10

kimsenin göremediği veya bilerek ekranlarda konuşmadığı gerçek

herkes diyor ki chp çok güçlü bir aday çıkarmalı!!!

ya geri zekalısınız ya da hiçbir şey bilmiyorsunuz.

diyelim ki chp kılıçdaroğlu'nu aday gösterdi. ilk turda meral kılıçdaroğlunu geçebilir mi? imkansız!

2. turda erdoğan kılıçdaroğlunu güle oynaya yener. o sebeple chp güçsüz aday çıkaracak ki 2. tura meral akşener kalsın. yani erdoğanı ufak bile olsa yenme ihtimali olan tek aday.

o sebeple chp kesinlikle ama kesinlikle ilhan kesiciyi aday göstermek zorundadır. ilhan beyi kimse tanımadığı için %20'de kalır, meral ablamız da %25'le falan 2. tura kalacaktır.

bunu ben bile aciz aklımla düşünüyorsam chp %100 çoktan karara varmıştır bile.

eğer chp kk'yı aday gösterirse, seçimin yapılmasına bile gerek yok bence :) 100 yılın en büyük siyasi hatası olur.
 • 2
  xblack_and_gray 1 yıl önce
  erdoğan'ın ülkenin anasını bellediği gerçeği mesela
 • 1
  gameofthrones 1 yıl önce
  kemal kılıçdaroğlu kesin aday olmayacak. ama diyorlar eski ekonomi bakanı ali babacanı aday göstereceklermiş. meral her türlü ilerler çünkü gerçekten halk yeni bir arayış içinde. toplumun her kesiminden oy alacaktır.
  1
  sunny131 1 yıl önce
  her türlü ilerleyemez kardeşim. ali babacan aday gösterilirse ki hiç zannetmem %35 civarı oy alır ve rte ile 2. tura kalır. kk için de aynı şey geçerli. başlık sahibinin belirttiği gibi chp'nin adayı %20'yi zor alacak pasif ve güçsüz bir aday olmak zorunda. burada böyle bir handikap var.

  meral ilk turda 25 bile alsa. ikinci turda hdp+saadet+chp oylarını alır. hdp'liler haindir evet ama salak değiller. ülkücü geçmişi olmasına rağmen rte'ye verilen oy kadar meral'e verilen oy çıkacak hdp seçmeninden. özellikle okumuş tayfasından.
  0
  gameofthrones 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  chp her türlü oy alır gibime geliyor benimde. ama meclis çoğunluğu için iyi parti önde gidebilir. şimdi işin garibi bide meclise tek parti olarakda girememek. bide hdpliler selahettin demirtaşa verebilir diye düşünüyorum oylarını hapisde felan ya hani. tabi hapisten aday olunur mu orasını bilmiyorum. ama hdp seçmeninin akp’ye vereceğini veya cumhurbaşkanına vereceğini düşünmüyorum bende. bide aşırı muhafazakarlarda da soğuma var artık. inşallah ülkemiz ve milletimiz için hayırlısı olur.
 • 1
  can23 1 yıl önce
  keşke meral kazansa yemin ediyorum çok istiyorum.
  0
  gameofthrones 1 yıl önce
  özü sözü bir. 100000 imza ile aday olucam dedi ve oluyor. bide kürt sorunu demiyor güneydoğu sorunu diyor parti tüzüğünde bunlar toplum için etkileyici şeyler gerçekten ☺️
  0
  can23 1 yıl önce
  chp den muharrem ince var bide delikanlı
  0
  jiro 1 yıl önce
  güneydoğu sorunu ne? orda lazlar ile mi sorunu var? daha kürdün adını ismini ağzına almayacaksın ama kendi partinin adını kayı boyundan alacaksın sonra gelip beyaz tülbent takıp kürtlerin! pardon güneydoğuluların oyuna göz dikeceksin. çillerin kopyası. kürtler yemiyor bunları... bizi de yemeyin çocuk değiliz
  0
  gameofthrones 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  şuana kadar kürt sorunu diyerek kürtler hedef alınıp genellenmedi mi zaten? bir şeyi okumadan bilmeden sallamak ne güzel gerçekten. kadın kendi ağzıyla dedi biz teröristleri kürt vatandaşlarımızdan ayırt edeceğiz diye. sizede yaranılmıyor. neyse
  0
  fatih145306 1 yıl önce
  ülkeyi tek bir sôzemi bırakacaz yani siyaset sadece sözle deil icraatle yapılır seçim zamanı ekranda metiyeler dizip seçim bittikten sonra kendi köşesine çekilip ülke için hiç bir çivi dahi çakmayan çok insan gördük..
  0
  gameofthrones 1 yıl önce
  icraat yapanlarıda görüyoruz her gün evlere ateş düşüyor neyse...
  0
  fatih145306 1 yıl önce
  kardeşim zamanındada o ateşler düşüyodu zaten evlere belki askeri icraatlar yapılmasa daha çok eve ateşler düşecekti o şehit olanlar bizler için şehit oluyorlar illa birinin üzerine atmamalıyız suçu saygı duymalıyı o şehit kardeşlerimize ve ailelerine
 • 0
  kepenklibiskuvi 1 yıl önce
  ülke olarak okuma seviyesi ve doğal olarak eğitim seviyesi, gelişmiş ülkeler seviyesine gelmediği sürece konuşulan gerçeklerin hiç öneminin olmadığı kanaatindeyim. insanlarımız maalesef çok ağır bir uykuda. uyuyan ve sorgulamayan toplumumuz değişmediği sürece başımızdakiler gibi yöneticiler gelip bu ülkeyi sömürmeye devam edeceklerdir. başka ülkelerin boyunduruğunda olmaya ve kazanımlarını birer birer satmaya mahkum olacaktır. olmakta olan da bu zaten. garip olan ise bundan hayli memnun olan ve yarınlar yokmuş gibi bu yöneticileri alkışlamaya ve onları desteklemeye devam eden milyonların olması. bence konuşulması gereken yegane gerçek işte bu milyonlara kendilerini dışarıdan gösterecek bir metodun bulunması. (veya var ise geliştirilmesi)
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  276 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mortal
  kaygusuzyazar
  sbb3

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın