devlet içinde devlet olmaz

  0
  bizanskurdu 1.4.2020 15:24
  az önce çok sayın başkanımız recep tayyip erdoğan tarafından söylenmiş söz. sözün muhattabı ise halka yardım kampanyası başlatan cehape zihniyetli belediyeler.

  başkanım sonuna kadar haklı. siz kimsiniz garibanı, açı doyuruyorsunuz, kimsiniz lan siz! devlet bilmez mi onları doyurmayı, doyurmuyorsa da bir bildiği vardır.
 • 1
  sabbah 1.4.2020 15:42
  taşralarda geçen bir çocukluğum oldu gençliğim artık orada daha da bilinçli bir şekilde devam etmekte. uzun zaman açlık ile devam eden hayatımızda sayın başkanınızın ellerinden daha nasırlı hatta kabinesinde bulunan görev adamları saydığı kimselerden daha da kalın ve nasırlı "işçi ve emekçi" elleri vardı annemin. pardon devlet bildi mi bizi doyurmayı? sadece başkanınızın lehine şeyler söylendiği vakit göklere çıkartılan ha! pardon, saraycığınızın bin tane odası bulunan yerlerine yerleştirilen kimseleri gördük. aleyhine tek bir sözde ise tecrit edilenleri ve suikasta kurban gidenleri. daha ne kadar çok şey söylenebilir ama anlamaya gücünüz var mıdır bilemem. bu arada lütfen dogmatik fantazyaları içeren kitaplara, sözlere, seslere aldanıp da ömrünüzü bir dava uğruna heba etmeyin sevdiğiniz mealciler, tesfirciler, kelamcılar gibi nasihat verdim bana oy verir misiniz.. her neyse iban ve dua ile.