiydi. alev artık kaçacak yeri olmadığını anladı. arkasını dönmeden, "üzerimi değiştirip hemen geliyorum." diyerek odadan çıktı. bu kaçışının kısa bir zaman kazanmadan öteye gitmeyeceğini biliyordu ama kendini bu konuşma için hazırlaması için birkaç dakikaya ihtiyacı olduğunu biliyordu.
  c. fırat izgi/kelebek ömrü kadar aşk💜
 • 1
  grkemgnay 25 gün önce
  nietzsche ağladığında
  https://hizliresim.com/LD9Mga
 • 1
  br0k0ly 25 gün önce
  judy yle akşam yeterince güzel başlamıştı ama arabadaki son sahne jeff in sinirlerini bozmuştu. seksin ne kadar yüzeysel olabileceğini unutmuştu. hayır unutmamıştı, asla tam olarak farkına varamamıştı, bunlar ilk defa başına gelirken bile.
 • 1
  serraydn58 25 gün önce
  ona ters bir bakış atmak istedim ama onun yerine sadece başımı onaylardasınız salladım. "eğer varsa."
 • 1
  nuktedan 25 gün önce
  marksist polis, vatandaşla, marksist anarşist ve suçlu arasında tarafsız kalabilir mi?
  dr. tahsin ünal.
  siyasi yazılar ve konuşamalar.

  çok samimi dip not: bu başlığı çok sevdim. hep bu tip başlıklar olsa ya.
  0
  siyaasiyabend 25 gün önce
  sağol puvo, arada tekrarlarım senin için.
 • 0
  beeyzaaa 25 gün önce
  içerisi de buz gibiydi. yedi farklı örümcek ve fazla besili bir böcek ayakalrı dibinde geziniyor, tahta duvarların atdında farelerin koşuşturması duyuluyordu. hece yatmadan önce dikkatle kare kare kestiği dünkü gazetenin parçalarını yanına almadığını fark edince sıkıntıyla inledi. neyse ki annesi evden çıkmadan önce onları getirmiş ve ortalarından delik açıp duvardaki bir çiviye asmıştı. gazeteleri almak için eve dönmesine gerek kalmadığını görünce sevindi.
 • 0
  feridun 25 gün önce
  2)eylemlerde, ek gibi kullanılan(ancak aslı eylem olan) yor'un ünlüsü değişmez: gel-i yor, bak-ı yor, oku-yor.
 • 0
  adigeselim 25 gün önce
  nomen est omen diye geçirdi içinden milutin. hayatımda korica kadar kalın kafalı, oklobdzija kadar bilgiye karşı mütemadi zırh kuşanmış birini görmedim.

  not: daha kitaba başlamadım ama yazarken bile hoşuma gitti
 • 0
  psikologcunuz 25 gün önce
  pencereden uzaklaşan breur başını sallayarak lou salome'yi kafasından atmaya çalıştı. sonra da masasının yanındaki ipi çekerek, bekleyen hastayı içeri alması için frau becker'e işaret verdi. uzun sakallı, beli bükük ortodoks yahudi herr perlroth tereddütlü adımlarla kapıdan girdi.
 • 0
  helianthus 24 gün önce
  sabırsız bir öfkeye kapılan imparator, "yaşıyorum işte," diye tersledi, "eğer bir tıp kitabını okuyabilen her haydutun beni kıytırık deneyleri için boş ve hevesli bir meydan olarak kullanmasına yaşamak denebilirse. ister kimyasal olsun, isterse fiziksel ya da nükleer, eğer henüz denenmemiş ve makul bir tedavisi varsa, çok bilmiş bir çenebaz bunu da denemek için imparatorluk'un öbür ucundan hemen yarın koşup gelecektir. henüz keşfedilmemiş yeni bir kitap ya da daha doğrusu yeni bir kalpazanlık, yine ciddiyetle uygulanacaktır.