• 1
  eaalmlr 8 ay önce
  insanların gözlerini takip etmektir.
  sağa sola bakmak: sonraki durakta inecek olan kişi usulca girişe doğru bakıp kafasını sağa sola bir iki saniye aralıkla çeviriyorsa, anla ki kalkacak.

  giyimden durak tespiti: takım elbiseli, kurumsal takılan tiplerin durağını anlamamak imkansızdır. eğer metroya ara saatlerde bindiyseniz anlayınız ki bu kişiler ya gayrettepe ya da nişantaşı gibi semtlerde ineceklerdir. asıl hardcore olan şişli-mecidiyeköy durağındaki insanları ayırt etmektir. karışık yapıda olan yerleri çözebilmek adına bordo bereli gibi gözlem yapmanız şarttır.

  konuşmaya kulak kabartmak: bazen sohbetlerde geçen ufak ayrıntılar durak hakkında bilgi içerebilir. telefonla ya da arkadaşıyla konuşan kişilerin yanına yavaş yavaş ürkütmeden yaklaşılmalıdır. aksi taktirde bu tipler sinirlenip, kalkacakları süreyi geciktirebilirler.

  teyzelerde yer tespiti: genelde yerinden kalkacak olan teyzelerde koltuğa ya da orada bulunan herhangi bir şeye tutunma eylemi bulunur. tutunuyorsa anlayınız ki inecek. ama bazıları kurt olabilir. dikkatli olmak gerek.

  bunların haricinde metro ya da otobüs kapısının her zaman sağında olmak, kapının açıldığı anda içeriye girebilmenin ilk anahtarıdır. yer beğenmemek de koltuk kapmak için önemli bir husustur.

  kolay gelsin yiğitlerim!
  0
  mem 8 ay önce
  okul aç, sınavına girelim yüce metrobüs ulusu
 • video

  Dilediğiniz videoyu paylaşabileceğiniz, çapı geniş bir Puiv bölümüdür.

  139 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  magic
  banabubade

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.

 • doğrudan video paylaşınız.