anlamsız bir yaşam

  1
  berkaybrn 6.3.2016 20:47
  Iyi aksamlar arkadaşlar. Hayat gercekten anlamsız geliyor. Universite okuyorum ailemden uzak sevdigimden uzak. Ve etrafimdaki insanlar gerçekten ya yapmacık ya da çok seviyesiz geliyor. Ne icin bunlara katlaniyorum diye sorduğumda bir cevap alamiyorum. Her ay duzenli bir para icin mi? Ay sonunda kira parasini denklestirmek icin mi? Her gün siyaset yüzünden öldürülen çocuklar icin mi? Sonsuz bir hayat icin mi? Allah icin mi? Kendim icin mi? Özgürlük için mi? Ezilmek için mi? Bilmiyorum ama yavas yavas herkesten soğumaya başladım.
 • 1
  vasiliagayev 6.3.2016 21:07
  Ailemden ve sevgilimden uzakta okuyorum bende.yaşadiğim yeri benimseyemedim üç senedir.Dostum yok denecek kadar az.Bende bunu düşünüyorum genel olarak.Bence hayat anlamsız değil kendimiz için yapiyoruz aslinda hepsini.bana oyle geliyor bazen bunaliyorum.herseyi birakasim geliyor.sirt cantami alip hippi gibi gezmeyi dusunuyorum bazen de.Ama ilerde çocuklarim benle gurur duysun onlara iyi bir örnek olayim istiyorum.ya da kucuk kardesime kendime iyi bir gelecek hazirlayip.öldükten sonra arkamdak biraktiklarimi düşünmeyim.Yaşadığim süreçte insanlara maddi manevi yardim edip benim çektiklerimi çekmesinler istiyorum.Benim amacim bu.kendime bu amaci belirledim.Hayata anlam kazandirdim kendimce.
 • 0
  kaygusuzyazar 7.3.2016 10:51
  Kardeş dunyaya çile çekmeyemi geldiniz biraz umursamaz olursaniz sağliğiniz için daha faydali olur bence stres butun hastaliklatin basi
 • 1
  tabaruha 9.3.2016 13:42
  Kardeş çok yanlış yoldasın. Aynı yoldan ben de geçtim tünelin ucu bombok bi yere çıkıyor.
 • 0
  kullanici 9.3.2016 13:51 ~ 13:51
  Hayat kolay olsaydı zaten. Sen hep ailenin, sevdiklerinin senin yanında olacağını filan mı sandın ki? Her yerde elbet bir çevren olur, en asosyal insanlardan biri bile olsan. Hayatını ailene bağlı kalarak geçiremeyeceğine göre kendi ayakların üzerinde durman gerekecek, bu da çalışıp para kazanman demek. Ondan sonra da kendi hayatını kuracaksın. Evlenir misin çoluk çocuğa mı karışırsın, tek başına bir hayat mı sürdürürsün. Ne yaparsın orası sana kalmış. Realist olman lazım, pembe bir dünyada yaşamıyorsun. Sen şu an burada yazı yazarken bile 100'lerce 1000'lerce insan ölüyor ona bakarsak. Sen yoluna, işine gücüne bak. Yaş ilerledikçe ne demek istediğimi daha da iyi anlarsın.