11

maksimalizm

maksimalizm içerik olarak abartılı şekilde çok, karmaşık, en üst, doyumsuz, en zengin şekilde, ölçüsüz (grafik olarak yukarı) kelimeleriyle bir bütündür. zıt olarak bknz: (pi: minimalizm nedir)
minimalizmin psikolojik olarak ele alındığını varsayarsak bir tür hastalıktır aynı şekilde maksimalizm de bir tür hastalıktır.

ülkemizde maalesef iktidar parti (akp) döneminde maksimalizm de minimalizm de tavan olmuştur. hep banacılık nirvana yapmıştır. aksini inkar eden, aslına küfredendir.
zira hepimiz biliyoruz ki fakir daha çok fakir, zengin ise daha çok zengin olmuştur. diyen olacaktır mutlaka; fakir olmayı (özellikle de çok fakir olmayı) kim ister? cevap veriyorum, bizim fakirler ister. yıllarca mevcut partiye oy veren bizim fakirler!
eşimi hediye olarak sunarım diyenden tutun, serçinde kılı olurum diyene kadar herkes fakir olmayı, manyak olmayı fazlasıyla istedi.
muhalefet olanlara karşı daha fazla muhalefet olmayı fazlasıyla istedi fakirlik isteyen genç delikanlılar...
herkesten vergi alındı fakat bize oy verenlere daha çok hizmet gidecek diye naralar atıldı, itiraz eden olmadı, vergi verip hizmet alamayanlar da sorgulamadı, hizmeti fazla fazla alanlarınsa umurlarında olmadı... bu sadece söylentide kaldı demeyesiniz, gerçeği hepimiz biliyoruz 15 yılı bana döktürmeyin burada...
hiç kimse bu benim hakkım mı? demedi, fakir daha çok fakirliği, zengin daha çok zenginliği benimsedi. maksimalizmin de minimalizmin de anasını ağlattık ülkecek.
cengiz holding sahibi milletin amk dedi de kimse sesini çıkarmadı! sen kimsin lan bre! diyemedi. çünkü fikir üretememeğe maksimalizm, namus kavramında ise minimalizm oturuyor.
esasında bu iki kavramın örneklerini neden bu şekilde verdim bilmiyorum, tedirgin olduğum bir konu var, bu gün ilk evladım geldi dünyaya mışıl mışıl uyuyor şimdi. korkuda maksimalizm cesarette minimalizm durumları anlayacağınız... empati. derin düşünce...
 • 1
  dreamof_dawn 1 yıl önce
  bugün okuyupta keyif aldığım ilk yazı oldu, elinize sağlık, bu arada yalarım bile diyen amcayı unutmuşsunuz, bu millet ne zaman hakkının peşine düşecek kim bilir, ancak geç olmadan uyanmalı insancıklar.
  1
  1024byte 1 yıl önce
  15 yılda neler olmadı ki.
  0
  dreamof_dawn 1 yıl önce
  çoook şeyler oldu
 • 0
  anilcan 1 yıl önce
  sonuna kadar haklısın
  0
  1024byte 1 yıl önce
  olmamayı yeğlerdim