serbest piyasa ekonomisinin çöküşüdür bu ya ümmet-i muhammed

    4
    cagrialaf 9.5.2020 23:57
    Az önce sahibinden.com'a bir arkadaşıma motosiklet bakmak için girdim. Vasıta > Motosiklet > Yamaha > YZF R25 > diye aradığım motoru incelemeye başlamışken sinirden kafayı oynattım. burada devletin bir suçu felan yok. millet çıldırmış. 6 ay önce 9000 km de (fabrika çıkış gibi temizdi) 2017 modelini
    22500₺'ye sattığım r25(250 cc'lik küçük ama güzel bir yarış motosikleti)'in 20000km de 17 binde her tarafı dökük halini 32500₺'ye satıyorlar. arkadaşlar el insaf. bizi vergiler değil motorunu veya arabasını satmayacak bazı hayvan oğlu hayvanların aç gözlülüğü bu hale getirdi. mal benim istediğim fiyatı koyarım diyen yiyici para nasıl kazanılır bilmeyen insanlar. motosiklete yeni başlayan, daha iyisini almak isteyen abilerin, ayağımı yerden kessin diyen amcaların. daha güvenli ölmeden seyehat etmek isteyen türk vatandaşının hakkında giriyorlar. daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum. bu nedir yahu ? keyfe keder satanlara ceza verilmeli. bir şahıs 1 senede 1 araba değiştirmeli. eskisi gibi neyi ne kadara alacağımızı devlet mi belirlesin türk halkı kendi piyasasını idame ettirmekten aciz mi bu ne görmemişlik ? velhasıl. gördüğünüz yerde bu kimselerin başını ezin. ölücülük çare ise allahını yaparız sıkıntı yok millet böyle böyle zengin oluyor demek ki elaleme boşa para yedirmeye gerek yok. yeminle sinirlendim yahu bu nedir?

    yorumlarda devlet vergi alıyor felan diyeceklere edit vereyim : 6 aydır ülkeye yeni motosiklet gelmiyor. 2. el piyasası yüzünden 2. el piyasası yükseliyor demek bu. dolar ile felanda alakası yok.