3
dağ 2 hakkında kişisel görüşlerim
dağ 2, yönetmenliğini ve senaristliğini alper çağlar’ın yaptığı gerilim ve dram filmidir. dağ filminin devamıdır.

filmi izlemeye giderken aklımdan geçenler; tanıtımlarındaki kadar güzel bir yapım olmuştur. tanıtım filmi olmamıştır inşallah.
film başladığı andan ilk araya kadar büyük bir zevkle, gaza gelerek izledim. o kadar sürükleyici sayılmasa da büyük bir ilgi doğuruyor genede.
filmin içindeki göndermelerle gene alper çağlar kendini konuşturmuş.
alper çağlar denilen adam ciddi anlamda manyak biri. hakkında yaptığım biraz araştırmayla bu kanılara vardım. sözlüklerde ve robert kolej'inde beraber okuduklarını söyleyen bir kişiye göre böyle. askeri mercilerin kapısının aşındırdığı ve o filmin çekildiği yerleri önceden adım adım gezerek karar veriyor.

benim en çok etkilendiğim gönderme direk bana yapılmış gibi oldu. filmin sonlarına doğru köye dönüş sahnesinde "veysel yarbayın" ın arkasına dizilmiş olan fırtına getiren timini görünce arkadaşıma dönüp; 'cehennem melekleri'ne bağladılar demiştim ki filmden bana cevap geldi " biz bir amerikan filminden değiliz".

türkmen kızlarının güzelliklerinin ve savaşa katkıda bulunabileceklerinin de gösterildiği film son sahnelerdeki ölümlerle herkesi ufaktanda olsa üzüyor.

kesinlikle bilgisayardan televizyondan izlenmemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. hala gitmediyseniz şiddetle gitmenizi öneririm

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  124 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

  nesquik
  hukuk582
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...