yeni oylama sistemi

  2
  ssl 3.3.2017 00:17
  bence oylamalar şu şekilde olmalı.

  20 soru + oylanacak madde.

  ilk sorular temel problem çözme yeteneklerini ölçmeli. sonra ağırlık soru numarasıyla doğru orantılı artacak şekilde:
  türkçe
  tarih
  matematik
  bilim (temel fen)

  bu 20 sorunun sonuçlarına göre bir 0, 2 arasında bir katsayı üretilmeli ve verilen oy hanesine bu katsayı eklenmeli. bu yöntemle gelecek partiyi ya da çıkacak kararı kimse tartışamayacaktır. 15 sene sonra uzaya çıkarız.
 • 2
  oxygen 3.3.2017 00:27
  eşitlik nerde kaldı?
  0
  ssl 3.3.2017 02:49
  mevcut sistem birey oluşumuzu önemsiyor. bense hem birey oluşumuzu hem de kattığımız değeri. pazardan limon alırken kimse küçükleri seçmiyor, o limon değil mi?
  0
  oxygen 3.3.2017 08:32
  limonun birisine az birisine cok gubre, su, toprak verirsen ikisi de birbirinden farkli olur.

  kimse kimseyle esit sartlara sahip degil. zenginin cocugu daha cok imkana sahipken, fakirin cocugu kucuk yasta bambaska seylerle ugrasmak zorunda kalabiliyor. herkese esit sartlar sunabileceksen, geride baska seyleri dusunmeden onlerini acabileceksen, zengine ensesi kalin olana torpil yapmayacaksan ala. ama yapamayacaksin. o yuzden limon limondur.
  her insan da insandir. benim kadar senin kadar herkesin de bu ulkede yasama ozgurlugune sahip oldugu gibi secimlere katilma hakkina da sahiptir.

  hem bu ne allah askina kpss mi bu devlete memur mu alicaz matematik turkce tarih fen? guzel sanatlarciysam oleyim anasini satayim. ne kadar sig bi dusunce.