10

etrafımdakileri kısaknıyorum yardım

puvolar en yakın arkadaşlarımı kuzenimi sağımı solumu ufak büyük bi şekilde kıskanıyorum be yapabilirim yani bu kıskançlık küçük lüçik küçük büyüyor ve sonra bağımı koparıyorum tamamen insanlar onlarla dalga geçtiğimi sanıyor birden bağımı kopararak bana maddi/manevi muhtaç olmayan biri yani illaki önemli işinde ben lazım olmasam da o işi yapabilecek sanki beni arkamdan vuracakmış gibi geliyor psikolojik destek almadan halledebilir miyim ciddi cevaplar lütfen.

filmlerdeki gibi me oldu diye anlat diyen pdr -psiko.. okumuş arkadaşlar için bundan bi kaç yıl önce 10 küsür yıllık arkadaşımın kıskançlık krizi yüzünden hayatımı 0 dan baştan kurdum ama şimdi ise herkese duvar çekiyorum hani bu kıskanma sevgilisinin arklarını kıskanan ergenler gibi değilde arkadaşlarımın bile ayağını kaydırmak istiyorum benden daha iyilerse benim de o kulvarda yarıştığım konuda.. korkuyorum yardım edin.
 • 2
  magic 9 ay önce
  öncelikle çok şerefsiz bi hareket haberin olsun. ben de bazı insanları kıskanıyorum ama altındaki ve üstündeki insanları düşünmenin sadece mutsuzluk getireceğini düşünüp vazgeçiyorum. cidden çok zengin, yakışıklı, zeki, hayatında her şeyi yolunda görünen arkadaşlarım var ama bu benim kendi seviyemde mutlu olmama neden engel olsun ki. ya da sokaklarda yaşayan binlerce insan var diye yemek mi yememem gerek? sen kendi hayatına bak, daha da önemlisi mutlu olmana bak çünkü her şeyin çok güzel olması çok mutlu olacağın anlamına gelmez. o çok mükemmel gördüğün kıskandığın arkadaşların da kendi alemlerinde birçok mücadele veriyor emin ol.
  0
  isotbagimlisijeday 9 ay önce
  ya biliyorum çok kötü olduğunu ayrıca mutluyum sadece kıskanıyorum ne bileyim çok garip bişey ben aynı kulvarda rakip olan herkesten önce kıl olup sonra konuşmamı kesiyorum madem yarışıyoruz düşman olaljm moduna giriyorum ayrı mutluluğum yerimde 7/24 düşğnmüyorum
  0
  magic 9 ay önce
  yaştandır o yaştan. aynı kulvarda yarışsanız da en iyisi değilsen onu geçmenin ne anlamı var ki? senin önünde aynı kulvarda milyonlarca insan var belki de. ya da şöyle düşün, ben bunu geçmek istiyorum ama yeterince çalışıyor muyum yoksa sadece kaybettiğim için üzülüp başka hiçbir şey yapmıyor muyum? ki bazen çok çalışsan da geçemezsin ortada genetik vs birçok faktör var. o yüzden kıyas yapmamaya çalış, kendi seviyende yapabildiğinin en iyisini yap. emin ol bu ikinize de daha faydalı olur. lisede bir arkadaşım vardı çocuk yıllarca çok çalıştı, ama ben onu hiç kıskanmadım ve onu geçmek de istemedim sınavda çünkü yerimi biliyordum. bu sayede üç dört sene gayet iyi anlaştık, o iyi olduğu konuları bana gösterdi, ben de fazla stres yapmaması için ona destek oldum. şimdi aramızda 500-600 kişi farkla çok güzel okullardayız. belki ben onu kıskansam bu kadar iyi yapamayacaktım ama o yine de iyi yapacaktı onu etkilemezdi. kıskançlık çoğu zaman kişinin kendisine zarar verir haberin olsun.
  1
  magic 9 ay önce
  kızsan bi şey diyemiyorum kardeşimin de var böyle psikopat arkadaşları gerçekten çok sövüyorum ben onlara. kızların ilişkisinde kıskanma çok oluyor erkeklerde çok çok az. ama ne olursa olsun gereksiz
 • 1
  hedap 9 ay önce ~ 9 ay önce
  büyüyorsun. sancıları olacak elbet.
  -yaş anlamında değil-
 • 1
  bizanskurdu 9 ay önce
  kıskançlık şeytandan gelir bebeğim, kıskanma, coş. kıskanılacak adam ol.
 • 1
  helianthus 9 ay önce
  içinde halletmen gereken bir mevzu ya. bazen ben de bazı insanları kıskanıyorum sonra kendi hayatıma bakıyorum fena gelmiyor. herkesin kendince problemleri var benim bilmediğim kim bilir neler yaşıyor diyip baskılıyorum. bir süre teması kesip normale dönüyorum. kimsenin hayatı mükemmel değil. ne demişler güvenme zenginliğine bir kıvılcım yeter. güvenme güzelliğine bir sivilce yeter. böyle düşünmeye çalış
 • 1
  tombalaci 9 ay önce
  senin gibi bi arkadaşım vardı. 9 yıldır falan tanışıyoruz. artık çok fazla rahatsız olmaya başladığımdan kendisiyle görüşmeme kararı aldım. sen de bu şekilde devam edersen yakınında kimse kalmayacaktır emin ol. ne yapman gerektiğini bilmiyorum bu arada kusura bakma. :)
 • 1
  dream_ofdawn 9 ay önce
  kendini sev bitanem ve kendine bak önce. diğerlerini boşver onlar lüzumsuz küçü teferruatlar senin hayatında.
 • puivesor

  Puiv üyelerine sorular sorulan bölüm.

  584 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  magic
  banabubade

 • bu bölüm #sor bölümünün alt bölümüdür.
  • soracağınız soruyu başlığa tam olarak yazın
  • soruyu yarım bırakıp içerikten devam etmeyin
  • soru cümlesi olmayan başlıklar açmayın
  • belli bir konudaki soruyu ilgili bölüme sorun (örnek: tarih)
  • kural dışı açılan başlıklar değiştirilecektir.