14

zamanda yolculuk yok diyorlar..

bende diyorum ki var. hatta bu çomar bunu gerçekleştirecek. ve üstelik bunun için sizden 129839812 bin $ falan istemeyeceğim. hemide beleş.

deneyelim mi?

spoiler yooook!

şimdi bunu dinlediğinde, gençliğinin ergenliğinin toy olduğu dönemlere gitmiyor musun?

hani o kavak yellerini izlediğin dönemler, 2007-2008-2009 falan, mesela bu şarkıyı dinlediğinde o dönem hayatında olan insan geldi aklına, yada senin platonik olduğun ama açılmaya çekindiğin insan, yada tam olarak güzel bir aşkın içerisinde bulunduğun kişi geldi, o sıcak kış günleri geldi, günümüze göre eski püskü eşyaları olan o evin gelmedi mi? yada odan.. neler yaşamıştın orada, ya gerçekten bir düşünsene o dönemleri, o zamanlar lisede kravat falan takıyordun, hocalar kıldı, samsung e250 falan vardı birçok kişide, internet cafeye gitmek için can attığın o dönemleri hatırla, mahalle maçların, meybuzlar..

birşeylerin daha yoğun ve anlamlı olduğu o dönemleri hatırla. bütün toyluğun ve gençliğin ile yaptığın o saçma halleri hatırla. saçlarına jöle sürüşün, kravatı sonuna kadar değil yarıda bırakman, lisede okulda popüler olan kızlara bakıp onları düşürmeye çalıştığın o dönemler, kara tahta falan vardı, beyaza yeni geçilmişti hatırla,

spoiler yok diyorum anlamıyor musun kardeşim?

evet, evet, biliyorum. ilk zihninde canlanan şeylerden biri "hayat bilgisi" adlı diziyi izlediğin dönemler, evet. tabi. doğru. düşün. barbie'ye hangimiz aşık değildik? ona benzettiğin kız arkadaşını düşün, veya hoşlandığın kadını, yada ortegaya benzeyen. evet.

işte demek istediğim bu, bir düşün, gitmedin mi şimdi o dönemlere? aklına gelmedi mi o dönemlerde hissettiğin şeyler, o sıralarda yaptığın yaramazlıklar, bazı yüzler falanda canlanmıştır gözünde şimdi sınıftan, 1-2 tanesini biliyorsundur tanıyorsundur, şuan ne iş yapıyor nerede bilirsin, ya diğerleri? demedin mi şimdi kendi kendine, "ulan bu vardı, acaba ne yaptı ya?" "şu hatun vardı çok fırlamaydı ne olmuştur kim bilir?" falan diye geçirmedin mi sahiden şimdi?

bazılarınızın yaşı küçüktü, mahalle arasında futbol oynayıp, "ben alexim, ben hagiyim" dediğiniz o zamanlar geldi mi aklınıza?

tayfun oynardınız ramazanda iftardan sahura kadar, gece saklambaç oynardınız mahalleden arkadaşlarınızla, evet en yakın arkadaşınla o yaptığın şuan saçma olan ama o dönem olmayan şeyler gelmedi mi aklına, gitmedin mi o zamanlara?

o dönem hissettiğin şeyleri tam olarak olmasada, bir çoğunu şuan tam olarak içinde hissetmedin mi şimdi?

la havleeeeee, açacaksın arkadaşım bunu, başka oluru yok.

kral tv.
net kral tv.

alt yazılardaki yorumlara bakıp acaba bende yazsam gözükür mü umudu ile bu şarkının çıkmasını beklediğin o günlere gitmedin mi şimdi? sancaklar falan vardı o zamanlar, cartel rap yapan nadir gruplardandı, ceza sago gencecik böyle, kral tv de pop kuşağı top10 kuşağı falan vardı evet, arkadaşım gerçekten o dönemlerde bağırarak zıplayarak evde eşlik ettiğin dönemlere gitmedin mi? içeriden annenin oğlum, kızım biraz sessiz ol komşular gelecek şimdi! dediği ana gitmedin mi gerçekten?

hadi benim kuşağım için biraz daha geriye sarıyorum;

hazır mısın yolculuğa?


bütün gençlerin aklında tek cümle;

"ulan adam ne klip yapmış bee"

evet, o dönem için türkiyede yapılmış en büyük en prestijli kliplerden biriydi. hele o motor ile uçuş sahnesini sarıp sarıp izlemek isterdikte, nerede o dönem bilgisayar, nerede replay falan.. hey gidim hey. allah için hepsi bir yana, şu kapının önünde "cilli"(misket) oynayıp milleti sütünce eve kar ile girdiğimiz o zamanları hatırlamadın mı? ağabey, sen, ben, çoraptan top yapıp, yada kağıttan, evde komşu çocuğu ile karşıdan karşıya oynamaz mıydık? içeriden babamız gelip bize kızacak diye götüm götüm oynardık. o an canlanmadı mı gözünde sahi?

