16

size en yakın kitabı alıp, 41. sayfasının ilk paragrafını yazın

 • 0
  sewo 6 ay önce
  gözlerim,
  gözlerim nerede?
  0
  siyaasiyabend 6 ay önce
  orhan veli ??
  1
  sewo 6 ay önce
  çok severim.
 • 2
  darkier 6 ay önce
  "... bu sefer hiçbir şeyi eğlenceli bulmadılar ve neşeyle cıyaklamayı kestiler ve büyük iskender'in acayip fantezilerine maruz kaldılar ki dokuzuncu'nun ve enjeksiyonun etkisiyle acayip ve felaket azmıştım ve çok talepkârdım ey kardeşlerim. ama ikisi de zil zurna sarhoş olduklarından pek bir şey hissetmediler."

  kitabın adını da sizler yazarsınız artık :)
  1
  bizanskurdu 6 ay önce
  otomatik portakallll
  0
  darkier 6 ay önce
  aynen öyle. @siyaasiyabend de tam yerini sormuş. okumayan arkadaşlar, bu paragrafa aldanmasınlar; öyle değil mi @bizanskurdu? :)
  0
  bizanskurdu 6 ay önce
  haha aynen :d
 • 0
  pandababy 6 ay önce
  " '...gözlerimle gördüm!' diye bağırıyor ansızın yanı başında bitmiş, katılarak gülen kadın. tam o sırada kocası bıçağı havaya kaldırıyor. 'imdat!' diye bağırıyor ırene. 'imdat!' "
 • 0
  susuzsusamuru 6 ay önce
  padişah, sadrazam ve mebuslar meclisi ateşkesin şartlarını ağır bulmakla beraber ateşkesi onayladılar. ateşkes imzalandığı sırada yıldırım orduları grup komutanı olan mustafa kemal bu ateşkes maddelerine itiraz edip iskenderun'da savunma oluşturunca yıldırım orduları grubu kaldırılarak mustafa kemal harbiye nezareti'nin emrine verildi. mustafa kemal 13 kasım 1918'de istanbul'a geldi.
 • 0
  armymylife 6 ay önce
  '... bir hafta sonu selanik'li mustafa'yı da salacaktaki evlerine götürdü.babası ismail fazıl paşa , oğlunun arkadaşı sarışın delikanlıyı sevmişti...'
 • 1
  bizanskurdu 6 ay önce
  saadetin uçları bir çivi gibi sertleşmiş diri memelerinden akan şarabı emmeye başladı, o ne güzel şaraptı o ne güzel memeydi. (pi: @magic) (pi: @kalcasever)
 • 1
  mavi_var 6 ay önce
  temelli mi yok oldu? emin değilim. ama şu kadarını söyleyebilirim ki , yaşaması güzel bir dünyaydı . ait olduğum yer orası. sizin de ait olduğunuz yer orası .
  (çocukluktan bahsediyor)
  george orwel - boğulmamak için
 • 2
  mrr 6 ay önce
  bir flütün anahtarları altında ses nasıl perde perde yayılırsa,hecelerin kıvrımlarında ruhu öyle görünüyordu.
 • 0
  oyleolsun 6 ay önce
  geçmişten bahsetmenin bir anlamı yok.
  (pi: kinyas ve kayra)
 • 1
  bozkurtz_ 6 ay önce
  "ulusun durumunu ve davranışını göz önünde tutmak ve haklarını dünyaya duyurmak için her türlü etki ve denetimden kurtulmuş ulusal bir varlığı çok önemlidir."

