4

dünya’da az bilinen örgütler!

merhaba puvolar, bugün sizlere dünya üzerinde popülerliği az olan ama hala daha örgütleşmeyi devam ettiren örgütleri tanıtacağım. haydi başlayalım!

1- majestic 12 örgütü

abd başkanı harry s. truman tarafından 1947 yılında, bilim adamları, askerler ve devlet yetkililerinden oluşturulan 12 üyeli bir gizli örgüttür. amaçları, roswell olaylarını ve görüldüğü söylenen uçan daireleri (ufo) araştırmaktı.

majestic 12 örgütü, fbı birimi ile çok gizli olarak yürütülen çalışmalarda dallas eyaletinde ortaya çıkan ufo ları ve daha başka yerlerde "gerçektir!" olarak belgelenen uzaylı olaylarını abd başkanına rapor olarak sunmuşlardır. bu belgeler 1982 yılına kadar halktan gizlenmiştir.

2- ordo templi orientis

oto’nun kurucusu carl kellner, avusturya’lı bir masondu. kendi ifadesine göre üç kişi tarafından kendisine antik büyü ve mistisizmin sırları verilmiş ve hermetik ışık kardeşliği topluluğunun bir kolunu kurma görevi verilmişti.

masonlardan farklı olarak kadınları da üye yapacaktı. bunun dışında, örgüt yapısı, masonluğa çok benziyordu. oto’nun yüksek derece yetkilileri zaten üst seviyelerdeki masonlardan oluşuyordu. kellner’in 1904’de oto’yu birlikte kurduğu theodor reuss daha önce ılluminati’yi canladırmaya çalışan isimdi. 33. derece iskoç riti masonu olan reuss, kellner’in 1905 yılında ölümünü müteakip oto’nun başına geçti.

kellner ve reuss’un ilgi alanlarından biri cinsel büyülerdi. doğu’dan tantra seks yöntemlerini çevirmişlerdi. erkek ve kadının cinsel sıvılarının doğru şekilde kullanımının felsefe taşı gibi bir güç nesnesi üreteceğine inanıyorlardı. locanın ritüellerinden bir bölümü bu tür cinsel törenleri içeriyordu. kadınların üye kaydedilmesinin bir nedeni de buydu.

3- bilderberg grubu

bilderberg'in ilk kurucuları arasında hollanda prensi bernhard ve polonyalı sosyolog dr. joseph hieronim retinger vardır. retinger, bilderberg'in babası olarak bilinir. retinger'in ölümünde sonra kalıcı genel sekreterliğe hollandalı ekonomist ernst van der beugel getirilmiştir. kurucular arasında bulunan prens bernhard ise 1976 yılına kadar türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelere lockheed şirketinin askeri silah satışı ile ilişkin rüşvet skandalına adı karışana kadar komite başkanı görevine aralıksız devam etmiştir. amerikalı onursal genel sekreterler arasında sırasıyla carnegie uluslararası barış vakfı'ndan joseph e. johnson, princeton üniversitesi'nden ve aynı zamanda cıa elemanı ve amerikan başkanı john f. kennedy'nin danışmanlarından olan william bundy, afganistan büyükelçisi theodore l. eliot, jr. ve georgetown üniversitesi diplomatik çalışmalar enstitüsünden casimir a. yost yer almaktadır.

bilderberg toplantıları, dünya çapında etkin siyasi liderlerin yanı sıra iş dünyası, basın-yayın ve akademi çevrelerinin en önde gelen uzmanlarının bir araya gelmesiyle yapılan yaklaşık 120-150 kişinin katıldığı yıllık, özel toplantılardır.

bılderberg, birçok kaynakta ''dünyanın efendileri'' şeklinde tanımlanan çok uluslu bir hükümet gibidir. bu gizli örgütün, dünyanın para akışını kontrol ettiği söylenmektedir.

umarım bilgilendirici olmuştur puvolar, sağlıcakla kalın. iyi forumlar

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

 • derin sırlar

  İnsanoğlun'dan saklanan sırları, bilinmeyen gerçekleri ve kuklanın yüzündeki maskeleri düşürmenin zamanı geldi. Derin Sırlar bölümü işte bunu gerektiriyor.

  19 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  colsuzbedevi

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • ana bölüm

  Karışık
  bölüm kuralları

  1- bölümde dinsel, cinsel ve ırki ayrım yapmayınız

  2- paylaştığınız başlık ve içerik bölüme uygun olmalı

  3- paylaştığınız konunun hukuki bir yola sürüklemeyeceğinden emin olarak paylaşınız

  4- herhangi bir olumsuzluk gördüğünüzde lütfen moderatörleri etiketleyiniz

  5- puiv kuralları bu bölüme dahildir