ırkçılık değil savunma!

  18
  4tech 28.9.2017 10:01
  bu ülkenin misafirperver, yardımsever türk halkı, sahil şeridine, yani marmara'ya, ege'ye, akdeniz'e ve karadeniz'e göçen kürt insanını yıllardır bağrına bastı. hiçbir türk ev isteyen kürdü açıkta bırakmadı. iş isteyen kürt aç konulmadı. ama zamanla, batıya gelen kürdün terörü de, mafyayı da, uyuşturucu ticaretini de yanında getirdiği ortaya çıktı.
  ve yerleştikleri bütün mahalleleri süreç içinde kürtleştirdiler. türkler kürtleri bağrına basmıştı, ama kürtler çoğunluğu ele geçirdikleri mahallelerde türkleri zorla kaçırmaya, uzaklaştırmaya çalışıyordu.
  ben yıllardır "kürt sorunu yok kürt istilası var" diyerek bu soruna parmak bastığımda çok tepki almıştım. ama durumun gerçekten de dediğim gibi olduğu son 1-2 yıllık süreçte ortaya çıktı.
  kürt istilasının hedefindeki şehirler artık tepkisini ortaya koyuyor.
  türk, savunmada.
  mahallesinin kürtleştiğini, işyerlerinin adım adım kürtlerin eline geçtiğini, kürt olmayanların iş bile bulamadığını, kürtlerin çoğunluğu sağladığı yerlerden türkleri kovaladığını yaşayarak görüyor türkler...
  ve doğal olarak tepkisini de gösteriyor. bu tepkileri "ırkçılık" ve "iç savaş" olarak görenlere sormak lazım: niye benzer çatışmalar diyarbakır'da, hakkari'de yaşanmaz? hdp'nin hakim olduğu hangi il veya ilçede böyle bir kavgaya tanık oldunuz?
  hiçbirinde... peki neden?
  çok basit: bu bölgelerde tek bir türk bile bırakılmadı ki...
  25 yıldır süren pkk terörü yüzünden türkler ya can havliyle bölgeyi terk ettiler ya da "kürtleştiler". çok değil, 20-30 yıl önce "türk'üm" diyen köyler şimdi "kürdüm" diyor.
  işte türk insanı, doğu ve güneydoğuda yaşanan bu değişimin bir benzerinin batıda ve sahil şeridinde de yaşanmasından endişeli.
  tepki gösterilen işte budur.
  ve kesinlikle ırkcılık, faşistlik değildir.
  ırkcı, faşist olan, sırf türk olduğu için öğretmenleri, mühendisleri, devlet memurlarını katleden pkk'dır.
  otobüsleri molotoflayan, köyleri-ormanları yakan kürt bölücülüğüdür.
  hemşehri dayanışmasını şiddet örgütüne dönüştüren kürt mafyasıdır.
  bu yüzden bu ülkede "anti-militarist" ya da "anti-faşist" olunmak isteniyorsa öncelikle kürt bölücülüğüne karşı çıkmak gerekir...

 • 1
  champ 28.9.2017 10:18 ~ 10:59
  aslında burada kürtler diye genelleştirmek yine yanlış oluyor. kürtlerin çok büyük bölümü köylü ve cahil insanlar.

  80'li yıllarda israilin kurulması için start verilen kürt planına maalesef bizim devletimiz alet oldu. kürtlere yapılan yoğun şiddet ve baskı yüzünden kürtler bize karşı kışkırtıldı. kürtler de zaten içlerinde duran bastırılmış milliyetçilik ile buna çok çabuk cevap verdi sosyolojik olarak. pkk zaten bu bastırılmış düşmanlığı veya milliyetçiliği ne dersen de onu alevlendirmek için kuruldu. kürtlerin çoğu apoyu bir halk kahramanı olarak görüyor amk. inanılır gibi değil demi? biz bebekleri öldürüyor diyoruz onlar bizim haklarımızı savunuyor diyorlar. aslında öyle bir hak yok ama sırf öyle düşünmeleri için bir dönem kürtlere ciddi işkence yaptılar ve başarılı oldular.

  hep türklerin kürtlere yaptığı ırkçılıktan bahsedilir fakat kürtlerin türklere yaptığı ırkçılık daha büyüktür orada sana hak veriyorum.

  kürtler bize gerçekten tamamen başka bir milletmişiz gibi bakıyor. bunun sebebi ise yukarıda dediğim gibi doldurulmuş olmaları, çoğu maalesef bizi gerçekten düşman bellemiş.

  amerika ve israil yıllardır bu konuyu öyle ustaca işlediler ki bence artık işin geri dönüşü yok.

  zaten belirttiğin gibi diyarbakır, hakkari vs oralarda türk kalmadı.

  ben hep böyle tartışmalarda şunu söylüyorum. ülke bölünecek bölünecek diyorsunuz ama ülke zaten bölündü. bugün türk olarak biz vatan toprağımız olan hakkariye, şırnağa, diyarbakırın bir çok bölgesine gitmeye korkuyorsak daha nasıl bir bölünme bekliyoruz?

