0
ağzından salyalar saçan biri
elinde taşla üstüne geliyor.


bomba ihbarı var diye köprüyü kapatmışsın.

ağzından salyalar saçan biri elinde taşla üstüne geliyor.

ne yaparsın ? belliki amacı sana zarar vermek.

silahtan 1 kovan mermi eksiltip canını kurtarmak mı yoksa böyle bir ihtimal varken teslim olmak mı ?

bir taşa karşılık 30 mermi bulunan 5 yedek şarjör bulunan silahını bırakıp ?


 • 1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  ben o saatlerde araçla köprü girişinde trafikta kaldım.kardeşim o kadar basit değil.yapılanları bende tasvip etmiyorum ama olaya bu kadarda sığ bakılmaz.o gece kopruyu kapatan o askerler 30 dan fazla sivil insanı vurdular,herkes ambulansla taşındı ölen var mı bilmiyorum takip etmedim. .kımse durduk yere askerlerı linç etmeye kalkmadı.senın orda yanında ki arkadasın,kardeşin biri vurulanlar arasında olsaydı sen nasıl tepki verirdin.biraz da bu psikolojiden düşün.ki tum bunlara rağmen orda ki insanların sağ duyusu yüksekti.
  -4
  hellomyfriend 1 yıl önce
  kardeşim ben gitmedim ama arkadaşım oraya gitmiş askerler taramalı ile taramışlar bildiğim kadarıyla arkadaşımın yanındaki adam boğazından vurularak ölmüş şahsen oraya gitmedim tabi askerde suçlu ama birazda nefsi müdafaa oluyor olayda. adamlar elinde sopalarla geliyor canını korumak için ateş açıyor peki köprüden atılan asker ne kadar doğru ?


  dışarıya "vatani görevimi yapmaya geldim olanlardan haberimiz yok karım hamile" diye not atıp silahını dışarı atan askeri o dışarıya attığı silahla vurmaya çalışan adamlar ne kadar doğru ?
  0
  keyiftuccari 1 yıl önce
  dostum orda ki insanların o askerleri linç etmesi ne kadar dogru değilse,ordaki askerlerinde o insanlara ateş açması o kadar doğru değil.bir kıyaslama yapmaya gerek yok fakat ordaki psikoloji ve gerginlik çok başka işte.bunların sorumlusu o askeri oraya çıkaran ve o insanları oraya çağırıp karşı karşıya getirenlerdir. allah bir daha yaşatmasın
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  aynen kardeşim


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...