0

saints row the third

gta gibi grafiklere sahip olmasa da kendi içindeki tuhaf mizahı ile benim kalbimde gta'yı geçmiş oyundur.

gelelim hikayesine. cidden şu an bu entryi yazarken oyunu oynamamın üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş olduğunu farkettim. ama elimden geldiğince yardım edeceğim.

oyunun başında zaten önceki oyundan kalma dostlarımız ve mal varlığımız var. yani fakir bir mafya değiliz. gayet güzel adamlarımız, yakışıklı abilerimiz, tatlı hanım ablalarımız var. ama düşmanlarımız da var. ve bu sadece devlet değil. yanlış hatırlamıyorsam devlet haricinde bizi sevmeyen 3 çete daha var. benim kırmızı çete diye isimlendirdiğimiz, tipik mayfa tavırlarında abilerimiz var. bunlar genelde takım elbiseler içerisinde gezerler. silah konusunda pek iyi olduklarını söyleyemeyeceğim. öyle abartılacak birşey yok. ana hikayede ilk bunlardan kurtuluyoruz zaten. bu arada bu adamlar insanlar üzerinde deneyler yapıp süper güçlü iri insanlar üretiyorlar. onlardan birini kurtarağız hatta.

sonrasında mavi çetemiz var. bu arkadaşlar kırmızı çeteye göre çok daha güçlü silahlara sahip. teknolojide farklı boyutlardalar. yanlış hatırlamıyıyorsam bunların büyük kılıç kullanıp aşırı hızlı hareket eden ablaları vardı. minik boss tarzında. belli bir aranma seviyesinden sonra gelirlerdi. aaaa bu arada söylemeyi unuttum. oyunda iki adet aranma seviyesi var. biri çeteler düzeyinde, diğeri ise devlet düzeyinde. genelde çeteler içinde olan savaş devlet tarafından suç teşkil etmiyor. neyse, mavili arkadaşlara dönelim. bunlar biraz emo tipli abiler/ablalar. bir de geekler. bildiğin bilgisayar oyunları var, onun içinde yaşıyorlar bazen. liderleri ise yeşil çetenin liderinin sümsüğüdür, yancısıdır. delikanlı değildir.

ve yeşil çete. bu adamlara cidden çok küfredeceksiniz. çünkü bu arkadaşlarda her türlü halsiyetsizlik, şerefsizlik var. finali de bu arkadaşlarla yapacaksınız zaten. kendilerinin ayırt edici özelliği, hepsi amerikan güreşçisi gibidir. bildiğin kaslı, maskeli herifler. liderleri de diğerlerine kıyasla daha iridir, ama maske konusunda pek de şaşalı bir şeyi yoktur. ha bir de, bu abilerde de süper güçlü insanlar vardır. nereden buldukları hakkında bir fikrim yok.

oyunda çeteler haricinde de düşmanlarımız var. bunlardan biri devlet. kalsik, bildiğimiz polis bunlar. ama oyunda belli bir süre ilerledikten sonra polislerin yerine daha güçlü, bildiğin ana üsleri gökyüzünde olan abiler gelecek. genel olarak lazer silahı kullanıyor bu abiler. polislere kıyasla çok çok güçlüdür kendileri.

sanırım oyun hakkında anlatabileceklerim bu kadar. oyun oynanış olarak kolaydır, kontroller çok zorlamaz. basit ve temel şeyler vardır. ama hızlı koşarken her şeyi daha atraksyonlu yaparlar. mesela arabaya camlarını kırıp ön taraftan atlarlar. yumruk atmak yerinde tuhaf hareketler yaparlar gibi. bir an kendinizi wwe oyununda sanabilirsiniz, aman dikkat.


 • 0
  rideordie 2 yıl önce
  Saçma bir oyun.
 • 0
  yorozuya 2 yıl önce
  can sıkıntısında oynanabilecek bir oyun. mantık arayan uzak dursun bu oyundan

 • oyunlar

  Oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya paylaşmak istediklerinizi,tavsiyelerinizi,yeni kişiler ile tanışıp yeni oyunlara katılmak isterseniz bölümümüze bakmanızı tavsiye ederim. -Bölüm Yetkilisi;KnighT

  108 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  pacman

  knight
 • küfür ve argo içerik yasaktır.

  pornografik görüntü paylaşmak yasaktır.

  spam,flood yasaktır.


  kuralları çiğeneyenler bölümden engellenir veyahutta siteden engellenebilir.