15

şizofreni tam olarak nedir

nasıl düşündüklerini merak ediyorum
 • 1
  8bit 10 ay önce
  mesela ben şu anda burada yokum ama yorum atıyorum
 • -2
  altaydangelenbarbar 10 ay önce
  bende tanım yapıcaksın zannettim aq :d
 • 6
  666o999 10 ay önce ~ 10 ay önce
  parkta yalnız başıma oturduğum zamanlardan birinde tanımıştım onu, yanıma gelip "oturabilir miyim?" diye izin istemişti. gel zaman git zaman arkadaş olduk. her gün buluşur uzun uzun sohbet ederdik. çok utangaçtı kimse ile tanıştıramamıştım. bir gün zar zor ikna ettim. annem ile tanıştıracaktım. anlaştık sözleştik ve parkta buluştuk. evin merdivenlerini çıkarken kalbim mutluluktan ve heyecandan patlayacaktı. kapının önünde durup ona uzunca bakıp sımsıkı sarıldım ve sonra da zili çaldım. annem kapıyı açtı ve ona "anne bak sana uzun zamandır bahsettiğim kız arkadaşım xxxx" dedim .... annem gözyaşlarına boğuldu ve """hoşgeldin oğlum""" dedi... (hastalığım tekrar nüksetmiş ve aylarca farketmemiştik... ) böyle bir şey işte kıssadan hisse... hikaye bana ait değil... uzuuuun yıllar önce mail adresime gelmişti...
 • 2
  gaddarus 10 ay önce
  (pi: @oschemat) sen cevap ver ki ben cevap yazmış olayım
  1
  oschemat 10 ay önce
  ahh ahh oschemat da sen olduğun için senin yazman gerek.
  0
  gaddarus 10 ay önce
  şu an ikimizde cevap vermiş olduk o zaman
 • 0
  vcg 10 ay önce
  zor birşey , bir hastam kendini alevlerin içinde yandığını hissederdi , ne kadar ilaç tedavisi uygulasakta işe yaramadı bir gece kalp krizi geçirdi ne kadar üzülsem de kurtuldu dedim içimden
  0
  indus 10 ay önce
  nasıl bir hastan bu bakalım. kim seni 19 yaşında psikolog yaptı...
  0
  vcg 10 ay önce
  niğde ömer halis demir hastanesinde stajyer hemşireyim yolun düşerse beklerim
  0
  indus 10 ay önce
  hocam o senin hastan olmuyor ya kusura bakma.
  1
  vcg 10 ay önce
  senin hastan benim hastam diye bir şey yoktur hastanede , ama benim hastamdı evet çünkü ilaç tedavileri ve uygulamaların tamamını ben yapmıştım
 • 1
  darzuj 10 ay önce
  çok yakın bir arkadaşımın annesi, dayısı, babaannesi bu hastalıktan muzdarip. annesi ve babası ayrı; arkadaşım annesi, dayısı ve anneannesi ile beraber kalıyor. bir gün annesi ve dayısı kavga etmişler (ikisi de şizofren) arkadaşım da küsmüş parka gitmiş (çocukmuş o zaman) gece 11’e kadar parkta oturmuş kimse bunu almaya gelmemiş. (parkta da genelde kimse olmazmış. o gün kendi yaşında bir kız varmış beraber oynamışlar. benim arkadaşım tüm derdimi o kıza anlatmış)... kimse merak etmemiş arkadaşımı saat 11 olmuş, o da sinirle eve gitmiş “ben saatlerdir orta da yokum. parka gittim saat 11 oldu orası o kadar ıssız siz beni niye hiç merak etmediniz” diye kızmış evdekilere. evdekiler (anneanne, dayı, anne) sen hiçbir yere gitmedin şu köşede ödev yapıyordun demiş.
  anneanne sağlıklı olduğu için ( evde şizofren olmayan tek kişi o) kızı almış hacettepeye götürmüş. işte sonra bir daha tekrar etmedi bu olay diye biliyorum.
 • 2
  ersals 10 ay önce
  klinik şizofreni, bireyin gerçeklik algısında yaşadığı sıradan insana göre fiziksel uyaranları referans almada yoksunluk, dış uyaranlara bağlı olmaksızın beynin uyaran üretmesi olarak tanımlanabilir kısaca.

  bu insanların düşünce yapıları hayal sınırlarının genişliği dışında bizden çok farklı değildir.

  asıl farklı olan, kendini normal olarak tanımlayan, ancak olmak istediği ve olduğunu zannettiği kişiliğin, aslında olduğu kişiden farkının ışık yılıyla tanımlanabilir olan kişilerin düşünce yapılarıdır.
  0
  hurshit 10 ay önce
  +2
 • 2
  unnamed 10 ay önce
  buna dair filmler var izleyerek düşünce yapılarını öğrenebilirsin. fight clup en meşhuru. sonra dizi olarak mr.robot.
 • 0
  cozbrozza 10 ay önce
  bilmek istersin ama yaşamak istemezsin.
 • 0
  nunu97 10 ay önce
  olmamış şeyleri olmuş gibi düşünerek aklında bir şeyler kuruyor, kendi iç dünyalarında yaşıyor ve bunun sonuçları dışarıya vurunca çok kötü olabiliyor ilaç versen dahi içine zehir konuldu zannedip içmiyor birilerini kendine sürekli düşman görüyor ve yapmadığın bir şeyi yapmışsın gibi suç atabiliyor bir ihtimal bence genlerden de aktarılabiliyor tanıdığım biri var öyle ve baya sorunlu ya
 • 0
 • sağlık

  Tıp ve alternatif tıp,tıp etiği,toplumsal sağlık,güncel sağlık problemleri,yeni tedaviler,hayvan sağlığı ve benzeri haberler.

  33 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  bcaa

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • argo ve dalga amaçlı yorumlar kesinlikle yasaktır.

  sorularınızı öncelikle yorum olarak sormanızı tercih ediyoruz.ancak gerekli yerlerde bizler de birer sağlıkçı olarak özelden sorularınızı seve seve cevaplayabiliriz. 

  ilgilerinizi eksik etmezseniz seviniriz. 

  paylaşımlarınızı bekliyoruz.

27. @hedap | netflix