hayatın acımasızlığı ve düşük-üst ayrımı

  3
  hellomyfriend 2.3.2017 00:50
  bugün okuldan çıkınca minibüse binmek için yol aldım. yanımda bir kaç arkadaşım yürüyoruz. trafik ışığının düğmesine bastık neyse yeşil yandı geçerken bir çocuk fark ettik aslında zaten görüyorduk çocuğu.

  yanından geçerken karşıdan annesiyle bir çocuk geliyordu. çocuk iki adım önden gidiyor diye annesi çağırdı "dur oğlum koşma bir şey olacak" diye. su satan çocuğun gözüne baktım o da olanları izliyordu.

  bir aile çocuğunu sabahtan akşama kadar su satması için otoyola gönderiyor, yanında kimse yok. bir aile çocuk iki adım önden gidiyor diye kızıyor. hayat garip
 • 1
  serhatcakmak 2.3.2017 00:53
  buradan büyük ders alınabilir, zaten her çocuğu olan anne-baba olmuyor bunu bilmenizi istiyorum burada bir adaletsizlik var mı yok mu bilemem tabiki çocuğun yani su satan çocuğun bir suçu yok fakat sokak hayatı yaşadığı için çok büyük dersler almanı mümkün ve iyi yerlerde olabilir fakat böyle devam ederse sıkıntı büyük. bu hayatta değeri insan kendisine verir ancak başka bir seçenek yok ne kadar değer verirsen kendine o kadar değer verilir...
 • 1
  hadiyarimaya 2.3.2017 12:45
  üstle alakası yok aslında.

  şimdi o su satan çocuk uçkurunu takip etmeyen babanın ürünü.

  başlarına bir felaket falan gelip düşmüşlerdir onu anlarım helal olsun derim.

  ama prezervatife lüks deyip 7-8 çocuğu mantar gibi döşer bu amın evladı sonra salar sokaklara

  bakamaz çünkü bakmak için eğitimi yoktur, o kadar parayı kazanamaz, zaten sikinde de değildir. sikinde olsa sikini o kadar başıboş bırakmazdı.

  evet.