tamam onuda geçiyorum, şu dönemde, saçlarını emolar gibi yapıp, elinde teyip ile mahalle aralarında dolanan arkadaş gruplarıda mı canlanmadı gözünde, belkide onlardan biriydin, yada onları görüp "ulan tiplere bak" dediğin anı hatırla be kardeşim.

burak kuta bak civan gibi. çok yakışıklı adamdı. genç kızların sevgilisiydi. hep burak kut gibi olmak istemedik mi bir çoğumuz? istedik. hatırla. o anı hatırla.


biraz canını yakacağım özür dilerim şimdiden

evet. geldik o zaman dilimine ve ana..

nokia marka telefonundan yada samsungun şu kızaklı olan telefonundan gecelere sabahlara kadar sms yolu ile mesajlaştığın, okulda sınıfta bir an yanından ayrılmadığın, yada bir sokak altta oturan, yada komşu kızın olan, yada okula sonradan gelmiş yeni kız olan, yada tam aksine okulun yakışıklı ama seni hiçbir zaman görmeyen çocuğu, yada senin hoşlandığın ama sevgilisi hep başka olan o adam..

evet, evet.
hatırla. mp3 olarak indirip, telefonuna attığın, gökhan kirdar-yerine sevemem yazıp 5356 ya mesaj atıp 6 ytl'ye aldığın ama dinledikçe icin acıyan bu şarkıyı dinleyip ağladığın o dönemleri hatırla.

o anlar, o dönemler, o an hissettiğin hisler gelmedi mi aklına şuan?

bütün bunların sonunda "vay be, ne ara geçti bu kadar zaman, ne ara oldu 2019"

demedin mi sahiden?

"ne varsa eskide varmış"

demedin mi sahiden?

zamanda yolculuk için bilime, paraya, veya fiziğe gerek yok. gördün. bazen basit bir edebiyatta iş görebilir.

demek ki neymiş..

zamanda yolculuk varmış.

 • 0
  sjense 1 ay önce
  ve bir ekleme; allahım binlerce kez şükürler olsun ki z kuşağı değilim bugünleri ve bu anları yaşamışım.. z kuşağı lütfen alınmasın ama, bizim kuşağımız, ve bu saydığım şeyleri yaşayabilenler;

  ah ah.. nasıl özeliz farkında değilsiniz. 20 sene sonra bu dönemler için aynı şeyleri hissedeceksiniz. tabi bizimde kıçımız başımız tutarsa, göreceğiz o zamanları.
 • 2
  fifthdayofmay 1 ay önce
  off, videoyu açtım var ya resmen tüylerim diken diken oldu. ilk aşkım geldi aklıma, lanet olsun çok sevmiştim :/
  0
  sjense 1 ay önce
  geçmiş olsun, hepimiz aynı durumdayız.
 • 1
  imperium 1 ay önce
  bu çok sert oldu başkan, geri gelemedim güncele
  0
  sjense 1 ay önce
  henüz geri sarma şeysi üzerinde çalışıyoruz, bir süre idare edelim hocam, onuda şaapacağız inşallah :)
  2
  horseman 1 ay önce
  2
  aydakigunes 1 ay önce
  ahahahha +++
  müthişti bu.
 • 1
  ofsaytsizburak 1 ay önce
  aslında geçmişi değil o anki hissettiğimiz duyguları ve özellikle o zamanlardaki dertsizliği,rahatlığı özlüyoruz gibi. ama o zamanlar da bunun farkında olmuyorsun. her yaşın farklı güzelliği var. geçmişe takılıp kalmamak lazım. ben de bir nostalji yaşadım attıklarınla o kadar sadece. keşke o zamanlardaki gibi sevebilsem demiyorum kendime o çocukça ve aptalca bir sevgiydi.
 • 1
  leketutmayankazak 1 ay önce
  z kuşağıyım ama anlattığın her şeyi hissediyorum. üzgünüm. alınmadım. :)
  1
  sjense 1 ay önce
  harikasın kardeşim. iyi ki varsın. yorumun için teşekkür ederim :)
  1
  leketutmayankazak 1 ay önce
  teşekkür ederim, sen de iyi ki varsın. :")
 • 1
  hedap 1 ay önce
  ahhaa lan varya tam da öyle oldu. ahahahaha
  mektup yazmıştim ya hay aklımı sikeyim. abi mümkünse ben bir daha geçmişe hiç gitmeyim. utanıp geri geliyorum sonra:)
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1886 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..