  nutuk, mustafa kemal atatürk
 • 1
  aslyagmur 6 ay önce
  her şeye rağmen kızının babası onu etkilemişti. jon, evini kendisi inşa etmişti ve deniz feneri restoran'da baş aşçı olarak çalışıyordu. bu arada fotoğraf sanatçısı olarak şöhreti kuzeybatı pasifik'te giderek yayılıyordu.
 • 1
  gecegibigecekadar 6 ay önce
  artık kaçamayacağının da farkındaydı. misinenin ucundaki bir balık gibi hissetti kendini, bir adım atsa sanki yakalandığı anlaşılacak ve usta balıkçı bi arnda oltanın misinesini hızla çekecek gibiydi. alev artık kaçacak yeri olmadığını anladı. arkasını dönmeden, "üzerimi değiştirip hemen geliyorum." diyerek odadan çıktı. bu kaçışının kısa bir zaman kazanmadan öteye gitmeyeceğini biliyordu ama kendini bu konuşma için hazırlaması için birkaç dakikaya ihtiyacı olduğunu biliyordu.
  c. fırat izgi/kelebek ömrü kadar aşk💜
 • 1
  grkemgnay 6 ay önce
  nietzsche ağladığında
  https://hizliresim.com/LD9Mga
 • 1
  br0k0ly 6 ay önce
  judy yle akşam yeterince güzel başlamıştı ama arabadaki son sahne jeff in sinirlerini bozmuştu. seksin ne kadar yüzeysel olabileceğini unutmuştu. hayır unutmamıştı, asla tam olarak farkına varamamıştı, bunlar ilk defa başına gelirken bile.
 • 1
  serraydn58 6 ay önce
  ona ters bir bakış atmak istedim ama onun yerine sadece başımı onaylardasınız salladım. "eğer varsa."
 • 1
  nuktedan 6 ay önce
  marksist polis, vatandaşla, marksist anarşist ve suçlu arasında tarafsız kalabilir mi?
  dr. tahsin ünal.
  siyasi yazılar ve konuşamalar.

  çok samimi dip not: bu başlığı çok sevdim. hep bu tip başlıklar olsa ya.
  0
  siyaasiyabend 6 ay önce
  sağol puvo, arada tekrarlarım senin için.
 • 0
  beeyzaaa 6 ay önce
  içerisi de buz gibiydi. yedi farklı örümcek ve fazla besili bir böcek ayakalrı dibinde geziniyor, tahta duvarların atdında farelerin koşuşturması duyuluyordu. hece yatmadan önce dikkatle kare kare kestiği dünkü gazetenin parçalarını yanına almadığını fark edince sıkıntıyla inledi. neyse ki annesi evden çıkmadan önce onları getirmiş ve ortalarından delik açıp duvardaki bir çiviye asmıştı. gazeteleri almak için eve dönmesine gerek kalmadığını görünce sevindi.
 • 0
  feridun 6 ay önce
  2)eylemlerde, ek gibi kullanılan(ancak aslı eylem olan) yor'un ünlüsü değişmez: gel-i yor, bak-ı yor, oku-yor.
 • 0
  adigeselim 6 ay önce
  nomen est omen diye geçirdi içinden milutin. hayatımda korica kadar kalın kafalı, oklobdzija kadar bilgiye karşı mütemadi zırh kuşanmış birini görmedim.

  not: daha kitaba başlamadım ama yazarken bile hoşuma gitti
 • 0
  psikologcunuz 6 ay önce
  pencereden uzaklaşan breur başını sallayarak lou salome'yi kafasından atmaya çalıştı. sonra da masasının yanındaki ipi çekerek, bekleyen hastayı içeri alması için frau becker'e işaret verdi. uzun sakallı, beli bükük ortodoks yahudi herr perlroth tereddütlü adımlarla kapıdan girdi.
 • 0
  helianthus 6 ay önce
  sabırsız bir öfkeye kapılan imparator, "yaşıyorum işte," diye tersledi, "eğer bir tıp kitabını okuyabilen her haydutun beni kıytırık deneyleri için boş ve hevesli bir meydan olarak kullanmasına yaşamak denebilirse. ister kimyasal olsun, isterse fiziksel ya da nükleer, eğer henüz denenmemiş ve makul bir tedavisi varsa, çok bilmiş bir çenebaz bunu da denemek için imparatorluk'un öbür ucundan hemen yarın koşup gelecektir. henüz keşfedilmemiş yeni bir kitap ya da daha doğrusu yeni bir kalpazanlık, yine ciddiyetle uygulanacaktır.