seo

  9
  gardian 23.10.2015 22:45

  Bir internet siteniz var veya eski olduğu için henüz yenilediniz. Bu siteyi oluşturmak için de bir meblağ ödediniz. Ancak web sitenizi sadece kartvizitini görenler mi görsün istersiniz? Yoksa dünya üzerinde herkesin ulaşabileceği bir tanıtım ofisi gibi çalışan bir web siteniz olmasını mı istersiniz? Bu ikinci seçeneği seçeceğini tahmin ediyoruz.

  https://www.seoturuncu.com

  Peki ama nasıl olacak bu dünya çapında tanıtım ofisi? Bu arama motoru optimizasyonu ile olur. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenizi bir veya birkaç anahtar kelimede ön sıralara çıkarmak için yapılan çalışmalar bütünüdür. İlk önce hedeflerinizi belirlememiz gerekiyor birlikte. Yol haritamızı oluşturmak ve kritik kilometre taşlarını belirlemek, hedeflerimize ulaşmak adına oldukça önemlidir. Tüm bunlar için internette sizi bulmalarını istediğiniz bir kelime gurubunu belirliyoruz birlikte ilk olarak. Bu kelime grubunu “anahtar kelime” olarak isimlendiriyoruz. Bu anahtar kelime örneğin bir online ayakkabı mağazası için “koşu ayakkabısı satın al” olabilir. Biz bu anahtar kelime ne işimize yarayacak diye sorabilirsiniz. Anahtar kelime, insanların arama motorlarında yaptığı aramalarda kullandıkları kelime gruplarıdır. Yani arama motoruna “koşu ayakkabısı satın al” yazarak yapılan aramalarda, siz ön sıralarda çıkmak istiyorsanız; bu kelime grubunu anahtar kelime olarak seçebilirsiniz.

  Anahtar kelime seçimi oldukça önemlidir. Bu sizin internetteki adınızdır dersek, yanlış olmaz. Bu seçimi yaptıktan sonra yapacağımız çalışmaların büyük bir çoğunluğu bu anahtar kelime üzerinden yapılır. İlk başta bu anahtar kelimenin kelimelerini içeren bir alan adı almaya çalışırız. Kurumsal bir web siteniz olabilir ama böyle yeni bir alan adı ve web sitesi ile daha hızlı sonuca ulaşabiliriz. Bu yeni web sitesi fikri hem de kurumsal web sitenizin profesyonel yapısını korur.

  Çünkü kurumsal web siteleri fazla güncellenmeye, sabit bir yapıdadır genelde ve bu yapı kabul görmüştür. Arama motoru optimizasyonu için kullanacağımız bir web sitesi ise oldukça güncel olmalıdır ve genelde blog tarzı bir web sitesi olmalıdır. Bu nedenle yeni bir web sitesi, seo çalışmaları açısından son derece önemlidir. Bunu yaptıktan sonra ise daha yapılacak çok iş vardır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki; bilgisiz veya tecrübesizce yapılan işlemler, hiç işlem yapılmamasından daha kötüdür. Çünkü yapılan yanlış işlemler arama motorları tarafından cezalandırılır. Yanlış işlem derken biz doğal olmayı kast ediyoruz. Yapılan bir çok arama motoru optimizasyonu çalışmasında, doğal görünümün çok çok dışında durumlar ortaya çıkar. Örneğin seo danışmanınız sitenize dışarıdan çok fazla link verdi, ancak dışarıdan ziyaretçi alamazsınız. Link sayınız giderek arttı ama ziyaretçi sayınız hep aynı. Bunu şöyle örneklendirebiliriz. Sizin bir dükkanınız var. Sizi dışarıda öven 200 kişi var ama dükkanınıza şimdiye kadar gelen 10 kişi var. Bu son derece mantıksız değil mi? Link-ziyaretçi sayısı arasındaki ilişki de öyle. Bu nedenle arama motorları bu web sitelerini görünce cezalandırır ve bu web siteleri bir daha ileri gelemez. Bu nedenle hangi şirket ile çalıştığınıza son derece dikkat etmenizde fayda var. Yanlış yapılan işler, yaptığınız tüm çalışmaları heba edebilir. Seo çalışmaları işinin ehli, profesyonel ve tecrübeli kişi ve kurumlarla yapılmalıdır.

  Burada yazdıklarımız sadece yaptığımız çalışmaların çok çok küçük bir boyutunu içeriyor. Biz bütün tecrübemiz ve global bakış açımız ile sizleri de kaliteli hizmetlerimizden faydalanmaya çağırıyoruz.

  kaynak:https://www.seoturuncu.com/seo

 • 0
  googlefan 15.3.2018 23:32
  blogger siteleriniz için uygulayacağınız etkli seo yöntemlerini bu yazıda bulmanız mümkün: blogger seo nasıl yapılır? blogspot seo için etkili yöntemler!
 • 0
  tavsancik 13.2.2019 16:28
  kaliteli bir seo çalışması nasıl yapılır ?
 • 0
  bursaseo 23.3.2019 09:58
  seotamda araştırdığım bir konuydu. seoteşekkürler. :)
 • 0
  god69 25.9.2021 15:38
  seo ( arama motororu optimizasyonu ) hedeflenen anahtar kelime üzerinden organik ziyaretçi/trafik elde edebilmek için web sitelerinin aranma motorları sonuçlarında hedef kelime üzerinden üst sıralara çıkmasını amaçlayan çalışmadır. seo hizmeti yalnızca belirli kelimelerde sıralama yükseltmenin ötesinde bir süreçtir. seo’nun amacı kullanıcıların yaptıkları sorgulara göre en doğru bilgi ve hizmeti verebilmektir. bknz; seo hizmeti
 • 0
  fthonr 28.9.2021 01:57
  seo ( arama motoru organizasyonu ) çalışma yapılacak web sitesi için hem hedeflenen anahtar kelimeler üzerinden hem organik trafik ziyaretçi elde edebilmek için aranma sonuçlarına uygun olarak en üst sıralara çıkması için yapılan çalışmalardır. bu hizmeti ulusal çapta kanada, danimarka ve yeni zelanda’da seo ve konferans veren ilk türk şirketi vagon soft başarıyla sağlamaktadır. bknz; seo çalışması
 • 0
  captainflint 5.10.2021 17:11
  burada reklam vererek ne kadar kaliteli bir site olduğunuzu kanıtladınız. tebrik ederim..