-1
torku ve glikoz şurubu

Ülkemizde en büyük sorun teşkil eden durumdur glikoz şurubu. Sadece bisküvilerde değil hazır çorbalarda dahi artık haberimiz olmadan önümüze gelmeye başladı. 


Glikoz şurubunun vücuda zararlı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Uzun uzadıya bunlarla kafa şişirmek istemiyorum. Bunun bilindiği halde bilen insanların ürün alırken içindekiler kısmına baktığında glikoz şurubunu görmesi ve görmemezlikten gelinmesi konusunda sıkıntımız var.


Öncelikle glukoz şurubu tamamı yurtdışından ithal edilen gdo lu mısır nişastaları ile elde edilmekte veya direk hazır olarak getirilmektedir. Ülkede üretilen şeker pancarlarının yerine konulan bu ürün şeker pancarlarından çok daha az maliyetli daha kullanışlı ve kullanım alanıda çok büyük. Şuan büyük firmalar özellikle ülker, eti. vs ürünlerinde çok geniş bir alanda bunu kullanmaktalar. 


Torku ise ülke adına örnek bir tutum sergileyerek ürünlerini gdo lu mısırlardan üretilen nişasta ve glukoz şurubu ile değilde yüzde 100 pancar şekerinden üretilen sıvı şeker ile tatlandırmayı tercih etmiştir. Bunun maliyeti artıran ve üretimi zorlaştıran bir eylem olduğu da kesinlik kazanan bir gerçek. Buna rağmen fiyatlar diğer markalarla bir tutulmakta kar marjı düşürülerek piyasaya girme çabası devam etmektedir. Sağlığınızı düşünerek ürün almanız sizin sağlığınızı düşünerek ürün satan firmaların piyasada yer etmesini sağlayacak en en önemli etkendir.bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.  • torku

    Torku ürünleri hakkında sormak istedikleriniz meram ettikleriniz ve daha fazlası.

    3 takipçi

  • abone ol

  • moderatörler

    yusufir

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...