2
kısa bir not..!
kısa bi not:
son dönemlerde suriyeliler ve göçmenler kıyaslanır oldu. böyle bir kıyaslama dahi yapılamaz, yapılmamalı...
*
bulgarlaştırılmamak adına evini yuvasını bırakıp, isimleri değiştirilmeye kalkan balkan göçmenlerinin, gördükleri eziyetlerden dolayı ibadetlerini daha gizli yapmak zorunda kaldıklarını unuttunuz mu? asırlarca balkan topraklarında yaşamalarına rağmen, alfabelerini, dillerini, geleneklerini korumuş olmaları da mı size bir şey ifade etmiyor?
*
zorluklara rağmen, onlarla mücadele etmek adına "çalmak" yerine çalışmayı tercih eden , azınlık olmalarına rağmen hiç bir zaman teröre bulaşmadan, sivil katletmeden, aydın insanlar olmaları dolayısıyla haklı ve insani yollarla mücadele etmiş olmalarına da mı saygınız yok?
*
belki de bu sebeplerle "terörü lanetleme" konusunda hassasız ve içimiz acıyor. insan katletmeden de mücadele edilebileceğini göstermiş bir kesim olarak, insan öldürmekte haklı yan bulamıyoruz hiç bir zaman.
*
bu kıyaslamayı yapanlar bunları da gözardı etmesin;
*
hiçbir balkan göçmeni ev sahibini öldürmedi, dilencilik yapmadı, mendil satmadı, zor şartlarda gelmiş olmasına rağmen kimseye avuç açmadı, kapkaç yapmadı, ışıklarda cam silmedi.
*
çoğunluk eğitimliydi, kadın, çoluk çocuk demeden tüm aile bireyleri çalıştı, kazandı. bulundukları işlerde çalışkanlıkları dolayısıyla saygı gördüler. döndükleri vatan topraklarına ne yük ne de problem oldular, ülkenin gelişimine katkıda bulundular.
*
göçmen konutlarına yerleştirildiklerinde bedavaya oturmadılar orada, çalışıp taksit taksit bedelini ödediler.
*
atatürkçülük ve laiklik konusu kırmızı çizgisidir göçmenlerin, yobazlığı sevmez, yobazlara tahammül de edemez.
*
arap kültürünü asla benimsemeyecek olan türk'lerdir.
*
senelerce çalışıp, çabalayıp kurduğu düzeni bırakıp sıfırdan bir hayat kurmak ne kadar zorken, doğduğu topraklara da büyüdüğü topraklara da yabancı kalmış balkan göçmenlerine en büyük hakarettir suriyeli kıyaslaması ve asla kabul edilir yanı yok.
*
tarih boyunca uygulanan türk soykırımının balkan cephesinde sağ kalabilmiş türklerin daha fazla kalbini kırmayın bu benzetmelerle.
*
ulusalcı görüşe sahip bizler, vatanımızı sever, sonuna kadar da sahip çıkarız. atatürkçük, milliyetçilik ve laiklik hassas konularımızdır.
*
suriyeliler konusuna gelince, bize sığınan bu kişilerin misafirliğine sözümüz de yok. lakin, atatürk'ü tanımayan, ne uğruna savaştığını bilmeyen bir ırktan tc vatandaşı nasıl olabilir?


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...