3
askere dayak atan komutanlar
askeriye de en gereksiz en boş maaş masrafından başka bir boka yaramayan personeller için kullanılan ifâde ornek:(yarbay alkan şu meşhurolan). oldum olası askere dayak atan komutanlardan nefret ettim.
askerliğimi doğubayazıt ta yaptım ve gelen askerlerin çoğunluğu ya okuma yazma bilgisi az yada insaniyet bakımdan saf temiz ama olayları anlama kabiliyeti bakımından zayıf insanlardi. benim yazıhane komutanım bu binbaşı idi. adamın hem vücudu hem kondisyonu, hemde eskibordo bereli oluşundan dolayı, karşısına 4 5 kişi çıksak yinede dövemezdik. yani biz karşı koymak istesekte koyamazdik. ama o kadar adamdı ki bir kez dahi el kaldırmadı bize. ama biz ondan cok ders aldık.
lakin nerde geri zekalı bir komutan görduysem hepsi de çözümü şiddette buldu. bazı olayları eş geciyorum. ama ülkede sırf ezik gördüğü askere dayak atan onlarca komutan denen şahıslar var. ve bunlara az önce ki örnekte olduğu gibi vatana hizmet ediyor diyor o.c. ları. her asker üniforması giyeni vatana hizmet ediyor sanıyor gerizekalilar. son örnekte magazin binbaşısi alkan, askere dayak atmaktan 120 günden fazla hapisle yargılanmis, evrakta sahtecilik vs bir sürü dosyası var. ama memlekette ki yepyeni adlı gerizekali amip sürüleri yüzünden bunlar vatana hizmet eden biri imiş görünmeye devam ediyorlar. vatana hizmet ağlayarak olmaz entel ermeni sürüleri. vatana hizmet edenler şuan doğuda kamera karşısında bile çıkmıyorlar. magazin programlarındaki gibi asker üniforması ile ağlayarak cikmaz bir asker oralara. asker dediğin dik durur. sağlam durur ki dusman sırf ağladığını gormesin diye. vatana hizmet öyle hükümet devrilsin diye teröristlerle işbirliği yaparak olmaz. bunu o beyinsiz kafaniza sökün.
 • -1
  yepyeni 1 yıl önce
  senin o magazin programı dediğin albayın şehit olan kardeşinin cenazesiydi. tabi sizin gibiler ne şehite ne askere saygı duyar. yine kendi tarafını belli ettin. sen ve senin gibi düşünenler bu vatana en çok zarar verenler. bir pkk lı nasıl zarar veriyorsa sizde aynısınız.

  iktidara tapmaktan vatanı milleti askeri ayaklar altına alıyorsunuz.

  az önceki sözlerinide nasıl geri almışsın. tükürdüğünüde yalarsın işte. ben her lafımın arkasındayım. sen yaz yaz sonra sil. neyse ki ss aldım.
  -1
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ben kaldırmadim senin gibi ezik değilim. yazdıklarım sana kaç cm giriyor bilmem ama aciyorsa hiç okuma
  sen git ermenistan haberlerini takip et lan katıksız ermeni.
  ayrıca senin arkanda olan biri varsa oda öcalandir😂 kucağın da hopla hopla dur. ama dikkat et içine boşalmasin😂
  -1
  yepyeni 1 yıl önce
  vatan hainlerini muhatap almıyorum.
  git iktidarı yalamaya devam et.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  lan sen şizofren mısın? her yazdığima salça olup birde muhatap almıyorum diyor ya. ben sana en başından beri diyorum yazma diye gereksiz. çokta skimdesin sanki 😂 yazma iyilik edersin. iktidara olan laflarımi göremeyecek kadar kör değilsin ama malligini başka türlü kapatman mümkün değil tabiki. akp li değilim sökük😂
 • 0
  doliche 1 yıl önce
  katıksız şerefsizdir. sen kimsin ya altı üstü komutansin işin neyse onu yap.asker dövmek ne haddine?
  1
  yusufir 1 yıl önce
  birde bunları savunan orospu çocukları var burda canlı kanlı
  onlara göre üniforma varsa ne yaparsa müstahak
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  (bahsi geçen magazin konusu dışında genel olarak konuşuyorum)askerde komutan dövmesin okulda hoca dövmesin dövene soruşturma açılsın bilmem ne.adam nöbetini tutmuyor gitmiyor nöbet yerine döven atsubaya soruşturma açılıyor sizin gibi mantığı tek taraflı çalışanlar sayesinde ülkede disiplin kalmadı.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  disiplini dayakla sağlamaya çalışan zihniyete burda birşey anlatmayi dusunmuyorum. sen dayak ye dur kardeş. laftan anlamayanlarin hakkıdır sonuçta.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  işini düzgün yapan adam dayak yemez ve dayak atılma riskinden korkmaz sen ne okulda hocalık yapmışsın ne askerde komutanlık zaten anlatacak düzeyde değilsin ki anlatmayı düşünmüyorum demen saçma
  0
  yusufir 1 yıl önce
  sen anlayacak düzeyde değilsin ve öyle bir beklentimde yok. dediğim gibi dayağıni yer disiplinili bir hayat sahibi olursun bu mantıkla. devam.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  yazdıklarıma cevap veremediğin gibi saçmalamaya devam et sanmıyorum ama hayatta başarılar
  0
  yusufir 1 yıl önce
  ben sana anlamayacaksin dedim zaten en başında:) kapasiteni zorlama kardeşim. 😂
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  hiç bu kadar ağır temporal lob hasarı görmemiştim."anlatmıcam" deyip birşey anlatmayıp" bak anlamıcan demiştim ehuehu" diyen mantık.etrafta çok iyi laf cevap verdim diye sevinerek gezersin şimdi
  0
  yusufir 1 yıl önce
  o kadar ciddiye almadım merak etme😂
 • 0
  roxic7 1 yıl önce
  sonuna kadar katiliyorum!
 • 0
  kullanici 1 yıl önce
  askerleri askerlikten ve vatan sevdasından soğuturlar. kendilerini çok üstün görürler. askerlik yapmadım ama içlerinde bulundum gözlemlemiştim yani komutanları asker tokatlarken filan.
  1
  yusufir 1 yıl önce
  vallahi o kadar çok gördüm ki. teröriste yapılmayacak muamelelere varıyordu bazıları.
  anası babası ailesi ne dualarla gönderiyor. orda kendini kral zanneden üç beş komutan zuppesinin elinde oyuncak olarak buluyorlar. 20 yaşında genci darp edip orduya hizmet ettiklerini sanıyorlar. bi tanesi askerin başında bardak kırmıştı.
  askere vatan millet diyip gidip, dayak darp görünce hevesi inanılmaz kırılıyor insanin.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...