7
askerlikten korkan vatan hainleri
öyle midir ?

yani askerliğin kimisi uzun süreceğini düşündüğünden kimisi doğuya düşüp ölme tehlikesinden kimiside askerliğin eğitim , nöbet ..vs gibi ağır şartlarından askerden deli gibi korkup ya yüksek yapar ya açıköğretime yazılarak bedelli bekler.

peki bu askerlikten korkan güruh vatan haini midir canı tatlı mıdır nedir yani ?

neticede kendimize ait bir ülkede yaşıyoruz boyunduruk altında değiliz (resmi olarak) bu ülkenin sınırlarını korumak günü geldiğinde savunmak için eğitim almak (temelde olsa) gerekli değil mi? bunlardan kaçan vatanına ihanet etmiş olmaz mı?
 • 0
  yepyeni 11 ay önce
  bunu zenginler ve siyasiler kendi çocuklarını askere gönderdiği zaman konuşalım.
 • 0
  mevsimlikisci 11 ay önce
  gidin paşa paşa askerliginizi yapın korkmayın bişe olmuyo
 • 0
  ignelifici 11 ay önce
  ilk okul 1 den beri okuyosunuz ne diyo korkma sönmez bu safaklarda yüzen al sancak
 • 6
  unnamed 11 ay önce
  amına koyarım askerliğin. 2 aylık askerim. üniversite mezunuyum. başımıza koydukları uzman ilkokul yada lise mezunu eğitimden yada eğitmekten anlamayan geri zekalılar. beklentileri saçma. eğitim denen bir şey yok. tsk ya saygım kalmadı. kimse kusura bakmasın. askerlik dediģin vatana hizmet falan değil. buraya aklı sike sürülmeyecek insanlara hizmet etmeye gelmişiz. gidince anlarsınız. şunuda ekleyeyim savaş çıksa en önden giderim. ama askerlik öyle bir şey değil. emin olun öyle değil. gidince anlarsınız.
 • 1
  propanoikacid 11 ay önce
  yemekler leş, askere giden herkesin giydiği bot yüzünden ayakları ve ayak tırnakları çok kötü oluyor. hem sağlık hem görüntü. üstüne bi şeyden anlamayan adamlar senin üstün. ayrıca bedelli olsa şahsen param yeterse bedelli yaparım. hazineye sıcak para giriyo sonuçta. her halükarda devlete faydamız dokunuyo
 • 0
  hukuk582 11 ay önce
  korkulur mu peygamber ocağindan
 • 1
  filozofunsakali 11 ay önce ~ 11 ay önce
  bu düşünceyle zaten vatan falan kurtaramazsınız siz rahat olun, askerliği ne zannediyorsunuz ki? gidip dayak yiyorsun, gıda zehirlenmesi geçiriyorsun. olmadı postallar zaten askeri öldürüyor. en kötü sonuç ülkedeki insanlar seni öldürmezse, kurda kuşa yem oluyorsun. siz hangi ülkede olduğunuzu unutmuşsunuz. ilk önce halk o tsk'yı düzeltecek, şuan asker perişan ama umurunuzda mı ki?. askerin ne olduğunu bilin ilk önce. ahırdaki hayvanla asker bir tutuluyor bu memlekette. sesinizi buna çıkarın. öyle bol keseden atıp tutup benim sinirlerimi zıplatmayın.