çıldırmıcam

  7
  banu123 11.11.2019 21:31
  kullanıldığını farketmek çok acı bir sey. vay arkadaş ben bu kadar saf mıydım diyorsun kendi kendine. aylarca belkide yıllarca bir şey paylaştığın insan, değer verdiğin bir insan böyle bir şey yapınca koyuyor. ama ben ogrenecegimi asıl şu iki yılda öğrendim değer vermemek gerektiğini.
 • 0
  gamzeszgin 11.11.2019 21:37
  değer vermemek gerektiğini değil kime değer vermemen gerektiğini.iste en büyük yararı o zaten,tecrübe.
 • 0
  ofsaytsizburak 11.11.2019 21:53
  insanlara değer vermek seni güçsüzleştirir. benim için de böyle ''bu beni kesin satmaz,her daim yanımda olur,harika insan'' dediğim bir insan vardı. bana da büyüklerim ailen dışında kimseye ailen kadar veya ailenden fazla değer verme deyince bu örneği kurcalardım kafamda. sonra o arkadaşın da zamanı gelince kendi menfaatlerine yöneldiğini fark ettim. o zaman gözüm açıldı. artık ailelere bile güvenilmiyor gerçi o ayrı mesele.
  istersen onu en dipten kaldır,en zor zamanında yanında ol,sana mükemmel bir güven hissi versin, dar zamanları geçip hayatına başka insanlar,çevreler girince geçmişi unutup seni de bir kenara koyuyor. insanlar vefasız.
 • 0
  kayipunicorn 11.11.2019 23:04
  herkes zamanla öğreniyor bunu güzel insan sonra da insanların seni kullandığı gibi sen de insanları kullanmaya başlıyorsun. yalnız kalmamak için yaptığın bir eylem oluyor bu, aşama aşama gelişiyor. paylaşmamak gerekiyor her şeyi ya da paylaştığın şeyin sana karşı kullanılmamasını sağlayacak bir duruş gerekiyor. seçimse sana bağlı kalıyor :) ❤️