3

izle: gran torino

-7 aydır film tavsiye etmiyordum. aklım başka şeylerle meşguldü :). eğlenceli ve düşündürücü bir yapımla karşınızdayım. her zaman söylediğim gibi eğer sadece aksiyon filmlerinden zevk alıyorsanız, "moruk çok sıkıcı filmdi ya" diye her filmi eleştirmeyi çalışıyorsanız bu tavsiye ettiğim film size göre değil :)

orijinal ismi: gran torino
yapım: 2008

clint eastwood'un hem yönetip hem başrolde oynadığı bu filmi size tavsiye etmemin sebebi filmin amerikan propagandasıyla dolu olmasına rağmen başrolü benimseyebildiğiniz filmlerden birisi.

baş rolümüz walt, karısı ölmesi üzerine oğulları ve torunlarından uzak olan hayatı artık çok daha yalnız bir şekilde devam etmeye başlar. kendisi kore savaşına katılmış ve madalyalara sahiptir. filmde walt'ın sürekli amerikan milliyetçiliği yapması ve savaş nedeniyle çekik gözlülere soğuk yaklaşması, savaş psikolojisinin insanı nasıl bir etkide bıraktığını görebiliyoruz.

yeni komşularının çekik gözlü olmasına pek sıcak bakmayan walt bir gün komşu çocuğunu efsane "gran torino" arabasını çalmaya çalışırken yakalıyor. hemen tüfeği eline alıyor ve onu kovuyor. olaylar bu şekilde gelişirken hem komşusunu, hem de walt'u rahatsız eden bir çete sık sık küçük çocuğu aralarına katmaya çalışıyor. işte her şey bu andan itibaren başlıyor. amerika için herşeyi yapan, çekik gözlülere karşı savaşan walt artık komşularına yardım eden, onlarla takılan birine dönüşmeye başlıyor.

bizi kendine bağlayabilen walt son sahnedeki olur olmaz hamlesiyle kendine yakışanı yapmış ve filmi başarıyla noktalandırmıştır.

uzun lafın kısası, bu filmi izlemeden ölmeyin efenim!

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

 • film tavsiyeleri

  Herkesin mutlaka izlemesi gereken filmleri ve dizileri tavsiye etmeye çalışıyoruz.

  30 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pentaigo

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.
 • 1- "lütfen film söyleyin" şeklinde gereksiz başlıklar açmak yerine bölüme göz atın. illaki beğendiğiniz bir film olur.

  2- eğer belli bir tarzda film arıyorsanız önce yine bölümlere bakın eğer bulamazsanız yeni bir başlık açabilirsiniz.

  3- filmlerinizden uzun uzun bahsetmekten çekinmeyin. okunmaz diye düşünmeyin. sadece başlık açıp içeriğine "kesin izleyin" vs. boş yapmanız yasaktır.