evde bira nasıl yapılır ?

  7
  gridgross 27.2.2018 17:42
  ev yapımı bira yapan bir puvo vardı ulaşabilir mi acep :)
 • 1
  henrychinaski 27.2.2018 18:13 ~ 18:14

  1. muntons pilsner bira kiti
  berrak altın rengi, kolay içimi ve ticari biralara yakın tadıyla muntons pilsner bira kiti, evde 46 şişe (23 litre) enfes tada sahip bir bira yapmanı sağlar.

  2. mayalanma kovası
  alman yapımı, 33 litre kapasiteli, seviye göstergeli bu beyaz plastik fermantasyon kovası ile kova kapağı, 1. sınıf polipropilenden üretilmiştir ve 120°c'ye kadar sıcaklık dayanımına sahiptir. gıda üretimi için avrupa normlarına uygundur.

  3. sıvı kristal termometre
  brewcraft abd marka, kova üzerinde mayalanma sıcaklığını gösteren, 0 - 30°c ölçüm aralığındaki etiket tipi sıvı kristal termometre, mayalanma sıcaklığını kontrol altında tutmanı sağlar.

  4. kova musluğu
  brouwland belçika marka, sızdırmaz contalı bu plastik kova musluğu, hem şişeleme hem de örnek alma için işini çok kolaylaştırır.

  5. pbw kalıntı bırakmayan temizleyici
  five star abd marka, ev biracılığı ekipman temizliğinde dünya çapında standart kabul edilen, kalıntı bırakmayan pbw toz temizleyici ile tüm ekipmanı güvenli biçimde temizleyebilirsin. setle birlikte gelen 65 gram temizleyici yaklaşık 4-6 kez kit yapmanı sağlayacaktır.

  6. star san durulama gerektirmeyen arındırıcı
  five star abd marka, ev biracılığı ekipman arındırmada dünya çapında standart kabul edilen, durulama gerektirmeyen star san arındırıcı ile tüm ekipmanı güvenli biçimde mikroptan arındırabilirsin. setle birlikte gelen 60 ml arındırıcı yaklaşık 10-12 kez kit yapmanı sağlayacaktır.

  7. hava kilidi
  brouwland belçika marka, mayalanma kovasına hava girişini engelleyen hava kilidi ile hava kilidi contası, aynı zamada kovada oluşan karbondioksitin dışarı atılmasını sağlar.

  8. şişe doldurma çubuğu
  brouwland belçika marka, yay mekanizmalı, musluk ucuna takılan ve dipten doldurmayı sağlayan şişe doldurma çubuğu, biranı hava aldırmadan şişelemeni sağlar.

  9. karıştırma çubuğu
  brouwland belçika marka, ısı dayanımlı ve gıda üretimi için avrupa normlarına uygun karıştırma çubuğu, bira kitindeki sıvı malt özünü eritmeni kolaylaştırır.

  10. şişe kapağı kapatıcı
  brouwland belçika marka, abs plastikten iki kollu ve mıknatıslı şişe kapağı kapatıcısı, dolumdan sonra şişeleri kapaklamanı sağlar.

  11. bira şişesi kapakları
  piyasadaki gazoz kapaklarından farklı olarak bira için özel üretilmiş, gaz sızdırmayan ve avrupa gıda normlarına uygun 100 adet şişe kapağı ile biranı ticari biralar gibi kapaklayabilirsin.

  12. şişe fırçası
  avrupa yapımı bu şişe temizleme fırçası, özel ucuyla bira şişelerini temizlemeni çok kolaylaştırır.

  13. şeker ölçeği
  şeker ölçeği sayesinde biranın şişede gazlanması için gerekli şeker miktarını hassas bir teraziye ihtiyaç duymadan kolaylıkla ayarlayabilirsin.

  14. bira yapım kılavuzu
  başlangıç setini kullanarak bira yapımını anlatan, 20 sayfa resimli ve detaylı bira yapım kılavuzu sayesinde evde bira yapman gerçekten çok kolay! biraz yapım klavuzu

  bu set dışında senin sadece şunları temin etmen gerekli:

  1 damacana su
  1 kg şeker
  1 konserve açacağı
  46 adet bira şişesi: kendi içtiğin bira şişelerini biriktirebilir veya biraya özel kaiser cam şişelerimizi kullanabilirsin.
 • 0
  therosa 3.3.2018 22:45
  ice tea'yı çalkala yeter asdfgh