  30 yıl önce kürtler kendilerini bizden ayrı görmüyorlardı fakat artık onlarda büyük ve pis planın parçası oldular.

  tahminimce yaşayan kürtlerin %90'ı uygun şartlarda ayrılık olursa bölünmek isteyeceklerdir. en iyisinin bile içinde bir düşmanlık veya intikam hissiyatı var.

  yalnız bunun çözümü faşist olmak veya ırkçı olmak değil. biz yine dinimizin gerektirdiği gibi davranmalı, her bireyi kendine göre değerlendirmeliyiz. dünya hesaplarına girersek ahireti yakarız bilginiz olsun.

  bu konuşmalarımız ırak ve suriyede de 10 yıl önce yapılıyordu ve orada şuanda devletler kuruluyor. muhtemelen bu düşmanlığı besleyecekler ve çatışmalar artacak. şehitler artacak ve tepe noktasına geldiğinde ya dünyanın destekleyeceği bir referandum veya topyekün bir savaşla doğuyu bizden almaya çalışacaklar. o zamanki türk silahlı kuvvetlerinin gücü ve ülkemizin dünya genelinde ki geçen sözü çok önemli olacak.

  ibadiyi kimse takmıyor mesela şuanda. götünü de yırtsa takmaz kimse, barzani çok daha güçlü ibadiden.
 • 0
  korku 28.9.2017 10:34
  buradaki kırılma noktası türk ordusunun pkk'yı bitirme noktasına geldiği anda ortaya çıkarılan çözüm süreci denen illettir. bunu çıkaran ve bunlara destek veren her kişinin elinde o günden sonra ölen her şehidimizin kanı vardır. bu dünya'da muhtemelen hesap vermeyecekler ama allahında bir hesabı var.

  şu saatten sonra zaten pkk'nın bitmesi imkansız. yanıbaşımızda sınırları bitişik 2 devlet kurdu orospu çocukları. kerkük ve musulun toplam değeri 4 trilyon dolar petrol rezervleri sayesinde.
 • 0
  cambam 28.9.2017 10:47
  türk-kürt gerilimi hep düşer çıkardı ama artık tepe noktasına çıktı. batıda nasıl kürtler ötekileştirilecekse doğuda da aynı şekilde türkler. atladığımız bir noktada antep, kilis, urfa, mardin, hatay gibi çok önemli şehirlerimiz de türkten çok suriyeli ve kürt var artık. ciddi bir bölge türklerden arındırılmış durumda.

  kiliste resmen türk kalmadı beyler sadece memurlar var. suriyeliler şuanda tehlikeli olmayabilir ama 10 yıl sonra neler olacağını hiç kimse bilemez. orada yaşayan herkesin şuan güney kürdistan dedikleri yerde akrabaları var. bir bütünleşme yaşayabilirler yıllar sonra.

  birileri acayip kompleks planlar yapıyor ve gördüğüm kadarıyla tıkır tıkır işliyor.
 • 1
  404butfound 28.9.2017 15:21
  ırkçılık haram zaten net. ırkçı müslüman olamaz.
 • 1
  hitus 22.12.2018 09:42
  eline sağlık
 • -1
  hitus 22.12.2018 09:42
  eline sağlık
 • 1
  gkececi 22.12.2018 10:31
  her şeyin başı eğitim ve eğitimden sonra doğuda iş sahası yaratmaya kalıyor. bu saydığın hemen hemen her yerde her ırk için geçerli arkadaşım. adamlar iş olmadığı için kaçakçılık, daha ilerisinde toz ticareti yapıyor.silah felan masum kalır..
 • 2
  lazcoder 22.12.2018 13:01
  dedem zamanında doğu'da ticaret yaparken ağaların evlerinde kalırdı. sırf dedem için koyun keserlerdi.
 • 0
  monnaroza21 24.12.2018 16:09
  sizin cumlelerinizden anladığım kadarıyla sizin diyarbakır'a geldiğiniz yok ve cumleleriniz şiddetli bir şekilde ırkçılık kokuyor diyarbakır'da türk çoktur ve halada türk köyleri vardır.pkk yla en büyük savaşı şuan diyarbakır'ın yerlileri veriyor sizin burda ölen insanlardan haberiniz bile yok yerin sıcak keyfine bak .....