10

kuşkulu olaylar serisi #1 ''titanik''

arkadaşlar yeni bir seri çıkardım. bu serimde kuşkulu ölümler, kuşkulu olaylara değineceğim destek olan herkese teşekkür ederim.
titanik faciası
white star line şirketine ait olympic sınıfı bir transatlantik yolcu gemisi olan titanik'in yapımı 31 mayıs 1911 tarihinde bitmiştir. bildiğiniz gibi 2 bin 340 yolcusuyla ilk yolculuğuna çıkan titanik transatlantiği, 15 nisan 1912'de new foundland'ın güneyinde bir buzdağına çarparak battı: 1513 kişi öldü. buraya kadar herkes biliyordur sanırım ama ilginç bir olay var. titaniğe binen dünyanın 3 büyük ve zengin iş adamı vardı bunlar sırasıyla ısidor straus, jacob astor, benjamin guggenheim idi. bu dünyanın en zengin insanları titanik faciasından önce bir oylamaya katılmışlardı. o zamanlar amerika merkez bankası(fed)'nın kuruluşuna karşı gelen isimlerdi*. bu adamlar öldükten sonra yerlerine geçen şahıslar ise 'fed' yani federal rezerv sistemi'ne *büyük katkılarda bulunmaya başladılar. gerisini anlarsınız umarım düşüncelerinizi paylaşın lütfen.
 • -2
  adolfbey 7 ay önce
  sen (pi: @sjense) değilsin
  2
  reelsamurai 7 ay önce
  ne alaka amk
  0
  adolfbey 7 ay önce
  <3
  2
  sjense 7 ay önce ~ 7 ay önce
  hoş bir yorum değil. yakıştıramadım sana adolf. insanların şevkini kırma lütfen. ayrıca yaptığı çok güzel bir şey. neden sadece böyle içerikler ben paylaşayım ki? sen sakın inancını kaybetme kardeşim. ben yanındayım. seviyorum seni. güzel içerik +, yazılarına biraz özen gösterip uzun tutarsan, başarılı olacağına eminim. özgün içerikler ve özgün seriler türetmeye bak ve devam et. güzel yoldasın. :)

  ayrıca titaniğe her zaman bayılmışımdır. büyülü bir konu.
  1
  adolfbey 7 ay önce
  ya sjense bey ben şevkini kırmak için falan yazmadım bu dızzo kürt ile aramızdaki samimiyetten dolayı ve senin yazılarına benzediği için yazdım şiödi farkediyorum da yanlış anlaşılabilir bir laf mış özür diliyorum (pi: @reelsamurai) adamdır
 • 3
  ibrahimisbilir 7 ay önce
  güzel başlıklar çıkacaktır bu seriden. 👍👍
dün
 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  422 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.   ilgili bölüm;

  kara delik